14

09.2024

00:14

VIDEO | Tammeka alistas Kalevi ning kindlustas viiendat kohta

A. Le Coq Premium liigas algas reedel, 13. septembril 27. mänguvoor. Tartu JK Tammeka võitis kell 19.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumises 4:1 JK Tallinna Kalevit.

Esimese poolaja algus oli pigem rahulik. Mõlemad võistkonnad jõudsid korra löögini, kuid tartlaste ründaja Tristan Koskori löök karistusala tagant läks neljandal minutil meetri jagu üle värava ning Aaro Toivoneni 13. minuti sooritus maandus Richard Alandi süles. 17. minutil läksid võõrustajad kohtumist juhtima. Koskor lõikas vahelt Toivoneni pehmeks jäänud tagasisöödu Oskari Forsmanile ning realiseeris kingitud olukorra külmavereliselt.

Kalev vastas kaotusseisu jäämisele 26. minutil, kui Mairo Miilil ei õnnestunud Toivoneni peaga jätkamisele jalga vahele saada ning tekkinud olukorras pääses Vadim Mihhailov silmitsi Richard Alandiga. Kalevi ääreründaja oli täpne ning lõi karistusala paremalt poolelt palli tagumisse nurka, viigistades mänguseisu. Kaks minutit hiljem oli Kalevil suurepärane šanss, et mängu juhtima minna, kuid Aland tegi Stanislav Baranovi lähilöögi vastu suurepärase tõrje. Minut hiljem tekkis tartlastel omakorda võimalus, kuid Forsman hiilgas Koskori kavala, madala trajektooriga löögi vastu hiilgava tõrjega. 33. minutil päästis Kalevi soomlasest väravavaht taas külalisi, tehes Tammeka löökide vastu topelttõrje. Esmalt küündis Forsman Koskori madalapealöögini ning seejärel sättis soomlane end ette Tanel Langi lähilöögile.

Koskor oli teise poolaja alguses taas lähedal, et Tammeka mängu uuesti juhtima viia, kuid ründaja tabas 48. minuti nurgalöögist tekkinud olukorras Kalevi värava latti. 69. minutil sai Tammeka juhtvärava siiski kätte, kui Tanimowo leidis karistusla joonelt vabaks jäetud Herman Pedmansoni, kelle madal löök maandus Kalevi värava paremas alumises nurgas. Neli minutit hiljem suurendas Rasmus Kallas kodumeeskonna eduseisu, kui Daniil Sõtšugov ebaõnnestus palli peaga klaarimisel, suunates mänguvahendi Kallase jala peale. Tammeka kaitsja lõi palli otse õhust, mõne meetri kauguselt väravasse, viies tartlased kahe väravaga juhtima.

Tammeka lisas 80. minutil ka neljanda värava, kui Koskor mängis Tanimowo õigeaegse läbisöödu järel silmitsi Forsmaniga. Tartlaste ääreründaja ei eksinud ning lükkas palli Kalevi väravavahist mööda pealinlaste võrku. Teisel üleminutil jäi Tammekal mõned sentimeetrid puudu, et lüüa ka oma mängu viies värav, kuid Marius Visteri kauglöök läks latipõrkest üle värava.

Tammeka sai tulemusega 4:1 teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda võidu, Kalev pidi vastu võtma hooaja 14. kaotuse. Tartlased jätkavad 31 punktiga viiendal real, Kalev on 25 punktiga kaheksandal kohal.

Mängu tipphetked:

Tristan Koskori intervjuu:

Ragnar Klavani intervjuu:

Herman Pedmanson (pildil) tähistamas Tartu JK Tammeka kohtumise teist väravat. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee