07.2023

13:33

VIDEO | Pärnu JK Vaprus püstitas kodumängu publikurekordi

Premium liiga 19. voorus noppisid võidud Tallinna FCI Levadia, JK Tallinna Kalev ja tabeliliider Tallinna FC Flora. Viigipunktid jagasid omavahel kodumängu publikurekordi teinud Pärnu JK Vaprus ja Paide Linnameeskond ning Harju JK Laagri ja FC Kuressaare.

Pärnu JK Vaprus püstitas vooru avakohtumises kodumängu publikurekordi, kui 2495 pealtvaataja ees mängiti Paide Linnameeskonnaga 1:1 viiki. Paide haaras avapoolajal juhtohjad enda kätte, kui Andre Frolov toimetas 24. minutil lühidalt lahti mängitud nurgalöögi Vapruse võrku. Vapruse viigivärav leidis aset 63. minutil, kui Paide kaitsja Silver Alex Kelder tegi karistusalas määrustevastase vea, mis päädis kodumeeskonna 11 meetri karistuslöögiga, mille realiseeris kindlalt Kevin Kauber. Vaprus on 26 punktiga 4. kohal, Paide asub tabelis 21 punktiga 7.

Vaata kohtumise tipphetki:

Harju JK Laagri ja FC Kuressaare leppisid sel hooajal kolmandat korda 1:1 viigiga. Harju kunstmurustaadionil toimunud kohtumist asus kodumeeskond juhtima 28. minutil, kui Daniil Rudenko saatis teele karistuslöögi, mis jäi Magnus Karofeldile püüdmatuks. Avapoolaeg tekitas võimalusi nii ühele kui teisele poole, ent seis püsis 1:0. Kuressaare viigivärav leidis aset 83. minutil, kui 11 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt Pavel Dõmov. Mängu normaalaja viiendal lisaminutil oli Mark Anders Lepikul võimalus viia Kuressaare ette, ent käärlöök tabas latti. Harju jätkab 11 silmaga tabeli viimasel real, Kuressaare asub tabelis 22 punktiga 6. real.

Tallinna FCI Levadia võttis koduväljakul kindla 3:0 võidu JK Narva Transi üle. Domineerivalt alustanud Levadia viis sihile 20. minutil Heitor Marinho Dos Santos, kes toimetas Ernest Agyiri söödu postide vahele. Mängupilti tõi muutuse teine poolaeg, kui vahetusest mängu sekkunud Guy Merlin Mollo Bessala viis esmalt levadialased 2:0 juhtima ning pool tundi hiljem suurendas ta eduseisu kolmeväravaliseks, realiseerides penalti. Tabeliliidrist Tallinna FC Florast eraldab Levadiat jätkuvalt 2 punkti, mis paigutab nad 44 punktiga 2. kohale. Tabeli kolmandat, JK Tallinna Kalevit edestatakse 16. punktiga.

JK Tallinna Kalev alistas võõrsil hiliste väravate toel 2:1 Nõmme Kalju FC, tõustes tagasi kolmandale kohale. Kohtumise eduseisu haaras Kalju, kui 35. minutil oli 11 meetri karistuslöögist täpne Alex Mathias Tamm. Poolajale mindi seisult 1:0. Üha enam mängu sisse saanud Kalev viigistas 84. minutil Arseni Kovaltšuki täpsest tabamusest, millele lisas 2:1 võiduvärava vahetusest sekkunud Foday Trawally. Kohtumise normaalaja teisel üleminutil teenis Maksim Podholjuzin teise kollase kaardi, jättes Kalju vähemusse. Võidu toel 3. positsioonile kerkinud Kalev edestab tabeli 4. kohal paiknevat Vaprust 2 silmaga ja 5. kohal asuvat Kaljut 4 punktiga.

Voorule pani punkti Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka. Floralased asusid kohtumist juhtima juba mängu 3. minutil Sten Reinkortiväravast. Teise tabamuse eest kandis 73. minutil hoolt Henrik Ojamaa ning 79. minutil vormistas 3:0 lõppseisu Reinkort, kes realiseeris kindlalt penalti. Olukorrale eelnes Tammeka mängija Giacomo Uggeri käega mäng karistusalas, mille tulemusel lõpetas Tammeka Uggeri kahe teenitud kollase kaardi tõttu vähemuses. 46 punktiga jätkab Flora tabelis liidrina, Tammeka asub 16 kogutud punktiga tabeli eelviimasel positsioonil.

Premium liiga 20. vooru kohtumised mängitakse reedest, 7. juulist kuni pühapäevani, 9. juulini.