06

11.2023

11:29

VIDEO | Premium liiga tiitli- ja pronksmedali võitja selgitatakse viimases voorus

Premium liiga eelviimane, 35. voor jättis lahtiseks mitmete meeskondade lõplikud positsioonid tabelis, mis selguvad alles viimases voorus. Tallinna FCI Levadia oli koduväljakul parem FC Florast ning jätkab heitlust tiitli nimel. Kolmanda koha heitluses püsivad kaks meeskonda: Paide Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev.

Vooru avamängus leppisid sel hooajal neljandat korda 1:1 viiki FC Kuressaare ja Harju JK Laagri. Tuulisel Kuressaare linnastaadionil peetud mängus haaras juhtohjad enda kätte Harju, minnes Kristjan Kriisi selle hooaja teisest väravast juhtima. 26. minutil andis Daniil Rudenko tsenderduse Kriisile, kes peaga palli võrku toimetas. Harju 1:0 eduseisult mindi vaheajale. Kuressaare jõudis viigiväravani teise poolaja keskpaigus - 71. minutil leidis Oliver Rass hea sööduga Mattias Männilaane, kes kauni kaarlöögiga palli ristnurka saatis. 80. minutil oli Kuressaarel hea võimalus minna mängu juhtima, ent harjulaste väravavaht Ivans Baturins oli ülesannete kõrgusel ning korjas Pavel Dõmovi löödud penalti. Kaks minutit enne mängu normaalaja lõppu jättis punase kaardiga külalismeeskonna platsil vähemusse Roman Sobtšenko. Tabelisse on Kuressaare kogunud 35 mängu järel 11 võitu, seitse viiki ja 17 kaotust, mis annab neile 40 punktiga seitsmenda koha. Harju JK Laagri on viie võidu, kaheksa viigi ja 22 kaotusega teeninud 23 silma, mis positsioneerib nad enne viimast vooru viimasele kohale.

Mängu tipphetked:

Paide Linnameeskond tegi võõrsil asjad kiirelt selgeks JK Narva Transiga, võttes 3:1 võidu ning tõustes enne viimast vooru kolmandale positsioonile. Narva Kalev-Fama staadionil jäi kodumeeskond kiirelt tagaajaja rolli, kui esimese seitsme minutiga leiti end 0:2 kaotusseisust. Mängule tegi kiire avangu Siim Luts, viies Paide juba teisel minutil juhtima, viis minutit hiljem suurendas seisu Bubacarr Tambedou. 2:0 Paide eduseisult mindi pausile. 72. minutil pääses Trans tagasi mängu, kui ühe värava lõi 11 meetri karistusjoonelt tagasi Premium liiga selle hooaja suurim väravakütt Tristan Koskor. Kui tundus juba, et Trans on üha rohkem mängu sisse saamas, otsustas kohtumise lõppseisu 78. minutil Luts, toimetades Sergei Mošnikovi söödu väravasse. 38 punktiga jätkab Trans kaheksandal positsioonil, olles 35 mängu järel teeninud 12 võitu, kaks viiki ja 21 kaotust. Paide tõusis võidu toel kolmandale positsioonile, olles sama arvu mängudega kogunud 52 silma, mis jaguneb 13 võidu ja viigi ning üheksa kaotuse vahel.

JK Tallinna Kalev tuli koduväljakul välja üheväravalisest kaotusseisust Nõmme Kalju FC vastu, tasuks 1:1 viik. Kohtumine Kadrioru staadionil sai terava alguse juba mängu esimestel minutitel, kui esimese rünnaku järel teenis Promise David kaljulastele penalti: seda lööma asunud Alex Matthias Tamme soorituse võttis ära kalevlaste puurilukk Oskari Jussi Forsman. Kalju surve viis eduni viis minutit hiljem, kui Promise David toimetas Nikita Ivanovi söödu väravasse. Kalevi viigivärav leidis aset 20. minutil, kui 11 meetri karistuslöögi realiseeris Tristan Toomas Teeväli. Teine poolaeg jätkus sama tuliselt, ent kumbagi meeskonda sihile ei viinud. Kaljut eraldab kolmandast positsioonist hetkel neli silma, Kalevit kaks. See aga tähendab, et Kalju on medaliheitlusest väljas, kuid Kalev konkureerib Paide Linnameeskonnaga kolmanda koha eest. Nii Kalevi kui Kalju lõplik positsioon selgub viimases voorus: viiendal kohal paiknevale Kaljule on kannale astumas Pärnu Vaprus, kes on Kaljuga kogunud sama palju punkte – 48.

Tallinna FCI Levadia alistas tulises derbilahingus üleminutite väravast Tallinna FC Flora 2:1 ning säilitas lootuse meistritiilile. Sportland Arenal 1303 rekordpubliku silma ees läks Levadia juhtima 34. minutil, kui Mollo Bessala toimetas võrku Michael Schjonning-Larseni madala söödu. Flora jõudis viigiväravani 70. minutil, kui Martin Milleri algatatud rünnaku realiseeris Henrik Ojamaa. Kui tundus juba, et Flora kindlustab endale voor enne hooaja lõppu meistritiitli, otsustas mängu saatuse Bourama Fomba, kes Edgar Turi tsenderduse peaga väravasse tüüris. 2:1 võit tähendab Levadiale seda, et esikohast eraldab neid hetkel vaid kaks punkti ning tiitlivõitja selgub viimases voorus: kui Levadia suudab võõrsil alistada pronksmedali nõudleja Paide Linnameeskonna ning Flora ei saa jagu külla sõitvast Nõmme Kaljust, on tiitlivõitjaks Levadia. Kui Flora alistab Kalju, rändab meistritiitel 15. korda nende ridadesse.

Pärnu JK Vaprus alistas koduväljakul Tartu JK Tammeka tulemusega 2:0 ning hoiab enne viimast algavat vooru lootust tõusta tabelis neljandale positsioonile. Pärnu viis avapoolajal Martin Käose söödust 1:0 juhtima Sander Kapper. Vapruse võiduvärava eest kandis hoolt 81. minutil vahetusest mängu sekkunud Virgo Vallik. Enne nädalavahetusel algavat Premium liiga viimast vooru on tabeliseis Vapruse jaoks kahtlemata põnev, sest hea õnnestumise korral võidaks lõpetada hooaeg neljandal positsioonil. Hetkel lahutab neid neljandast kohast kaks punkti ning kaks meeskonda: sama arv punkte kogunud Nõmme Kalju FC ning kaks silma enam kirja saanud JK Tallinna Kalev. Tammeka jaoks tähendab viimane voor seda, et vastamisi mindava Harju JK Laagriga käib võitlus liigas püsimajäämise nimel.

Premium liiga kulmineerub sel nädalalõpul, 10. ja 11. novembril.