30

06.2023

19:28

VIDEO | Tabeliliider kordas hooaja suurimat võitu

Esiliiga 18. vooru suurima võidu noppis tabeliliider FC Nõmme United, Paide Linnameeskond U21 naasis tagasi võidulainele, FC Tallinn kasvatas võiduseeria neljamänguliseks ning Viimsi JK tõusis tabelis kolmandale kohale.

FC Nõmme United kordas hooaja suurimat võitu, kui võõrsil alistati Ida-Virumaa FC Alliance 6:0. Esiliiga suurimaks väravakütiks tõusnud Jevgeni Demidov viis Unitedi 2:0 juhtima kohtumise 27. minutiks. Avapoolajal tegid skoori ka Aleksander Švedovski ja Ander Ott Valge. Teisel poolajal lisas United vastaste võrku veel kaks tabamust, kui täpne olid taaskord Švedovski ja oma hooaja esimese värava Esiliigas löönud Paul-Kevin Chan. United jätkab tabelis 44 punktiga liidripostisioonil edestades lähimat jälitajat Tallinna FC Flora U21 meeskonda 10 silmaga. Alliance paikneb 9 punktiga tabeli viimasel positsioonil.

Vaata kohtumise tipphetki:

Paide Linnameeskond U21 naasis võõrsil võidulainele olles seisuga 3:0 paremad FC Elvast. Paide duubelmeeskond haaras ohjad enda kätte juba kohtumise 2 minutil, kui täpne oli Simon Usar. Avapoolaja lõpus duubeldas edu vigastus pausilt naasnud Dehninio Muringen. Teisest poolajast oli mängitud kolm minutit, kui Elva jäi Kaarel Tinni teise kollase kaardi järel vähemusse. Paide viis taas sihile Siim Aer, kes 74 minutil realiseeris kindlalt karistuslöögi. Elval oli kohtumise lõpus võimalus lüüa auvärav, ent saadud 11 meetri karistuslöögile sai Mattias Sapp näpud vahele. 17 punktiga asub Elva 7 positsioonil, Paide 15 silmaga 8 kohal.

FC Tallinna võiduseeria kasvas nelja mänguliseks, kui võõrsil alistati teise poolaja väravatest seisuga 5:1 JK Tabasalu. Kui avapoolaeg lepiti Tabasalu Arenal Kirill Nesterovi ja Joosep Põder tabamustest 1:1 viigiga, siis teisel poolajal läks FC Tallinn oma teed. Esmalt viis külalismeeskonna juhtima Mihhail Jumankin. 3:1 seisu eest kandis hoolt 11 meetri karistuslöögist Kirill Nesterov. Kohtumise lõpus kirjutas kaks tabamust oma nimele Eduard Golovljov. Tallinn asub 29 punktiga 5 kohal, Tabasalu 25 silmaga 6 kohal.

Vooru viimases kohtumises alistas Viimsi JK võõrsil Tallinna JK Legioni 3:0. Kohtumise algusest oli möödas vaid neli minutit, kui Oscar Ollik viis viimsilased juhtima. 14 minutit hiljem oli täpne Viimsi suurim väravakütt ja Esiliigas 14 tabamusega teist kohta hoidev Gregor Lehtmets. Kohtumise viimase tabamuse saatis Legioni väravavõrku Ken-Marten Tammeveski. Saadud võidu toel tõusis Viimsi tabelis 32 punktiga 3 kohale. Legion, kel koos 13 punkti asub tabeli 9 real.

Esiliiga 19. vooru kohtumised mängitakse pühapäevast, 2. juulist kuni teisipäeva, 4. juulini.