22

08.2024

00:52

VIDEO | Tallinna miniderbist väljus võitjana Flora U21

Esiliigas mängiti teisipäeval, 20. augustil ja kolmapäeval, 21. augustil Esiliiga 24. vooru kohtumised. Viimsi JK võitis 1:0 JK Tabasalu, FC Elva alistas 3:1 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna, Tartu JK Welco oli 3:1 parem FC Tallinnast, Tallinna FC Flora U21 sai 4:1 jagu Tallinna FCI Levadia U21 võistkonnast ning Harju JK Laagri võitis 6:2 JK Tallinna Kalev duubelmeeskonda.

Viimsi JK – Tabasalu JK

Teisipäeval kell 12.30 Viimsi staadionil alanud kohtumise ainus värav sündis Gregor Lehtmetsa 15. minuti täpsest karistuslöögist, millega sai Viimsi tabelisse hooaja 14. võidu. Esiliiga suurim väravakütt Lehtmets on tänavu skoorinud 23. korral. Viimsi sai tabelisse neljanda järjestikuse võidu, nad on viimased kuus mängu kaotuseta. Tabasalu pidi eelmises voorus saadud hooaja kolmanda võidu järel leppima tänavuse 18. kaotusega.

Mängu tipphetked:

Elva JK – Paide Linnameeskond U21

Kell 12.30 Elva linnastaadionil alanud kohtumist läksid üheksandal minutil juhtima külalised, kui täpne oli Paide ründaja Kristofer Piht. Elva vastas 32. minutil Jasper Reilsoni tabamusest ning poolaja lõpus oli Mauris Villemsil võimalus Elva penaltist juhtima viia, kuid ta eksis 11 meetri karistuslöögil. Teise poolaja alguses sai Elva uue penalti, siis astus palli taha Reilson, kes viis kodumeeskonna juhtima. 78. minutil suurendas Devid Lehter võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks, mis püsis tablool kohtuniku lõpuvileni. Kuuendal lisaminutil nägi Paide keskpoolkaitsja Mouhamed Gueye punast kaarti Kristo Põldsaarele tehtud tõsise vea eest. Elva sai tulemusega 3:1 tabelisse hooaja kuuendad kolm punkti, Paide duubel pidi vastu võtma kolmanda järjestikuse ning hooaja 18. kaotuse.

FC Tallinn – Tartu JK Welco

Kell 13.30 Sportland Arenal alanud kohtumises haaras 11. minutil eduseisu külalisvõistkond, kelle eest tegi skoori Tristan Hoffmann. 33. minutil viigistas Kirill Nesterov penaltist mänguseisu, saades enda nimele hooaja 15. tabamuse. Teise poolaja alguses taastas Hoffmann oma mängu teise tabamusega tartlaaste eduseisu ning 62. minutil vormistas lõppskoori Erki Mõttus, kelle värav tõi Welcole 3:1 võidu. 68. minutil jäid pealinlased ka vähemusse, sest Vadim Aksjonov sai teise kollase kaardi. Welco lõpetas kolmemängulise võiduta seeria ning sai tabelisse hooaja 11. võidu, Tallinn pidi vastu võtma neljanda järjestikuse ning hooaja kaheksanda kaotuse.

Tallinna FC Flora U21 – Tallinna FCI Levadia U21

Kolmapäeval kell 18.00 Lilleküla harjutusväljakul alanud Tallinna miniderbis tehti asjad selgeks juba esimesel poolajal: Sten Patrick Prunn viis 30. minutil Flora U21 juhtima, 38. minutil suurendas eduseisu Sander Alamaa ning 41. minutil lõi florakate kolmanda värava Maksim Kalimullin. Teise poolaja lõpus nägi derbis veel kaht väravat: esmalt lõi Romet Leppik 88. minutil Flora duubli neljanda värava, esimesel üleminutil sai Maksim Gussev enda nimele Levadia duubli auvärava. Flora U21 sai tulemusega 4:1 hooaja 14. võidu, Levadia U21 jäi tänavu 11. korda punktideta.

JK Tallinna Kalev U21 – Harju JK Laagri

Vooru väravaterohkeim kohtumine leidis aset viimases mängus, mis algas kolmapäeval kell 19.00 Sportland Arenal. Karel Eerme viis Harju 18. minutil juhtima, kuid Kenlou Laasner vastas neli minutit hiljem penaltist, millega ta sai kirja oma hooaja 21. värava. 32. minutil viis Kristjan Kriis Harju uuesti juhtima ning kümme minutit hiljem suurendas ta oma mängu teisest tabamusest Harju eduseisu kaheväravaliseks. Kriisil on tänavusel hooajal koos 17. liigatabamust. Teise poolaja alguses sai ka Eerme enda nimele mängu teise värava, tema on tänavu skoorinud 21 korda. Harju väravatesadu jätkas 59. minutil Daniil Rudenko ning kuigi Rasmus Talu lõi 71. minutil Kalevi kaotusseisu ühe värava võrra vähemaks, siis 87. minutil vormistas Ander Sikk Harju mängu kuuendast tabamusest kohtumise lõppseisu. 90. minutil said kalevlased ka punase kaardi ning Rico Ernits pidi väljakult enne lõpuvilet lahkuma. Harju sai tulemusega 6:2 tabelisse hooaja 14. võidu ning jätkab tänavu endiselt kaotuseta. Kalevi duubel pidi kahe järjestikuse võidu järel vastu võtma hooaja 13. kaotuse.

24. vooru järel on liigatabeli liider endiselt 52 punktiga Harju, Viimsi jääb neist maha kolme ja Flora duubel kuue punktiga. Welco on 41 silmaga neljandal ning Tallinn 38 silmaga viiendal real. Kuues on 31 punkti kogunud Levadia U21, seitsmes 26 punktiga Elva ja kaheksas 21 punkti teeninud Kalev U21. Üheksandat kohta hoiab 16 punktiga Paide U21 ning kümne meeskonna konkurentsis on viimasel real Tabasalu, kelle saagiks on jäänud 12 punkti.

Maksim Kalimullin (pildil) lõi Tallinna miniderbis Flora duubli eest värava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee