27

05.2024

22:07

VIDEO | Trans alistas Tammeka ja teenis teise järjestikuse võidu

A. Le Coq Premium liigas alustati täna õhtul 13. vooruga, kui JK Narva Trans võitis 2:0 Tartu JK Tammekat.

Kell 19.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumise esimene ohtlik võimalus tekkis külalistel, kui Sergo Kukhianidze pääses vasakut äärt mööda jooksma Tammeka värava suunas ning karistusalasse jõudes mängis end kavala koksuga löögile. Tema madal sooritus nõudis Richard Alandilt tõrjet. Seejärel tekkisid võimalused Transi värava all, mille autoriteks olid Tammeka kasvandikud Mihkel Sepp ja Akaki Gvineria. Esimene saatis 15. minutil värava suunas teele nurgalöögi järel karistusalast klaaritud palli, kuid äärekaitsja sihik oli veidi paigast. Minut hiljem mängis end soolojooksu tulemusena löögile Gvineria, kelle lõpplahendus lendas üle värava. 24. minutil oli tähelepanu keskpunktis taas Kukhianidze, kes pääses Alandiga silmitsi pärast Zakaria Beglarishvili suurepärast läbisöötu. Grusiinil jäi ka see kord mänguskoor avamata, kui ta saatis ühe puutega palli esimesse posti. 33. minutil tabas väravaraame Tammeka ründaja Gvineria, kes keerutas Olawale Tanimowo söödu järel palli karistusalast vastu Aleksei Matrossovi värava latti. Viis minutit hiljem ragises Transi värava latt korra uuesti, siis oli Gvineria sööduandjaks. Tema tsenderdusele pani pea vastu Herman Pedmanson, kelle löögi suutis Matrossov käega vastu väravaraami tõrjuda. Poolaja lõpus haaras eduseisu hoopis Trans, kes läks Taaniel Usta hooaja esimesest kõrgliiga väravast kohtumist juhtima. Ründaja suunas paega posti kõrvale võrku Leonardo Roloni paremalt äärelt tulnud tsenderduse.

Teine kolmveerandtund möödus võrreldes esimesega võimalustevaesemalt. 68. minutil sai Tammeka nurgalöögi kombinatsiooni tulemusena Transi karistusalas löögile Giacomo Uggeri, kuid tema üritus healt positsioonilt lendas kõrge kaarega üle värava. 79. minutil oli Tammeka värava all taas ohtlik Usta, kes sai nurgalipu lähistel duellis jagu Mairo Miilist ning läks seejärel löögile, kuid Aland vastas tõrjega. 89. minutil vormistas Kukhianidze mängu lõppseisuks 2:0, kui ründaja jõudis esimesena jaole Alandi tõrjest lahtiseks jäänud pallini.

Trans sai tabelisse teise järjestikuse võidu ja kokku hooaja kolmandad kolm punkti. Tammeka pidi leppima hooaja kuuenda kaotusega ning tartlased on nüüd kuus mängu järjest võiduta. Piirilinlased on pärast esmaspäeva 12 punktiga endiselt üheksandal kohal, kuid seitsmes ja kaheksas meeskond ehk Pärnu JK Vaprus ja FC Kuressaare on ühe vähema mänguga kogunud sama palju punkte. Kuuendat kohta hoidvast Tammekast jääb Trans vaid ühe punkti kaugusele.

Tartu JK Tammeka kapten Richard Aland: "Tuleb seekord vastasele au anda."

Tartu JK Tammeka peatreener Marti Pähn Ahmed Adebayo Basheri tervisest: "Tal on lühiajalisem vigastus, loodame ta mõne nädalaga tagasi saada. Tõenäoliselt uue nädala alguses teame täpsemini."

JK Narva Transi ründaja Taaniel Usta: "Treener on meile sisendanud, et oleksime rohkem distsiplineeritumad ja rohkem üks meeskond. Meeste ees müts maha, et kõik pingutavad üksteise eest."

Mängu tipphetked:

Richard Alandi intervjuu:

Marti Pähna intervjuu:

Taaniel Usta intervjuu:

JK Narva Transi mehed Taaniel Usta hooaja esimest Premium liiga väravat tähistamas. Foto: Jalgpall.ee