15

06.2024

20:35

VIDEO | Raudteederbis jäid väravad löömata, Paide võitis suureskoorilises kohtumises Kalevit ning Trans alistas Pärnus Vapruse

A. Le Coq Premium liiga 15. vooru kohtumistes leppis Nõmme Kalju FC 0:0 viiki Tallinna FC Floraga, Paide Linnameeskond võitis 5:2 JK Tallinna Kalevit ning JK Narva Trans sai 4:1 jagu Pärnu JK Vaprusest.

Hiiu kunstmurustaadionil toimunud kohtumises olid esimesel poolajal paremad võimalused kodumeeskonnal. 15. minutil pääses Promise David Flora karistusalast vabalt löögile, kuid ründaja ei tabanud hästi palli ning suunas selle üle värava. 32. minutil pääses David silmitsi Kristen Lapaga, kuid Flora väravavaht tegi Kalju ründaja vastu hea tõrje. Ka teise poolaja alguses oli Davidil hea šanss Kalju juhtima viia, kui ta pani jala vahele Daniil Tarassenkovi löögiüritusele, kuid taas vastas Lapa jalatõrjega. 49. minutil päästis Lapa uuesti oma meeskonda, kui ta sai käe vahele Mihhail Kolobovist rikošeti võtnud pallile. 65. minutil tekkis külalistel mängu ohtlikuim võimalus, kui Sergei Zenjov kerkis vasakult äärelt kasti saadetud tsenderduseni, kuid kogenud ründaja saatis palli peaga latti. 79. minutil proovis Zenjov uuesti Kalju väravalukku lahti muukida, kuid tema vasaku jala löök läks tagumise posti kõrvalt mööda. 81. minutil oli Kaljul kasutada nurgalöök, mille tulemusena pääses David palli suunama, kuid taas oli Lapa mees omal kohal ning hoidis palli väravast eemal.

0:0 tulemusega lõppenud kohtumise järel said mõlemad meeskonnad tabelisse hooaja viienda viigi. Tegemist on viienda viigiga viimasest kuuest raudteederbist. Flora jätkab tabelis 32 punktiga teisel real ning kolmandal kohal paiknev Kalju jääb Florast maha kolme punktiga.

Mängu tipphetked:

Nikita Andreevi intervjuu:

Norbert Hurda intervjuu:

Mängu parimaks valitud Alex Matthias Tamme intervjuu:

Kui Kalju ja Flora mängus jäid väravad löömata, siis Kadrioru staadionil pakkusid Tallinna Kalev ja Paide Linnameeskond väravatesadu. Külalised läksid juba neljandal minutil kohtumist juhtima, kui Siim Luts söötis palli rünnakule lülitunud Karl Möölile, kes lõi Paide 1:0 juhtima. 7. minutil oli Paidel kasutada karistuslöök, kuid Robi Saarma üle müüri värava suunas teele saadetud pallini küündis Oskari Forsman. 23. minutil viigistas Martin Tomberg oma Premium liiga debüütväravaga mänguseisu, kui ta suunas Ebrima Jarju tõrje järel lahtise palli tühja väravasse. 34. minutil läks Kalev kohtumist juhtima, kui Vadim Mihhailov lõi oma hooaja kolmanda värava. Võõrustajate eduseis ei püsinud tablool kaua, kui Luts keerutas vasaku jalaga palli tagumise posti kõrvale väravasse. Poolaja lõpu eel oli Patrik Kristalil võimalus Paide eduseisus vaheajale viia, kuid tema löök lubavalt positsioonilt läks raamist mööda. 56. minutil oli Daniel Luts lähedal, et Paide kohtumist taas juhtima viia, kuid Forsman tegi tema lähilöögi vastu korralikku tõrje. 57. minutil määras peakohtunik Kristo Tohver Paide kasuks penalti, kuid videokohtuniku abiga pöörati otsus Kalevi kasuks ümber. 73. minutil läks Paide siiski kohtumist taas juhtima, kui Henrik Ojamaa saatis Kristofer Pihti söödust palli Forsmanist mööda Kalevi väravasse. Esialgu suluseisu tõttu lugemata jäänud värav loeti videokohtuniku läbivaatuse järel õiguspäraseks. 90. minutil proovis Daniel Luts külaliste eduseisu kaheväravaliseks suurendada, kuid taas suutis Forsman tema vastu suurepärase tõrje teha, kui soomlase kätes läks pall latti. Teisel üleminutil lõi Piht Paide mängu neljanda värava, kelle pealöögile sai Forsman küll käe vahele, kuid pall jõudis käia üle väravajoone. Mängu lõppseisu vormistas viiendal üleminutil Siim Luts, kes sai kahe väravasöödu kõrvale kirja oma mängu teise värava.

