09

10.2023

12:24

VIDEO | Sporting libastus Kalevi vastu, ühendnaiskond viigistas Tabasaluga

Naiste Meistriliiga põhiturniiri eelviimases voorus jagus põnevust ja väravaid igale maitsele. Tabeliliider Flora jätkab täiseduga, Sporting loovutas punkte, Kalev ja Tammeka jätsid pronksiheitluses otsas veel lahtiseks ning ühendnaiskond püüab tabelis koha võrra kerkida.

Vooru esimeses kohtumises pani Tartu JK Tammeka enda paremuse maksma ning võitis Viimsi JK tulemusega 5:0. Kuigi varasemad omavahelised kohtumised on olnud naiskondadel tasavägised, siis seekordses mängus haaras Tammeka kiiresti initsiatiivi enda kätte ning lõi avapoolajal juba neli väravat. Tabamused said kirja Kirkeliis Lillemets, Grete Kraus, Renate-Ly Mehevets ja Anna-Martha Reino. Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul vormistas kodunaiskonna viimase värava kõrgliiga debüüdi teinud Nicole Kelli. Tammeka jätkab võistlemist kolmandal kohal, olles teeninud 20 vooruga 32 punkti. Viimsi on 17 silmaga tabelis kuues.

Pärnu Rannastaadionil pakkus Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond külla sõitnud JK Tabasalule paraja portsu üllatusi ning lõpuvile kõlades lepiti 2:2 viigiga. Ühendnaiskond sai juhttabamuse kirja 17. minutil, kui Alina Bilokon lõikas vastaste ebatäpse söödu vahelt ning saatis paremalt äärelt nahkkera võrku. Viigivärava realiseeris Marie Heleen Lisette Kikkase söödust Anne-Grethe Pajuviidik. Esimese poolaja lõpus suutis külalisnaiskond üheväravalise eduseisu haarata, kui täpne oli Natali Sigijane. Kohtumise lõppvärava vormistas 67. minutil Bilokon, kes palli puuriluku jalge vahelt väravasse saatis. Ühendnaiskond teenis hooaja kolmanda viigipunkti ning on teeninud üheksa punkti, paigutudes sellega tabelis viimasele reale. Tabasalu paikneb 26 punktiga viiendal kohal.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Üllatusi jagus ka Saku staadionile, kus Saku Sporting alistus külla sõitnud JK Tallinna Kalevile 1:2. Kõik varasemad selle hooaja omavahelised kohtumised kindlalt enda kasuks kallutanud Sporting jäi juba esimese veerandtunniga kaheväravalisse kaotusseisu. Mõlemad tabamused saatis väravasse kaptenipaela kandnud Maria Orav. Sporting suutis 72. minutil ühe värava tagasi lüüa, kui 11 meetri karistuslöögi realiseeris Merily Toom. Varasemalt sel hooajal vaid Tallinna FC Flora naiskonna paremust tunnistama pidanud Sporting võttis vastu oma neljanda kaotuse, kuid sellest hoolimata hoitakse 44 punktiga kindlalt teist positsiooni. Kalev aga jätkab paarisrakendina liikumist Tammeka naiskonnaga: mõlemad on kogunud 20 vooru järel 32 punkti, kuid omavaheliste mängude tulemusel hoiab Tammeka kolmandat, Kalev neljandat kohta.

Vooru lõpetas Tallinna FC Flora ja Põlva FC Lootose vastasseis, kus pealinlased võtsid veenva 7:0 võidu. Pall saadeti postide vahele juba kohtumise 14. minutil, kuid paraku oli tegu Lootose omaväravaga. Flora naiskond sai Lisette Tammiku tabamusest hoo üles 35. minutil ning järelejäänud 55 minutiga tuli Lootosel korjata võrgust veel viis palli. Lisaks Tammikule said värava kirja Kristina Teern ja Getter Saar, teise kolmveerandtunni väravatest vormistas kohtumises kübaratriki Mari Liis Lillemäe. Tänu sellele kerkis Lillemäe liiga resultatiivseima väravalööja edetabelis 17 tabamusega kolmandale kohale. Flora jätkab eksimusteta liidripositsioonil, Lootos on tabelis seitsmes.

Naiste Meistriliiga põhiturniiri viimasele voorule lükatakse hoog sisse 14. oktoobril kell 12.30.