14

08.2024

22:42

VIDEO | Sporting ja Tammeka lahkusid esmakordselt omavahelisest kohtumisest viigipunktiga

Naiste Meistriliigas läksid täna, 14. augustil järelpeetavas 12. vooru kohtumises vastamisi tabeli kolmas naiskond Saku Sporting ja viiendal real paiknev Tartu JK Tammeka, kes leppisid 2:2 viigiga.

Tammeka haaras kohtumises juhtohjad enda kätte, kui 19. minutil näitas resultatiivsust Kreete Õun, kes virutas nahkkera värava ristnurka. Kaks minutit hiljem oli tablool viigiseis, kui Sportingu eest skooris Grete Gross: kui esimeses olukorras saatis Gross palli napilt väravast mööda, siis mõnikümmend sekundit hiljem lahendas ta endale pakutud võimaluse sajaprotsendiliselt. Naiskonnad läksid 1:1 viigiseisul ka vaheajale.

Teisel poolajal sai kodunaiskond eduseisu endale haaratud, kui Katriin Saulus täpse sööduga värava all Grete Dauti leidis ning viimane nahkkera väravavahi selja taha saatis. Kohtumise 64. minutil võeti Tammeka mängija Sportingu karistusalas määrustevastaselt maha ning Tammeka teenis penalti, mille Aleksandra Kelli realiseeris. Viigitabamus jäi ka kohtumise viimaseks.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Liigatabelis jätab teenitud punkt naiskonnad samadele positsioonidele, millega mängule vastu tuldi. Saku Sporting on teenitud 22 punktiga tabeli kolmandal real, teine koht jääb naiskonnast nelja punkti kaugusele. Tartu Tammeka on teeninud 19 punkti ning paigutub viiendale reale, lähim jälitatav on naiskonnast vaid punktiga ees.

Naiste Meistriliigas ootab sel nädalal veel ees kaks 14. vooru kohtumist, kui laupäeval, 17. augustil kohtuvad omavahel JK Tabasalu ja Tallinna FC Ararat ning päev hiljem lähevad omavahel vastamisi Põlva FC Lootos ja Viimsi JK.

Pildil väravalööjad Grete Daut (vasakul) ja Aleksandra Kelli (paremal). Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee