05

07.2024

02:44

VIDEO | Tallinna derbist väljus võidukalt Levadia, Premium liiga hooaja esimene pool lõppes iluväravatega

A. Le Coq Premium liiga 18. voor lõppes kolme kohtumisega. Tallinna FCI Levadia võitis 101. Tallinna derbis linnarivaal FC Florat 1:0 tulemusega, Tartu JK Tammeka sai 2:1 jagu FC Nõmme Unitedist ning Paide Linnameeskond tegi 2:2 viigi JK Narva Transiga.

Kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumises olid esimesed head võimalused Floral. Danil Kuraksin lõi juba 10. sekundil Levadia värava suunas peale, kuid tema üritus läks raamist mööda. 9. minutil pääses Kuraksin Sergei Zenjovi söödust taas löögile, kuid tema värava suunas teel olnud pallile jäi ette meeskonnakaaslane Mark Anders Lepik. 19. minutil liikus Zenjov ise paremalt äärelt värava suunas, kuid tema pealelöök lendas valele poole küljevõrku. Levadia esimene hea võimalus tekkis 23. minutil, kui Mark Oliver Roosnupp lasi vasakult äärelt palli Flora karistusalasse ja Erko Jonne Tõugjas ebaõnnestus selle klaarimisega. Pall jõudis tagumisse tsooni Ioan Yakovlevini, kes vajutas ühe puutega palli tagumise posti kõrvale väravasse ning viis Levadia kohtumist juhtima. Mängu paremini sisse saanud Levadia oli 33. minutil lähedal eduseisu suurendamisele, kuid Felipe Felicio madal löök maandus värava kõrval. 42. minutil oli brasiillasel veel üks võimalus, kuid Kristo Hussar jõudis tema ohtlikku üritust viimasel hetkel blokeerima.

Derbi teine kolmveerandtund kujunes esimesest sündmustevaesemaks. Flora ei kujutanud suurt ohtu Karl Andre Vallneri väravale, pigem oli õhus Levadia teine värav. 84. minutil oli Til Mavretic lähedal, et Levadia 2:0 juhtima viia, kuid tema löök tabas tagumist posti. Üleminutitel oli kaks võimalust ka vahetusest sekkunud Richie Ephraim Musabal, kuid esimese üleminuti löögi tõrjus Evert Grünvald ja mängu viimastel sekunditel ei saanud hollandlane palli tühja väravasse.

1:0 tulemusega sai Levadia kuuenda järjestikuse ning hooaja 16. liigavõidu, Flora sai seitsmemängulise kaotuseta seeria järel hooaja neljanda kaotuse. Levadia on liigatabelis 51 punktiga kindel liider, Nõmme Kalju jääb neist lähima jälitajana maha 15 punktiga. Ka Flora vahe Levadiaga on 15 punkti, nemad hoiavad 18. vooru järel kolmandat kohta.

Mängu tipphetked:

Curro Torrese intervjuu:

Norbert Hurda intervjuu:

Mängu parimaks valitud Heitori intervjuu:

Kell 19.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumise esimesel poolajal oli kodumeeskond Tammeka parem võistkond. Neil oli võimalik asuda kohtumist juhtima juba 12. minutil, kui Ahmed Adebayo Basher teenis tartlastele penalti. 11 meetri karistuslööki ise sooritama asunud Nigeeria ründaja lõi palli paremale, kuid Unitedi väravavaht Marko Meerits aimas poole ära ning tõrjus Basheri palli. Vaatamata penaltieksimusele viis Basher Tammeka ikkagi 20. minutil juhtima, lahendades ühe puutega tagumisse nurka Patrick Genro Veelma söödust tekkinud võimaluse. Neli minutit hiljem oli mänguseis taas viigis, kui Kaspar Rõõmussaare kauglöök maandus Richard Alandi värava allnurgas. Selle sooritusega sai Rõõmussaar kirja oma esimese Premium liiga värava. 36. minutil viis Basher Tammeka taas juhtima, kui Olawale Tanimowo pealelöök põrkas Alexander Kapitan Bergmani jalast ette nigeerlasele, kes saatis Samuel Merilai jalgade vahelt palli Unitedi väravasse. Tabamusega sai Basher kirja hooaja 10. tabamuse.

Teisel kolmveerandtunnil oli United mängus paremini sees, kuid poolaeg kujunes võrreldes esimesega võimalustevaesemaks. Vahetusest sekkunud Egert Õunapuul oli 47. minutil hea šanss mänguseis viigistada, kuid noor ründaja ei saanud palli raamide vahele. Mängu lõpus oli ka Bruno Vain lähedal Unitedile viigipunkti päästmisele, kuid Aland hiilgas 87. minutil suurepärase tõrjega.

Tammeka sai 2:1 tulemusega tabelisse hooaja viienda võidu, United pidi leppima hooaja 11. kaotusega. Tartlased tõusid 20 punktiga liigatabeli viiendale reale, Nõmme klubi jätkab 11 punktiga kümnendal kohal.

Richard Alandi intervjuu:

Kaspar Rõõmussaare intervjuu:

Kell 19.00 Paide linnastaadionil alanud kohtumist alustas paremini külalisvõistkond, kelle ründaja Landry Kabore tekitas mitmel puhul vasakul äärel ohtlikke momente. Kui tema olukordadest väravat ei sündinud, siis 22. minutil viis Transi juhtima Zakaria Beglarishvili, kes röövis keskväljal palli Oskar Hõimult ning saatis selle 30 meetrilt Paide värava ristnurka. Ilusa sooritusega sai Beglarishvili kirja hooaja neljanda tabamuse. Trans suurendas esimese poolaja lõpus eduseisu, kui 40. minutil oli täpne Taaniel Usta, kes suunas mõnelt meetrilt väravasse Sergo Kukhianidze madala ja terava värava ette tulnud söödu. Ka Ustale oli see tänavuse hooaja neljas värav. Paide esimese poolaja silmapaistvaim mees oli Robi Saarma, kuid tema löögid läksid kas raamist mööda või tõrjus Aleksei Matrossov.

Koduvõistkond leidis teiseks kolmveerandtunniks uue hingamise ning 57. minutil oli Paide kaotusseis minimaalne. Saarma tsenderdas karistuslöögi vasakult äärelt Transi karistusalasse, mille Predrag Medic suunas piirilinlaste väravasse. 70. minutil oli lähedal Paide viigivärav, kuid Henrik Ojamaa löögile jäi ette German Šlein, kelle jalapuute tõttu läks pall napilt väravast mööda. Seitse minutit hiljem mängisid omavahel hästi kokku Patrik Kristal ja Saarma, kuid viimase löök Transi karistusalast läks üle värava. Paide sai 81. minutil siiski viigivärava kätte, kui Medic pikendas Saarma nurgalöögi tagumise posti suunas, kust Hindrek Ojamaa koksas mänguvahendi peaga paarilt meetrilt võrku. Teisel üleminutil oli Saarma lähedal, et kolm punkti Paidele võita, kuid tema jooks vasakult äärelt lõppes posti tabamisega.

2:2 tulemusega sai Paide tabelisse hooaja teise ning Trans neljanda viigi. Paide on 32 punktiga neljandal kohal, Trans hoiab 19 punktiga seitsmendat kohta.

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic 2:2 viigi järel: „Arvestades seda, kuidas esimene poolaeg läks, siis saame olla õnnelikud, et tulime sellest välja. Aga ma arvan, et see on õiglane tulemus, sest nad olid esimesel poolajal palju paremad, vaheajal muutsime palju asju ja minu arvates olime meie teisel poolajal palju parem meeskond."

Paide Linnameeskonna ründaja Robi Saarma mängu järel: „Arvan, et peale 0:2 kaotusseisu oli väga piinlik olla. Kodupubliku ees 0:2 Narva Transi vastu kaotusseisus olla ei ole väga hea tunne. Arvan, et mängijad said aru, et see ei ole Paide standard."

JK Narva Transi esimese värava autor Zakaria Beglarishvili viigipunktist: „Ma ei ole rahul. Minu arvates oleksime pidanud võitma - meil oli nii palju võimalusi mäng esimese poolajaga juba ära lõpetada."

JK Narva Transi peatreener Miguel Moreira mängu pöördehetkest: „Tegime esimese värava olukorras vea, lasime nad mängu tagasi. Olen kõigele vaatamata uhke meeskonna pingutuse üle."

Ioan Yakovlevi tabamus tõi FCI Levadiale 101. Tallinna derbi võidu. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee