12

06.2023

12:14

VIDEO | Premium liiga läheb pausile kaunite kauglöökide saatel

Premium liiga 17. voorus löödi mitmeid väravaid kauglöögist, neist pikeimaga sai hakkama Nõmme Kalju FC kaitsja Henri Järvelaid, kes saatis 70 meetrilt oma vahetusmeeste pingi juurest palli väravasse. Vooru suurima võidu teenis tabeliliider Tallinna FC Flora, võiduga lahkusid väljakult ka Nõmme Kalju FC, Paide Linnameeskond, Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Trans.

Premium liiga 17. vooru avakohtumises kordas tabeliliider oma hooaja suurimat võitu, kui võõrsil alistati teise poolaja väravatest Pärnu JK Vaprus 5:1. Vapruse jaoks algas avapoolaeg hästi - 29. minutil mindi Ronaldo Tiismaa 11 meetri karistuslöögist 1:0 juhtima. Flora pääses mängu tagasi avapoolaja esimesel lisaminutil, kui viigivärava eest kandis hoolt Martin Miller. Teisel kolmveerandil enam Vaprusele sõnaõigust ei antud. 56. minutil lõi Flora eduvärava penaltist Henrik Ojamaa. 88. minutil saatis keskväljalt palli võrku vahetusest mängu sekkunud Konstantin Vassiljev. Sellega ei olnud külalismeeskonna sõna veel öeldud – kohtumise normaalaja teisel lisaminutil lõi 4:1 tabamuse vahetusest sekkunud Sten Reinkort. Kolm minutit hiljem vormistas 5:1 tulemuse Danil Kuraksin. Flora jätkab tabelis 42 punktiga esikohal. Vaprus langes 22 punktiga 5. positsioonile.

Vaata Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora kohtumise tipphetki:

Nõmme Kalju FC alistas koduväljakul teise poolaja väravatest FC Kuressaare 2:0. Väravateta viik püsis kuni 74. minutini kuni Henri Järvelaidi sööt leidis Promise Daividi, kes vormistas olukorra 1:0. Kandalase jaoks oli tegemist Premium liiga debüütväravaga. I-le pani kauni täpi mängu normaalaja esimesel lisaminutil Järvelaid, kes pani vahetusmeeste pingi juurest teele kauglöögi, mis maandus otse tühja väravasse. Premium liiga tabelis tõusis Kalju 23 punktiga 4. kohale, jäädes tabeli 3. positsioonil paiknevast JK Tallinna Kalevist maha ühe silmaga ning edestades tabeli viiendal kohal paiknevat Pärnu Vaprust ühe punktiga. Kuressaare, kel on üks mäng vähem mängitud, langes tabelis 18 punktiga 8. kohale.

Vaata Nõmme Kalju FC - FC Kuressaare kohtumise tipphetki:

Paide Linnameeskond võitles pühapäeval võõrsil Harju JK Laagri vastu välja 1:0 võidu. Paide alustas kohtumist teravamalt ja kontrollivamalt, ent avapoolajal jäi harjulaste värav suletuks. Külalismeeskonna avavärav ja ühtlasti võiduvärav lasi end oodata 87. minutini, mil vahetusest mängu sekkunud Kaimar Saag mängu otsustas mängu tulemusega 1:0. Paide asub tabelis 19. punktiga 7. kohal. Südikalt võidelnud Harju jätkab tabelis 9 punktiga viimasel positsioonil.

Vaata Harju JK Laagri - Paide Linnameeskond kohtumise tipphetki:

Tallinna FCI Levadia sai Premium liiga 17. voorus raske mängu järel JK Tallinna Kalevi vastu kirja võidupunktid. Levadia läks esmalt juhtima Mihkel Ainsalu tabamusest, Kalev pääses mängu tagasi kümme minutit hiljem, kui Sander Sinilaidi kauglöök jäi Karl Andre Vallneri jaoks püüdmatuks. Levadial tekkis 77. minutil hea võimalus minna kohtumist juhtima, ent Felipe Felicio 11 meetri karistuslöögi tõrjus Oskari Forsman jalaga. Kaks minutit hiljem sai Levadia oma tahtmise, kui Heitor Marinho Dos Santos toimetas nurgalöögi järgsest olukorrast mänguvahendi postide vahele -2:1. Mängu lõpus oli Ats Purjel hea šanss viigistada, paraku lendas pall napit üle värava. Levadia jätkab liigas 2 kohal, jäädes tabeliliidrist FC Florast maha 2 punktiga. Kalev asub 24 punktiga 3. kohal.

Vaata Tallinna FCI Levadia - JK Tallinna Kalev kohtumise tipphetki:

Voor sai punkti Narva Kreenholmi staadionil, kus kohalik JK Narva Trans alistas Tristan Koskori väravatest Tartu JK Tammeka 2:0. Transi neljandale järjestikusele võidule sillutas Koskor tee 33. minutil saates teenitud penalti värava keskele. Lõpplahenduse vormistas ründaja 62. minutil, kui Daniil Tarassenkovi eeltöö järel mänguvahendi ühe puutega väravasse toimetas. Tabamusel toel tõusis Koskor väravaküttide tabelis kaheksa väravaga jagama esikohta Sergei Zenjovi ja Ernest Agyiriga. Võidu toel tõusis Trans tabelis 19 punktiga 6. kohale. Tammeka, kel on üks mäng vähem peetud jätkab 16 punktiga 9. kohal.

Premium liiga 18. vooru kohtumised mängitakse pärast lühikest pausi tesipäeval, 27. juunil ja kolmapäeval, 28. juunil.