06.2023

16:49

VIDEO | Paide U21 võitles koduväljakul välja viigi

Esiliiga 16. voorus lahkusid väljakult võiduga FC Tallinn, Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Nõmme United, viigipunktid jagasid Paide Linnameeskond U21 ja Viimsi JK.

Mängupäeva avas pühapäeval FC Tallinn ja Ida-Virumaa FC Alliance´i ühepoolseks kujunenud kohtumine, mis lõppes seisuga 5:0 võõrustajate kasuks. Kui avapoolaeg lõppes Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil Kirill Nesterovi ja Viktor Plotnikovi tabamustest 2:0, siis teisel poolajal löödi Alliance´i võrku veel kolm vastuseta väravat. Lühikese ajaga vormistas Albert Taar kahe tabamuse järel seisuks 4:0, mille lõppseisu, 5:0 vormistas Kirill Nesterov. Tallinna jaoks oli tegu hooaja kümnenda võiduga, asudes tabelis 23 punktiga kuuendal kohal. Sealjuures jäädakse tabeli neljandal positsioonil paiknevast Tallinna FCI Levadia U21 meeskonnast maha vaid kahe silmaga. Alliance, kes jätkuvalt otsib minekut liigas, asub kuue punktiga tabelis punase laterna rollis.

Vaata FC Tallinn - Ida-Virumaa FC Alliance kohtumise tipphetki:

Päev sai jätku Paides, kus Paide Linnameeskond U21 võitles viimase hetke võimalusest välja 2:2 viigi Viimsi JK vastu. Paide noored viis kolmandal minutil kiirelt juhtima Sander Soo, kes Matrix Eineri tsenderduse järel mänguvahendi võrku toimetas. Edu pikalt maitsta ei saadud, sest juba 10. minutil lõi viimsilaste poolt viigiseisu Oskar Mägi. 27. minutil leidis Paide U21 end tagaajaja rollist, kui Sander Tovstiku tabamusest Viimsi 2:1 edu haaras. Mängu pöördelised hetked leidsid aset üleminutitel, kui esmalt jäid viimsilased Janar Toometi kaartide tõttu vähemusse. Kolm minutit hiljem teenis Paide LM U21 kastis käega mängu eest penalti, mille Matrix Einer kindlalt realiseeris. 12 punktiga asub Paide duubelmeeskond tabelis eelviimasel positsioonil, jäädes mäng vähem pidanud Tallinna JK Legionist maha ühe silmaga. Viimsi jätkab tabelis kolmandal positsioonil, olles kogunud kokku 28 punkti.

Vaata Paide Linnameeskond U21 - Viimsi JK kohtumise tipphetki:

Tallinna FCI Levadia U21 tuli võõrsil FC Elva vastu kaotusseisust välja, võites kohtumise 2:1. Elva juhtvärava lõi mängu viiendal minutil Andre Paju, kes Karl Tammeoru madalalt teele pandud tsenderduse väravasse toimetas. Levadia duubelmeeskond viigistas seisu kohe teise poolaja alguses, kui vahetusest mängu sekkunud Maksimilian Skvortsov palli peaga postide vahele suunas. Küalismeeskonna 2:1 võiduvärava eest kandis hoolt taaskord Skovortsov. Väärt võidupunktidega tõusis Levadia U21 tabelis neljandale kohale. Elva jaoks tähendas kaotus neljandat järjestikust. Tabelis asutakse 17 punktiga seitsmendal kohal.

Vaata FC Elva - Tallinna FCI Levadia U21 kohtumise tipphetki:

Tabeliliider FC Nõmme United sai koduväljakul neljanda järjestikuse võidu, kui seisuga 3:0 alistati külla sõitnud JK Tabasalu. Kõik kohtumise väravad löödi teisel poolajal. Mängu saatuse otsustas vahetusest mängu sekkunud Egert Õunapuu, kes viie minutiga toimetas Tabasalu postide vahele kaks vastuseta väravat. I-le pani täpi Esiliiga suurim väravakütt Jevgeni Demidov, vormistades seisuks 3:0. 38 punktiga jätkab United tabelis liidrina, edestades teisel positsioonil paiknevat Tallinna FC Flora duubelmeeskonda üheksa punktiga. 15 vooru järel on tabelisse teenitud 12 võitu, kaks viiki ja üks kaotus. Tabasalu jaoks oli tegemist hooaja seitsmenda kaotusega. Tabelis asutakse 24 punktiga viiendal kohal.

Vaata FC Nõmme United - JK Tabasalu kohtumise tipphetki:

Neljapäeval, 8. juunil peetakse Esiliiga seitsmenda vooru järelpeetav kohtumine, kus omavahel lähevad vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora duubelmeeskonnad. Esiliiga 17. vooru kohtumisi peetakse 10.–12. juunini.