08.2023

11:34

VIDEO | Premium liigas muutus tabeliliider, Kalju tõusis kolmandaks

Premium liiga 25. vooru järgselt tõusis tabeliliidriks Tallinna FC Flora, Nõmme Kalju FC kerkis kolmandale positsioonile. Viigipunktid jagasid nädalavahetusel Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vaprus, Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalev ning JK Narva Trans ja Paide Linnameeskond.

Tallinna FC Flora alistas koduväljakul külla sõitnud Harju JK Laagri tulemusega 2:0. Avapoolajal tugevalt Flora rünnaku alla jäänud Harju väravavaht Ivans Baturins pidi tegema mitu head tõrjet hoidmaks oma seljatagune puhtana. Flora sai oma tahtmise 70. minutil, kui Konstantin Vassiljevi tsenderduse tulemusel viis Ken Kallaste kodumeeskonna 1:0 juhtima. Flora võidu kindlustas kohtumise teisel üleminutil vahetusest mängu sekkunud 16-aastane Tony Varjund, kes Nikita Mihhailova söödu järel toimetas palli ühe puutega väravasse. Varjundi jaoks oli tegu Premium liiga debüütväravaga. Flora tõusis 55 punktiga tabelis liidripositsioonile, Harju jätkab tabeli punase laterna rollis, olles 25 mänguga teeninud 15 punkti.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vaprus leppisid Tamme staadionil toimunud võitluslikus kohtumises 0:0 viigiga. Avapoolajal olid paremad võimalused kohtumise edu haarata Tammekal, ent Kevin Mätase löök lendas meetri jagu väravast mööda ning Tanel Tammiku löök tabas latti. Nii mindi esimese 45 minuti järel pausile väravateta viigiseisul. Pausilt naastes sai järjest paremini mängu sisse ka Vaprus, ent samuti jäeti oma võimalused kasutamata ning nullid tablool püsisid. Teist mängu järjest pidi Vaprus lõpetama kohtumise kümnekesi – 77. minutil teenis teise kollase kaardi Reimo Madissoo. Tammeka survestas üha enam vastaseid oma karistusalasse, ent lõplikult Vapruse kaitseliini murda ei suudetud. Tammeka on 25 mängu järel teeninud 20 punkti, mis positsioneerib nad üheksandale kohale. Vaprus jätkab 33 punktiga viiendal kohal.

Tallinna FCI Levadia mängis koduväljakul maha 1:0 eduseisu JK Tallinna Kalevi vastu, lastes külalistel üleminutitel viigistada 1:1. Viigi tulemusel loovutati liidripositsioon FC Florale. A. Le Coq Arenal toimunud kohtumise avapoolaeg kulges väravateta. Levadia pääses edule 66. minutil, kui Mark Oliver Roosnupu söödust suunas Felipe Felicio palli väravasse. Kohtumise otsustava momendi vormistas vahetusest mängu sekkunud Ats Pure, kes normaalaja kolmandal lisaminutil toimetas mänguvahendi Foday Trawally söödu järel Levadia võrku. Saadud viigipunktiga langes FCI Levadia 53 punktiga teisele kohale, jäädes tabeliliidriks tõusnud FC Florast maha 2 silmaga. Kalev on kogunud 25 vooru järel 33 punkti ning paikneb neljandal real.

JK Narva Trans ja Paide Linnameeskond leppisid pühapäeval võitluslikus kohtumises 0:0 viigiga. Avapoolajal tekitasid Transile parimaid momente Aleksandr Volkov, Aleksandr Kulinitš ja Harlin Suarez, Paide poolelt tekitasid momente Thomas Agyepong ja Siim Luts. Siiski jäid nullid avapoolajal püsima. Ka teine poolaeg kulges samas rütmis, kus võimalusi ja šansse tekkis, ent kohtumise lõpus tuli leppida väravateta viigiga. Trans jätkab tabelis kaheksandal positsioonil, olles kogunud 29 punkti. Paide tõusis 33 silmaga kuuendale kohale.

Nõmme Kalju FC alistas vooru viimases kohtumises FC Kuressaare 4:1 ning tõusis tabelis kolmandale positsioonile. Kadrioru staadionil peetud mängus haaras esimesena edu 12. minutil Sten Reinkorti tabamusest Kuressaare. Viigiväravani jõudis Kalju kümme minutit hiljem, kui täpne oli Andre Fortune, sellest omakorda kümme minutit hiljem sepistas Kalju 2:1 eduvärava Promise David. Teist poolaega oli mängitud neli minutit, kui oma mängu teise tabamuse vormistas Promise ning viis minutit hiljem tegi lõppskoori 4:1 Alex Matthias Tamm. 35 punkti kogunud Kalju tõusis Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia järel tabelis kolmandale positsioonile. Kuressaare asub 31 punktiga seitsmendal positsioonil.

Premium liiga 26. vooru kohtumised mängitakse 1.–3. septembrini.