28

08.2023

12:09

VIDEO | Tabeliliider kasvatas edu, ühendnaiskond noppis üllatusvõidu

Möödunud nädalavahetusel mängitud naiste Meistriliiga voorus said võidu kirja Tallinna FC Flora, Tallinna JK Kalev ning Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühenaiskond. Tartu JK Tammeka ja JK Tabasalu jagasid viigipunktid.

Vooru avamängus noppis ühenaiskond oma hooaja teise võidu. Kui varasemalt oli kolm punkti saadud kirja mängust Põlva FC Lootose vastu, siis nüüd alistati kodusel Rannastaadionil Viimsi JK naiskond tulemusega 1:0. Mängu auvärava sai enda nimele vahetusest sekkunud Rebeka Nora Jürgens, kelle jaoks oli tegemist Meistriliiga debüütvärava. Ühendnaiskond on 15 vooru järel teeninud kaks võitu ja viigi ning seitsme punktiga paiknetakse tabeli viimasel real. Viimsi on 14 punktiga kuues.

„Roosa jalgpalli“ mängupäeval kohtunud Tartu JK Tammeka ja JK Tabasalu leppisid Tartu Tamme staadionil 0:0 viigiga. Kodunaiskonnal olid kohtumise esimesel veerandtunnil hea võimalused juhtima asumiseks, kuid nii Liisa Merisalu kui Grete Õuna löögid tabasid latti. Viik kummagi naiskonna tabelipositsiooni ei muuda – Tammeka jätkab kolmandal, Tabasalu viiendal real.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Tallinna JK Kalev sai võõrsil suureskoorilise 5:0 võidu Põlva FC Lootose üle. Kui kohtumise esimene poolaeg lõppes Kalevi minimaalse 1:0 eduseisuga, siis teisel poolajal lisati tabloole neli tabamust. Neli väravat sai kohtumises kirja Vanessa Grutop, ühe tabamuse lisas Maria Orav. Võidupunktidega liikus neljandal positsioonil olev Kalev kolmandal kohal paiknevale Tammekale lähemale – kui enne lahutas naiskondi kolm punkti, siis nüüd on nende vahe vaid üks punkt. Lootos on kogunud seitse punkti ning asetseb seitsmendal ehk eelviimasel real.

Vooru lõpetas tabelitippude lahing, kus Tallinna FC Flora võttis Saku Sportingu ees 3:1 võidu ning kasvatas edu lähima jälitaja ees. Kohtumise avavärava sai enda nimele eelmisel nädalal Floraga liitunud Vlada Kubassova. Flora poolt sai kaks väravat kirja Kristina Teern, neist ühe realiseeris ründaja penaltist. Sportingu auvärava vormistas 52. minutil Emma Treiberg. Flora jätkab liigas täiseduga, Sporting on 32 punktiga teisel positsioonil.

Naiste Meistriliiga 16. vooru kohtumised mängitakse tuleval nädalalõpul, 31. augustist 3. septembrini.