19

10.2024

21:24

VIDEO | Sillamäe Silla kaitses tiitlit ning võitis teise järjestikuse Superkarikafinaali

Saalijalgpallihooaja esimene karikas mängiti välja täna, 19. oktoobril, kui Superkarikafinaalis läksid vastamisi Sillamäe Silla FC ja Tallinna FC Bunker Partner. Üheväravalise paremusega õnnestus tiitlit kaitsta Sillal.

Juba kohtumise algfaasis haaras palliga mängu initsiatiivi enda kätte Silla, Bunker Partner proovis esiti vastast nõelata peamiselt kontrarünnakutega. Kuigi palli hoidis rohkem Silla, jagus häid väravamomente mõlemale poolele, ent avapoolaja esimeses pooles kummalgi neid väravateks vormistada ei õnnestunud. 13. mänguminutil haaras Silla siiski eduseisu. Värava toonud rünnaku algatas Jean Carlo Salas Jimenez, kes võitis keskväljal palli ning mängis end löögile. Kuigi löök tõrjuti, sai Daniil Dikopavlenko palli jätkuolukorras tühja väravasse saata ning viis meeskonna juhtima.

Bunker Partneri vastust tuli oodata umbkaudu kolm minutit. 16. mänguminutil oli meeskonna kasutada nurgalöök, mille järel sihiti väravaraame mitu korda. Kui esimesed kolm lööki suutis Silla blokeerida, siis neljanda rammis Denis Vnukov kindlalt võrku ning tõi tabloole viigi. Vaheajale mindi aga juba kaheväravalises eduseisus, sest Tallinna meeskond lõi veel kaks väravat. Neist esimene sai alguse Silla 10 meetri karistuslöögist, mille Mark Boskin tõrjus ning järgnenud kontrarünnaku realiseeris Nikita Tšernei. Ka 3:1 eduseisu toonud värav sündis vasturünnakust, sedapuhku oli täpne Pavel Rubel.

Teist poolaega alustas taas teravamalt Silla, kes vähendas 24. minutil ka kaotusseisu. Värava ehitasid samad mängumehed, kes viisid Silla avapoolajal juhtima: Jimenez vedas meeskonna kontrasse, lõi posti ning Dikopavlenko sai tühja väravasse lüüa. Silla sai väravast selgelt indu juurde ning oli viigile korduvalt lähedal, ent kohati vastu mängu käiku jõudis väravani hoopis Bunker Partner. Meeskonna neljas värav sündis 27. minutil, kui Igor Vassiljev võitis oma värava lähistel palli, murdis vastase väljakupoolele ning söödu järel realiseeris Anton Pfening.

Kaheväravalist edu sai Tallinna meeskond nautida lühikest aega, sest sama mänguminuti sees sahises ka nende väravavõrk. Silla kolmanda värava juures olid taas aktsioonis kaks eelmainitud mängumeest ning Jimenezi eeltöö tulemusena vormistas Dikopavlenko kübaratriki. Kaks minutit hiljem jõuti ka viigiväravani, kui täpne oli Danila Tsõgankov, kelle mängis löögile taas Jimenez. Meeskonna võiduvärav sündis neli minutit enne mängu lõppu: kontrarünnaku lõpetas tugeva ja täpse löögiga väravasse David Daniel Rojas Mendoza.

Mängu lõpp oli viigiväravat jahtinud Bunker Partneri käes. Silla tegutses siiski kaitses distsiplineeritult ning säilitas 5:4 eduseisu, mistõttu teeniti lõpuvile järel teine järjestikune võit Superkarikafinaalis. Bunker Partner mängis finaali esimest korda.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Saalijalgpalli Meistriliiga esimese vooru kohtumised peetakse täpselt nädala pärast, 26. oktoobril, kui väljakule astuvad kõik kaheksa meeskonda. Vastamisi lähevad Tartu Ravens Futsal ja Kopli Coolbet, Jõhvi FC Phoenix ja Narva United FC, Sillamäe Silla FC ja Rummu Dünamo ning Tallinna FC Bunker Partner ja Saku Sporting. Kõiki kohtumisi saab jälgida otsepildis jalgpall.ee või Soccernet TV vahendusel.

Sillamäe Silla FC-l õnnestus Superkarika võidutiitlit kaitsta. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee