27

07.2024

21:35

VIDEO | Tamm lõi hooaja teise kübaratriki ning Kalju alistas Tammeka

Nõmme Kalju FC ja Tartu JK Tammeka mängisid täna Hiiu kunstmurustaadionil A. Le Coq Premium liiga 21. vooru kohtumise. Väljaku peremehed võitsid Alex Matthias Tamme väravatest 3:0 tulemusega.

Kuigi Olawale Tanimowo ei olnud kaugel, et karistusala tagant Tammeka kolmandal minutil juhtima viia, siis kaks minutit hiljem haarasid võõrustajad eduseisu. Nikita Komissarov andis Kalju väljakupoolelt pika söödu Tammeka kaitseliini taha, kust Tamm lõi meisterlikult õhus olnud palli esimese puutega tagumise posti kõrvale võrku. Kalju esiründaja suurendas kodumeeskonna eduseisu 27. minutil, kui ta jõudis esimesena Ivans Patrikejevsi tartlaste kaitseliini taha antud läbisööduni. Tamm tõstis mänguvahendi mööda väravast välja tulnud Richard Alandist ning tegi mänguseisuks 2:0. Pooltunnil oli kahe värava autor ka kolmandale tabamusele, kuid siis tõrjus Aland terava nurga alt sooritatud löögi. Kuus minutit hiljem sai Tamm siiski kolmanda värava enda nimele, kui ta lõikas vahelt David Eptoni nõrgaks jäänud tagasisöödu, mängis end mööda Alandist ja lükkas nahkkera tühja väravasse. Nii sai Tamm kirja hooaja 16. tabamuse ning teise kübaratriki, esimene sündis avakohtumises FC Kuressaare vastu.

Juba kolm tabamust kirja saanud Tamm püsis näljasena. Tal oli võimalus väravaarvet suurendada nii 39. kui 56. minutil, kuid mõlemal korral päästis Tammekat nende väravavaht Aland, kes esimesel korral tõrjus jalaga ning teisel korral sai ta lähilöögile käed ette. Tammeka parimad võimalused teisel kolmveerandtunnil sündisid 61. ja 62. minutil, kui esmalt vajutas Tanimowo karistusala vasakust nurgast palli meetri jagu üle lati ning minut hiljem pidi Henri Perk sekkuma Giacomo Uggeri 25 meetri kauguselt teele saadetud kauglöögi vastu, tõrjudes selle nurgalöögiks. Mängu lõpuminutitel oli lähedal Kalju neljas värav, kui Tamm leidis sööduga Rommi Sihi, kes tabas karistusala joonelt posti.

Kalju sai 3:0 tulemusega hooaja 12. võidu ning kindlustas tabeli teist positsiooni. Lähim jälitaja, Tallinna FC Flora jääb seitsme punkti kaugusele, Tallinna FCI Levadia edumaa Kalju ees on üheksa silma. Tänavu vaid kaks mängu kaotanud nõmmekad on püsinud viimased seitse mängu kaotuseta.

Tammeka pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse, millega katkes nende neljamänguline kaotuseta seeria. Tartlased jätkavad 24 punktiga viiendal kohal.