19

04.2021

08:59

VIDEO | Pärnu Vaprus alistas 18-aastase Valliku väravast Nõmme Kalju

Pärnu JK Vaprus lõpetas Premium liiga 7. vooru suurüllatusega, kui Sportland Arenal toimunud matšis alistati 1:0 Nõmme Kalju.

Sündmusterohke ja kaasahaarava kohtumise otsustavad hetked toimusid teisel poolajal. 18-aastane Virgo Vallik, kel oli enne kohtumist Premium liiga kogemust 48 minuti jagu, pääses vahetusest väljakule 56. minutil ning 13 minutit hiljem lõi ta oma esimese värava kõrgliigas. Kalju küljesisseviskega suutsid külalised toime tulla ning Tauno Tekko lõi palli karistusalast välja. Mänguvahend jõudis väledate jalgadega Vallikuni, kes sai palli oma väljakupoolel ning suutis võidujooksus Kalju mehi võita. Seejärel lahendas ta tekkinud võimaluse 1 vs. 1 olukorra Marko Meeritsa vastu.

Kaljul oli seejärel arvukalt võimalusi viigistamiseks, kuid Vladimir Avilovi löök tabas latti, oma ülesannete kõrgusel oli väravavaht Hendrik Vainu ning korra ei õnnestunud Aleksandr Volkovil palli tühja väravasse suunata.

Kalju on sel hooajal viiest mängust teeninud kuus punkti. Pärnul on nelja mängu järel tabelis neli punkti.