10

07.2023

12:52

VIDEO | Premium liiga voor tõi tabelisse uue liidri

Premium liiga 20. mänguvooru järel tõusis tabeliliidriks Tallinna FCI Levadia, Pärnu JK Vaprus ja Harju JK Laagri teenisid oma senise hooaja suurimad võidud.

Premium liiga vooru avakohtumises mängis Paide Linnameeskond 0:0 viiki Tallinna FC Floraga. Tegemist oli Paide klubi rekordilise kodupublikuga Premium liigas, kui kohtumisele elas tribüünidel kaasa 816 inimest. Paide linnastaadionil alustasid mõlemad meeskonnad kohtumist teravalt: seitsmendal minutil pääses Rauno Alliku kuuelt meetrilt pealelöögile, mille kodumeeskonna puurilukk Ebrima Jarju oskuslikult tõrjus ning 5 minutit hiljem saatis kauglöögi teele Dehninio Murignen, kelle soorituse Evert Grünvald tõrjus. Paide parim moment leidis aset avapoolaja lõpus, kui Dominique Simoni kauglöök tabas latti. Hoolimata sellest, et teine poolaeg pakkus mitmeid teravaid võimalusi ning mängu normaalaja lisaminutitel tabas Martin Milleri löök latti, jäid mõlema meeskonna väravad suletuks ning tulemuseks väravateta viik. Sama seisuga lõppes ka meeskondade eelmine omavaheline kohtumine, mis leidis aset kuu aega tagasi. Flora, kel võrdselt 47 punkti Levadiaga, langes tabelis teisele kohale. Paide jätkab tabelis seitsmendal kohal.

Vaata kohtumise tipphetki:

Pärnu JK Vaprus sai senise hooaja suurima võidu, kui võõrsil alistati JK Narva Trans 4:0. Kohtumist oli mängitud vaevalt 10 minutit, kui Vapruse eduseis oli juba kaheväravaline. Esmalt viis külalised juhtima Sergei Kondrattsevi omavärav ning eduseisu kasvatas Kevin Kauberi realiseeritud penalti. Teisel poolajal saadeti narvalaste võrku veel kaks vastuseta väravat. 49. minutil jäi Narva väravavahi tõrjest pall lahtiseks ning sellel oli esimesena jaol Sander Kapper. 86. minutil vormistas lõppseisu Premium liiga debüütvärava löönud Joonas Sild. Kolme võidupunkti toel tõusis Vaprus tabelis 29 punktiga 3. kohale, jäädes tabeli teisest Tallinna FC Florast maha 18 punktiga ning edestades tabeli kolmandat JK Tallinna Kalevit ühe punktiga. Trans on 20 vooru järel teeninud tabelisse 19 punkti ning paikneb 8. kohal.

JK Tallinna Kalev pidi koduväljakul alla neelama mõru pilli, kui lõpuvile järel tuli tõdeda FC Kuressaare 3:1 paremust. Kuressaare viis Kadrioru staadionil 34. minutil penaltist juhtima Mark Anders Lepik. Avapoolaja teisel üleminutil suurendas külaliste skoori 2:0 Artjom Jermatšenko. Kuressaare kolmas värav leidis aset 88. minutil, kui Lepiku hea eeltöö järel saatis Mattias Männilaan mänguvahendi lati alla. Kalevlaste auvärava eest kandis hoolt normaalaja teisel üleminutil Arseni Kovaltšuk. 25 teenitud punktiga asub Kuressaare tabelis 5. kohal. Kalev langes 28 punktiga 4. positsioonile.

Harju JK Laagri teenis selle hooaja suurima võidu, kui koduväljakul alistati Tartu JK Tammeka 3:0. Külalismeeskonna jaoks algas kohtumine keeruliselt: juba 11. minutil teenis Eugenio Bracelli punase kaardi, mis jättis meeskonna mängu lõpuni väljakul vähemusse. Mõlema meeskonna väravavõrgud püsisid aga puutumatuna kuni 74. minutini, mil Harju JK viis juhtima vaid kaks minutit varem mängu sekkunud Taaniel Usta. Järgneva nelja minuti jooksul kasvatas Harju edu kolmeväravaliseks: esmalt lõi avaväravale eeltöö teinud Karel Eerme seisuks 2:0 ning lõppseisu vormistas Kaarel Usta, kes Taaniel Usta söödu järel palli üle Tammeka väravavahi pea toimetas. Võidu toel vähendas Harju tabelis vahe Tammekaga kahepunktiliseks: Harju jätkab 14 silmaga 10. kohal ning Tammeka 16 silmaga 9. positsioonil.

Tallinna FCI Levadia tõusis tabeliliidriks, kui koduväljakul alistati Ernest Agyiri kübaratrikist Nõmme Kalju FC 3:0. Agyiri viis Levadia A. Le Coq Arenal juhtima juba mängu 10. minutil, kui saatis oma väljakupoolelt teele kauglöögi, mis jäi Kalju väravavaht Henri Perkile püüdmatuks. 30. minutil jäi Kalju punase kaardi tõttu väljakul vähemusse ning Agyiri vormistas penaltist kaheväravalise eduseisu. Kolm minutit hiljem leidis Edgar Turi tsenderdus heas hoos Agyiri, kes olukorra lahendas ning tõusis 11 tabamusega Premium liiga väravaküttide tabeli tippu. Kaljul oli teisel poolajal hea võimalus lüüa avavärav, ent Andre Sherman Fortune´i penalti tõrjus Karl Andre Vallner. 47 punktiga tõusis Levadia tabeliliidriks: võrdsetel punktidel FC Florat edestatakse tänu omavahelistele mängudele. 24 punktiga paigutub Kalju 6. reale.

Premium liiga 21. vooru kohtumised mängitakse 22. ja 23. juulil.