22

12.2023

21:45

VIDEO | Silmet napsas tabeliliidrilt punkte, Narva korraldas kodus väravapeo

Coolbet saaliliigas peeti sel nädalal aasta viimaseid kohtumisi, kui joon tõmmati alla 9. mänguvoorule. Võidupunktid said kirja Bunker Partner, Phoenix ja Narva, viigipunkti võtsid Viimsi ja Silmet.

Nädala selgroog murti tabelinaabrite põnevuslahinguga, kus läksid vastamisi Tartu vald Ravens Futsal ja Tallinna FC Bunker Partner. Iga vooruga järjest paremat hoogu näidanud Bunker Partner alistas vastase tulemusega 6:4. Kuigi Tartu tiim suutis pärast kiiret avaväravat kohtumise 1:1 viigistada, mindi vaheajale Tallinna meeskonna kaheväravalises 4:2 eduseisus, pärast mida lisasid mõlemad meeskonnad enda saldosse veel kaks väravat. Kohtumises said Bunker Partneri eest kaks tabamust kirja Mark Ivanov, Marek Naal ja Denis Vnukov. Ravens Futsali tabamuste eest kandsid kahel korral hoolt Temari Nuuma ja Lehar Savikink. Kuigi meeskonnad on kogunud võrdselt 18 punkti, kerkis Bunker Partner tabelis Ravens Futsali ees teisele reale. Tabeliliider Viimsist lahutab neid neli silma.

Vooru teises kohtumises alistas Jõhvi FC Phoenix kodupubliku toetusel külla sõitnud Rummu Dünamo 5:3. Vaheajale minimaalses 2:1 eduseisus läinud Phoenix pani teisel poolajal sõna maksma ning teenis vastase ees neljaväravalise edu. Dünamo suutis kohtumise viimasel viiel minutil kaks väravat tagasi lüüa, kuid enamaks vastase vastu suutelised ei oldud. Phoenixi eest sai kaks tabamust kirja Jelissei Zahharov, ühe lisasid Andrei Vrabie, Danila Trõgankov ja Matvei Minajev. Rummu Dünamo eest olid täpsed Stanislav Hmeljov, Kirill Timofejev ja Alexander Vtorushin. Pärast 9. vooru jätkavad meeskonnad endiselt tabelinaabritena: 13 punkti teeninud Phoenix paikneb tabelis kuuendal real, Dünamo on kolme punktiga koha võrra allpool.

Täiseduga voorule vastu tulnud tabeliliider Viimsi FC koperdas koduväljakul Sillamäe FC NPM Silmeti ülesseatud lõksu, kui kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Viimsi sai avapoolajal kirja ühe tabamuse, kui täpne oli Ervin Guzek ning üheväravalises edus mindi ka vaheajale. Teisel poolajal tuli külalismeeskond Raul Männi ja Volodymyr Lonshakovi tabamuste teol kahel korral kaotusseisust välja ning kirjutas lõpptabloole viigiseisu. Sealjuures jäi Silmetil 37. minutil teenitud penaltilöök realiseerimata. Viimsi teise tabamuse eest kandis hoolt Artur Bõstrov. Viimsi jätkab võistlemist tabeli esimesel positsioonil, olles kogunud 22 silma, Silmet on teenitud 16 punktiga neljas.

Vooru lõpetas Narva United FC ja FC Jõgeva Wolvesi omavaheline kohtumine, mille Narva kallutas  kindlalt enda kasuks: tasuks 14:0 võit ja kolm punkti liigatabelisse. Kodumeeskond sai hea hoo sisse juba esimesel poolajal, kui vastase võrku sahistati kümnel vastuseta korral. Teisel poolajal lisati veel neli. Kohtumises olid kolme tabamusega täpsed Aleks Gross ning German-Guri Tsvibelberg, kaks väravat lisasid Sergei Aleksandrov ja Stanislav Bõstrov, ühe tabamuse kirjutasid enda nimele Aleksei Fedotov, Maksim Raužin, Vladislav Gussev ja Dmytro Kalininskyy. Narva jätkab võistlemist viiendal tabelireal, olles kogunud 13 punkti ning jäädes koht eespool paiknest Silmetist maha kolme punktiga. Wolves on hetkel punktideta tabeli viimasel ehk kaheksandal positsioonil.

Coolbet saaliliiga järgmine, 10. voor mängitakse 6. jaanuaril.