16

02.2019

21:31

VIDEO | Saalijalgpalli karikafinaali võitis Viimsi FC Smsraha!

Täna Võrus peetud saalijalgpalli karikafinaalis triumfeeris Viimsi FC Smsraha, kes alistas tulemusega 7:4 Rõuge Saunamaa.

Kohtumine algas oodatult Viimsi taktikepi järgi ning meeskonna üks võtmemängijatest, Jevgeni Merkurjev, pääses juba esimese poole minutiga kolmel korral löögile! Kaks neist blokeeriti, üks sooritus lendas väravast mööda. Viimsi tugeva surve pani Rõuge meeskonda esimese 42 sekundi jooksul kahel korral määruste vastu eksima. Hiljem täitusidki Rõugel akumuleeruvad vead, kuid siiski suudeti 10 meetri karistuslöögist avapoolajal hoiduda.

Merkurjev ja seejärel Aleksei Titenok hoolitsesid teisel minutil Viimsi parimate võimaluste eest, kuid avaväravat pidi veel ootama. Korra kujutas vastase värava all ohtu ka Rõuge, kui Taavi Sarapuu küljesisselöök leidis Aleksei Golubevi, kuid Lõuna-Eesti meeskonna esimene hea võimalus jäi realiseerimata.

Mängu avaväravat pidi Võru Spordikeskusesse kogunenud ligi 400-pealine publik ootama veidi üle kolme minuti, kui täpne oli Viimsi mängija Oleksandr Sorokin. Tema kauglöök lendas värava suunas, kuid leidis tee väravavõrku pärast Andrei Kiši ebaõnnestunud tõrjet. Viimsi oli seejärel lähedal ka oma teisele väravale, kuid pall tabas posti. Siiski oli esimesest väravast kulunud vaid üks minut, kui Merkurjev Viimsi eduseisu kahekordistas. Rõuge kaotas palli vastase karistusala lähedalt ning FC Smsraha realiseeris kiirelt kontrarünnaku, kui Merkurjev palli varbaga tagumisse nurka lõi.

Rõuge pääses samuti vahelduva eduga vastase värava alla, kuid vahepeal oli sihik paigast või oma oskused pani mängu Viimsi puurilukk Mark Boskin. Viimsil jäi korduvalt puudu oma eduseisu suurendamisest, sest juba avapoolaja jooksul tabati vastase posti või latti kokku lausa neljal korral ning korra tõi Kiš palli ära väravajoonelt. Avapoolaja võitis kõrgliigameeskond siiski kolme väravaga, sest üheksandal minutil jõudis sihile ka Artur Makarov.

Rõuge avapoolaja parim võimalus sündis 11. minutil, kui tänavuste karikavõistluste suurim väravakütt Kristo Perli pääses värava alla, aga Boskin oli ülesannete kõrgusel. Avapoolaja lõpus oli Merkurjev veel korduvalt vastase väravat ohustamas ning mängulistest olukordadest kui ka standardmomentidest, kuid Lõuna-Eesti meeskonna puuri avapoolajal üle kolme korra ei sahistatud. Rõugel olid avapoolaja lõpus samuti omad võimalused, aga hiljem teist poolaega pingilt jälginud Boskinit 20 minutiga täna üle mängida ei õnnestunud.

Teise poolaja alguses oli Viimsil suurepärane võimalus, kui Merkurjev pani värava eest läbi terava söödu, kuid Gaspar Vainula suutis piisavalt vastast segada ja Artur Makarov palli ei tabanudki. Viimsi jätkas oma neljanda värava otsinguid, kuid Vladyslav Vorontsovi 23. minuti löögile oli Kišil vastus olemas ning puurilukk suutis veidi hiljem ka Merkurjevi soorituse väravast eemal hoida.

27. minuti alguses sai Viimsi oma tahtmise – Sorokin hoidis värava ees külma närvi ja leidis väga hea sööduga Ervin Stüfi, kes tegi skooriks 4:0. Veidi hiljem oli Betsafe saaliliiga võistkonna eduseis suurenenud juba viieväravaliseks, kui venna söödu realiseeris täpse löögiga postist sisse Edwin Stüf.

Kuid Rõuge ei andnud alla ning pakkus seejärel kauneid kodupublikule. Esmalt tekitas elevust Tarvo Piho värav, kes lõi suurepärase löögi teiseks poolajaks Viimsi väravasuule tulnud Alex Reninist mööda. Kuigi esmalt võis justkui eeldada, et tegu on II liigas palliva Rõuge meeskonna auväravaga, siis oli Lõuna-Eesti meeskonnal oluliselt ambitsioonikamad plaanid.

33. minuti lõpus lõi oma õhtu esimese värava Perli, kui Rõuge lahendas kahe mehe koostöös hea rünnaku. Perli tõi palli vastase väljakupoolele ja mängis kauni seinasöödu Taavi Sarapuuga, misjärel lõi ta palli väravasse.

Viimsi otsustas seejärel mängida lendava väravavahiga, kuid taktikaline käik ei kandnud vilja. Kolm ja pool minuti enne lõpusireeni haaras palli Rõuge väravavaht Kiš, kelle vise leidis eest üles Perli ning Rõuge kaotusseis vähenes 3:5-le. 38. minuti alguses lõi vormistas Perli oma kübaratriki, kui tema tabamus pärast Viimsi pallikaotust tõi Lõuna-Eesti meeskonna kõigest ühe värava kaugusele!

Kuid sellega Rõuge jõud sel korral lõppes. Loetud sekundid pärast väravat tehti keskväljal viga Merkurjevi vastu, millele järgnes (akumuleeruvatest vigadest tingitud) 10 meetri karistuslöök. Merkurjev asus ka lööki sooritama ning Kiš ei suutnud Rõuge Saunamaad päästa. Merkurjevil avanes samal minutil veel üks 10 meetri karistuslöögi võimalus, kuid teisel korral lendas pall siiski väravast mööda.

Õhtu viimase värava eest hoolitse Ervin Stüf vähem kui poolteist minutit enne lõpusireeni, kui ta vormistas lõppseisuks 7:4.