27

05.2022

10:58

VIDEO | Paide U21 šokk-kaotus, Harju libastumine ja tabeli keskmike duell

Esiliiga 15. mänguvoorus peeti 5 kohtumist. Liiga liider Paide Linnameeskond U21 kaotas koduväljakul suurelt Tallinna FC Flora U21 võistkonnale.

Flora U21 suutis juba esimese poolajaga Paide noorte vastu 3:0 juhtima minna. Teisel poolajal suudeti veel kolm väravat lüüa ning lõppseisuks jäi 6:0 Flora U21 kasuks. Kübaratrikiga säras Andreas Kiivit.

Suureskooriliselt võitis ka Tallinna FCI Levadia U21 Ida -Virumaa FC Alliance’i. Kuigi esimese poolaja järel oli seis kõigest 1:0 Levadia U21 kasuks, siis teisel poolajal suutis Levadia U21 veel kolm tükki FC Alliance’i võrku taguda, mille tõttu võideti lõpuks mäng 4:0.

Äärmiselt tasavägiselt kulgees aga FC Nõmme Unitedi ja FC Elva vaheline kohtumine. Elva linnastaadionil toimunud mängu esimesel poolajal väravaid ei nähtud, kuid mõlema meeskonna arvukate võimaluste arvelt oli tunda, et mõlemad meeskonnad väravat ja võitu ihkavad. Mänguskoori avas 60. minutil Andreas Tiitsi kavalast pöördest tekkinud löök paremasse alla nurka. Elva ei lasknud aga kaua sel seisul tablool olla, kui 64. minutil viigistas Markus Lokk suurepärase pealöögiga mänguseisu. Kuigi mõlemal meeskonnal oli tahet rohkemaks, siis rohkem väravaid mängus ei löödud ja 1:1 seisul kohtumine ka lõppes.

Tabeli viimane meeskond Pärnu Jalgpalliklubi andis kõva lahingu Viimsi JK-le, kuid ei suutnud siiski punkte koju jätta. Pärnu läks Silver Õismetsa ja Jako Kanteri esimese poolaja lõpus löödud väravatest poolajapausile 2:0 eduseisus. Viimsi sai poolajapausil riietusruumis eeldatavasti korraliku peapesu, sest teisele poolajale tuldi uue hingamisega. Karl Erich Kaljuvere, Nevil Krimmi ja Juhan Jograf Siimu teise poolaja väravad tõid Viimsile magusa 3:2 võidu.

Vooru telemängus läksid Viljandi kunstmuruväljakul vastamisi Harju JK Laagri ja Viljandi JK Tulevik. Esimese poolaja üleminutitel viis Andre Järva Harju 1:0 juhtima, kuid Roven Pilve 85. minuti kaunis kauglöök tühistas Järva esimese poolaja juhtvärava ning Tulevik võttis selle tulemusena kodust olulise punkti.

Järgmised Esiliiga mängud toimuvad 28. ja 30. mail.