25

04.2021

22:01

VIDEO | Premium liiga vooru lõpetas Kalju suur võit Tammeka üle

Premium liiga nädalavahetusele tõmbas joone alla Nõmme Kalju FC – Tartu JK Tammeka kohtumine. Väravateta lõppenud avapoolaja järel võttis Kalju 4:1 võidu.

Kuigi Kaljul oli teise poolaja alguses üks suurepärane võimalus juhtima minna, siis esimene tabamus sündis 52. minutil, kui Kaspar Pauri tsenderduse lõi peaga väravaks Alex Matthias Tamm. 66. minutil kasvatas Kalju eduseisu, kui Igor Subbotini eeltöö vormistas väravaks Pavel Marin.

Kalju kolmas värav sündis taas tsenderdusest, kui Pavel Marin leidis karistusalast Aleksandr Kulinitši, kes tegi 70. minutil seisuks 3:0. Nõmme meeskonna neljas värav tuli nurgalöögi järel, kui palli lõi väravasse Vladyslav Khomutov.

Tammeka auvärava eest hoolitses lisaminutitel Kevin Mätas. Oma esimest Premium liiga hooaega tegev Mätas on olnud sel aastal väga resultatiivne, sest lisaks Tipneri karikavõistlustel löödud tabamusele on ta kõrgliigas juba kirja saanud kolm tabamust. Kokku neli tabamust on ta enda nimele kirjutanud kõigest 251 minutiga.

Hooaega tagasihoidlikult alustanud Kalju jaoks oli tegu kolmanda võiduga nelja kaotuse kõrval ning üheksa punkti annavad neile hetkel tabelis viienda koha. Tammeka on viiest mängust kogutud seitsme punktiga seitsmes.