21

08.2023

13:57

VIDEO | Premium liiga tabel muutus vooru järel veelgi pingelisemaks

Nädalavahetusel mängitud Premium liiga 24. vooru järel on tabeli esimesel ja teisel meeskonnal punkte võrdselt, kohti kolm kuni kaheksa lahutab vaid neli punkti ning üheksandat ja kümnendat meeskonda eraldab neli silma.

Mänguvooru avakohtumises hoidis JK Narva Trans teist mängu oma seljataguse puhtana, võttes võõrsil kindla 2:0 võidu Harju JK Laagri üle. Transi avavärava eest kandis 13. minutil hoolt Daniil Tarassenkov. Seejärel omas Narva Trans mitut head momenti eduseisu suurendamiseks, ent oma võimalused jäeti kasutamata. Pausile siirduti Transi üheväravalises eduseisus. Teisel poolajal sai Harju mängu sisse, ent vastaste kaitseliini murda ei suudetud. Kohtumise teise tabamuse ja enda Premium liiga debüütvärava vormistas vahetusest mängu sekkunud Mark Maksimkin. Trans jätkab tabelis 28 punktiga kaheksandal kohal, jäädes tabeli kolmandast, JK Tallinna Kalevist maha vaid nelja silmaga. Laagri on 24 mängu järel teeninud 15 punkti, mis positsioneerib nad tabelis viimasele kohale.

Vaata kohtumise tipphetki:

Paide Linnameeskond alistas koduväljakul suureskoorilises kohtumises Tartu JK Tammeka tulemusega 6:3. Oma karjääri esimese kübaratriki liigas vormistas Herol. Kui sel hooajal jätsid Paide ja Tammeka omavahelistes kohtumistes varasemalt väravad löömata, siis laupäeval toimunud mängu avapoolaeg möödus tulevärgis. Tammeka asus mängu juhtima 11. minutil Kevin Mätase 11 meetri karistuslöögist, pooltunniks oli Paide vastanud kolme tabamusega, kui täpsed olid Silver Alex Kelder, Siim Luts ja Karl Mööl. Poolaja lõpuks seisis tablool 3:3 viigiseis, kui vastaste võrku olid sahistanud Carl Robert Mägimets ja Artur Uljanov. Teisel poolajal oli mäng juba Paide käes ning kohtumise lõpliku saatuse otsustas Herol 12 minutiga, vormistades kohtumises kübaratriki. 24 mängu järel asub Paide 32 punktiga kuuendal kohal, olles kogunud sama arvu punkte tabeli kolmanda positsiooniga. Tammeka jätkab 19 silmaga üheksandal kohal.

Pärnu JK Vaprus tuli koduväljakul välja kaheväravalisest kaotusseisust, viigistades kohtumise Nõmme Kalju FC-ga 3:3. Kalju asus Pärnu Rannastaadionil mängu juhtima 21. minutil Artjom Dmitrijevi tabamusest. Eduseisu suurendas seitse minutit hiljem Andre Fortune. Kalju 2:0 eduseisult mindi ka pausile. Teist poolaega alustas Vaprus aga teravamalt ning 47. minutil lõi Sander Kapper ühe värava tagasi. Vaid viis minutit hiljem vormistas Zyen Thy`fearious Jones oma Premium liiga debüütvärava. 3:1 kaotusseisu jäänud Vaprusel oli aga kaks käiku rohkem varuks - 64. minutil lõi liiga debüütvärava Martin Käos, 3:3 viigitabamuse vormistas Kevin Kauber. Vaprus positsioneerib 32 punktiga viiendal kohal, Kalju, kel on kirjas sama arv mänge, asub 32 punktiga neljandal kohal.

FC Kuressaare sepistas pühapäeval kodus üllatuse, alistades tabeliliider Tallinna FCI Levadia tulemusega 2:1. Mattias Männilaan viis Kuressaare juhtima 5. minutil, 23. minutil kasvatas kodumeeskonna edu Heitori omavärav. Levadia sai küll 89. minutil ühe tagasi löödud, kui täpne oli Bourama Fomba, ent loetud minutite jooksul viigiväravani ei jõutud. Levadia jaoks oli tegemist selle hooaja teise kaotusega. Kuressaare jaoks tähendas Levadia alistamine omavaheliste mängude kolmandat võitu. Kuressaare paikneb tabelis 31 punktiga seitsmendal kohal, Levadia jätkab tabeliliidrina, olles kogunud sama arv punkte FC Floraga.

JK Tallinna Kalev mängis uue kodupubliku rekordi – 719 silmapaari ees 1:1 viiki vähemuses mänginud Tallinna FC Floraga. Kalevi jaoks on tegemist neljanda järjestikuse 1:1 viigiga liigas. Kohtumine Kadrioru staadionil algas Flora kontrollimisega ning 16. minutil viis 25 meetri kauglöögiga Flora juhtima Michael Lilander. Mängu saatusesse tõi pöörde 30. minut, kui Markkus Seppik teenis punase kaardi ja jättis meeskonna vähemusse. Teenitud penalti realiseeris kindlalt Tristan Toomas Teeväli. Teisel poolajal käis pall küll teist korda Flora väravas, ent kohtunikud fikseerisid suluseisu. Kalev jätkab tabelis kolmandal kohal, olles 24 mängu järel teeninud 32 punkti. Flora on 52 punktiga teisel positsioonil.

Premium liiga 25. vooru kohtumised mängitakse 25. – 27. augustini.