04

09.2023

12:15

VIDEO | Tabasalu alistas tabelinaabri, ühendnaiskond kerkis koha võrra

Naiste Meistriliiga 16. voorus suutis ühendnaiskond viigistada Kaleviga, võidupunktid said kirja Flora, Sporting ja Tabasalu.

Vooru esimeses kohtumises teenis võidu Tallinna FC Flora, kes alistas Lilleküla harjutusväljakul Tartu JK Tammeka 3:0. Esimesel poolajal väravaid ei löödud. Teise kolmveerandtunni alguses viis Jessika Uleksin kodunaiskonna juhtima. 51. minutil sai enda hooaja kuuenda värava kirja Liselle Palts, kes nurgalöögi järgselt löögile pääses ning eduseisu kaheväravaliseks kasvatas. Kohtumise lõppvärava ja Flora kolmanda tabamuse realiseeris 58. minutil Lisette Tammik. 16. vooru järel jätkab Flora täiseduga tabeliliidrina, Tammeka on kogutud 25 punktiga kolmas.

Sportland Arenal peetud kohtumises asus JK Tallinna Kalev Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna ees juhtima 14. minutil, kui täpne oli Maria Orav. Kalevi eduseis püsis 36. minutini, kui Anna-Liisa Joandi tabamus tõi tabloole viigiseisu. Rohkem väravaid ei sündinud ning kohtumine lõppes 1:1 viigiseisuga. Kaheksa võidu, viigi ja seitsme kaotusega on Kalev tabelis neljas, olles kogunud kolmandal positsioonil oleva Tammekaga võrdselt 25 punkti. Ühendnaiskond tõusis teenitud viigipunktiga tabelis koha võrra, olles kogutud kaheksa punktiga seitsmes.

Saku staadionil võttis Saku Sporting oma ning alistas Põlva FC Lootose 2:0. Kohtumises haaras juhtohjad Sporting, kui Kristina Bannikova juba neljandal mänguminutil kodunaiskonna juhtima viis. Emma Treiberg leidis madala sööduga Bannikova, kes nahkkera esimese puutega võrku lennutas. Teise tabamuse vormistas Lisandra Rannasto, kes konksutas end vastastest mööda ning karistusala nurgast palli värava ristnurka lõi. Sporting jätkab tabelis 35 punktiga teisel real, tabeliliidrist lahutab naiskonda 13 punkti. Lootos langes tabelis kaheksandaks.

Vooru viimases mängus teenis JK Tabasalu tabelinaabri Viimsi JK üle 2:0 võidu. Esimene värav sündis Anette Salei ja Sandra Pärna koostöös, kui Salei söödu värava ette andis ning Pärn madala palli võrku veeretas. Tabasalu kindlustas kaheväravalise eduseisu 59. minutil, kui Minna-Brit Jõelaid palli väravavahi selja taha saatis. Tabasalu jätkab tabelis viiendal, Viimsi kuuendal positsioonil.