5:2 tulemusega sai Paide tabelisse hooaja üheksanda võidu, lõpetades neljamängulise kaotuseta seeria. Kalev pidi leppima kolmanda järjestikuse ning hooaja üheksanda kaotusega. Paide on liigatabelis 28 punktiga neljandal ning Kalev jätkab 16 punktiga seitsmendal real.

Henrik Ojamaa intervjuu:

Martin Tombergi intervjuu:

Pärnu Rannastaadionil mängitud kohtumist läks külalismeeskond Trans 23. minutil juhtima, kui Shalva Burjanadze madal karistuslöök võttis Sergo Kukhianidze jalast põrke ning maandus Vapruse väravas. 30. minutil oli Taaniel Ustal hea võimalus suurendada Transi eduseis kaheväravaliseks, kui ründaja mängis end Ott Nõmmest mööda, kuid seejärel ei suutnud terava nurga alt palli tühja väravasse lükata. 35. minutil mängis Zakaria Beglarishvili Usta taas hea positsiooni pealt löögile, kuid ka seekord ei läinud pall raami. 37. minutil pidi Ott Nõmm tegema korraliku jalatõrje, hoides väravast eemale Leonardo Roloni madala ja terava löögi. 38. minutil läks Trans sai mitme lubava võimaluse järel teise värava kätte, kui Kelsey Egwu suunas nurgalöögi järel lahtise palli Artjom Škinjovini, kes lõi Nõmme näppudest palli väravasse. 40. minutil oli Vaprusel hea võimalus kaotusseis minimaalseks vähendada, kuid Kevin Aloe tabas Transi karistusalas latti. Koduvõistkonna raske seis muutus 43. minutil veelgi keerulisemaks, kui Henri Välja pidi teise kollase kaardi järel väljakult lahkuma. Teise poolaja alguses jäi ka Trans kümne mehega väljakule, kui Rolon nägi 47. minutil vägivaldse käitumise eest punast kaarti. 53. minutil käis pall taas Transi värava latis, kui Sander Kapperil jäi veidi väravast puudu. 55. minutil läks Trans mängu kolme väravaga juhtima, kui Kukhianidze realiseeris oma poolelt alustatud soolojooksu, lüües oma mängu teise värava. 69. minutil lõi Vaprus ühe värava tagasi, kui paremalt äärelt tulnud tsenderdus leidis üles Ronaldo Tiismaa pea, kes suunas palli alumisse nurka. Mängu lõppsõna jäi siiski külalistele, kui Landry Kabore tegi mänguseisuks 4:1.

Trans sai Pärnus neljanda järjestikuse ning hooaja viienda võidu, Vaprus pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda kaotusega. Transi võit tõstatas piirilinlased 18 punktiga viiendale kohale, Vaprus jätkab 13 punktiga kaheksandal kohal.

Zakaria Beglarishvili intervjuu:

Sander Kapperi intervjuu:

Pildil Nõmme Kalju FC äärepoolkaitsja Daniil Tarassenkov (vasakul) ja Tallinna FC Flora kaitsja Robert Veering (paremal). Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee