03

06.2024

00:29

VIDEO | Trans sai Kalju üle kolmanda järjestikuse võidu, Tammeka alistas teise poolaja väravatest vähemuses mänginud Kalevi

A. Le Coq Premium liiga 14. voor pakkus üllatuse, kui JK Narva Trans alistas koduväljakul 4:1 Nõmme Kalju FC. Mänguvooru viimases kohtumises võitis Tartu JK Tammeka koduväljakul 4:0 JK Tallinna Kalevit.

Kell 14.30 Narva Kreenholmi staadionil alanud kohtumises oli esimese poolaja alguses kodumeeskond aktiivsem pool. Selle tulemusena läks Trans 17. minutil Leonardo Roloni väravast mängu juhtima. Zakaria Beglarishvili pikk sööt liini taha leidis Landry Kabore, kes jagas palli Rolonile. Argentiinlane mängis end karistusala tagant vasaku jalaga löögile ja saatis palli Henri Pergi värava alumisse nurka. Transi eduseis ei püsinud kaua, sest Kalju viigivärav sündis juba 19. minutil. Mark Maksimkin soovis klaarida Aleksandr Nikolajevi pikka audisisseviset, kuid Transi meeste jaoks õnnetult tabas ta hoopis Promise Davidi nägu, kelle peast läks pall kõrge kaarega Aleksei Matrossovi väravasse. Eriskummalise olukorra tulemusena sai Promise kirja oma liigahooaja 12. tabamuse. Seejärel hakkasid Kaljul ka veidi paremad võimalused tekkima. Daniil Tarassenkovi parema ääre tsenderdus leidis 22. minutil üles Alex Matthias Tamme, kelle peaga suunamine nõudis Matrossovilt sirutusega palli üle värava lükkamist. 27. minutil proovis Tarassenkov palli eemalt hetkeks tühjaks jäänud väravasse lüüa, kuid värava ette tagasi jõudnud Matrossov püüdis selle ürituse. 37. minutil andis kaugelt kuuma Pavel Marin, kuid tema sooritus läks üle värava. Minut hiljem läksid võõrustajad taas kohtumist juhtima, kui teise väravasöödu kirja saanud Kabore leidis liini taha sööstnud Taaniel Usta, kes mängis üle väljatulekul eksinud Pergi ning lükkas palli türja väravasse. Viiendal lisaminutil oli Promise'il hea šanss viia meeskonnad viigiseisul poolajapausile, kuid tema pealöök mõnelt meetrilt läks üle värava.

Ka teise poolaja esimene parim võimalus tekkis Kanada ründajal, kes seekord sai umbes kümnelt meetrilt jalaga peale lüüa, kuid taas läks pall üle värava. 60. minutil oli Transil kasutada penalti, kui Nikoljaev tegi Kalju karistusalas vea Rolonile. Palli taha asunud Beglarishvili oli kindel ning suurendas piirilinlaste edu kaheväravaliseks. 83. minutil sai Kalju healt positsioonilt karistuslöögi, kuid Nikita Ivanovi löögile sai Matrossov käe vahele, millest pall läks posti. Kolmandal üleminutil proovis Ivanov uuesti Matrossovit karistusala tagant üle mängida, kuid taas sai Transi väravavaht löögile näpud vahele. Seitsmendal üleminutil vormistas kohtumise lõppseisu Sergo Kukhianidze, kes realiseeris Jegor Žuravljovi eeltöö, lüües oma hooaja viienda Premium liiga värava.

4:1 tulemusega sai Trans kolmanda järjestikuse võidu, Kalju pidi aga vastu võtma hooaja teise kaotuse. See nädal jäi Nõmme klubi mõlemas kohtumises võiduta, kui nädala sees lepiti 1:1 viiki ka FC Nõmme Unitediga. Liigatabelis tõusis Trans 15 punktiga kuuendale kohale, Kalju jätkab 28 punktiga kolmandal kohal.

Nõmme Kalju FC peatreener Nikita Andreevi intervjuu:

JK Narva Transi tegevjuht Konstantin Burdakovi intervjuu:

JK Narva Transi poolkaitsja Zakaria Beglarishvili intervjuu:

Kell 20.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumise murranguline hetk leidis aset 12. minutil, kui külalisvõistkond Kalev jäi ülejäänud kohtumiseks vähemusse. Kevin Kaivoja määras videokohtunike abiga 12. minutil Aleksander Švedovskile punase kaardi, kes tabas keskväljakul jalatallaga David Eptoni hüppeliigest. Juba järgmisel minutil oli Tammekal esimene hea võimalus mängu juhtima minna, kuid Mairo Miili pika audisisseviske järel peaga löögile pääsenud Ahmed Adebayo Basher suunas palli latipõrkest üle värava. 22. minutil jätkusid kodumeeskonna väravavõimalused, kui Herman Pedmansoni löök Kalevi karistusalast läks napilt tagumise posti kõrvalt mööda. Viis minutit hiljem tuli Tammekal vasakust äärest hea nurgalöök, kuid ükski sinisärk ei suutnud värava eest ohtlikult läbi lennanud palli võrku suunata. 35. minutil nõudis Patrick Genro Veelma tugev esiposti suunas sihitud löök Oskari Forsmanilt korralikku tõrjet. 39. minutil sai Pedmanson Miililt hea läbisöödu, kuid tartlaste noore keskpoolkaitsja lõpetamine ebaõnnestus, tõstes palli Forsmanile sülle.

Kui esimene poolaeg jättis Tammeka rünnakute lahendamine soovida, siis teisel kolmveerandtunnil alustati kohe vigade parandusega. Olawale Tanimowo viis 46. minutil Basheri söödust võõrustajad oma hooaja kolmanda väravaga juhtima. 54. minutil oli ka Basher ise lähedal skoorimisele, kuid tema pöörde pealt tehtud löögile vastas Forsman suurepärase tõrjega. 56. minutil ei suutnud ka Forsman päästa külalismeeskonda kaheväravalisest kaotusseisust, kui Veelma pika jooksu järel tehtud vasaku jala löök leidis tee Kalevi väravasse. 59. minutil saatis Miili vasakult äärelt tulnud karistuslöögi peaga väravasse Rasmus Kallas, kelle jaoks oli tegu karjääri esimese Premium liiga väravaga. Kalevi mängu parim väravavõimalus tekkis 64. minutil, kui värava eest läbi tulnud sööt jõudis Ats Purjeni, kuid kogenud ründaja ei saanud Richard Alandi näppudest tulnud rikošeti järel palli väravasse toimetada. 70. minutil andis Miil väravasöödu ka teisele debüütväravale, kui vahetusest sekkunud Priit Peedo pani peaga posti kõrvale võrku paremalt äärelt tulnud tsenderduse.

4:0 tulemusega lõpetas Tammeka kuuemängulise võiduta seeria, lisades tabelisse hooaja neljanda võidu. Kalev pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda kaotusega. Liigatabelis on mõlemal meeskonnal 16 punkti, kuid tänase võiduga tõusis Tammeka Kalevist mööda viiendale kohale. Kalevlased jätkavad Tammeka järel kuuendal real.

Mängu tipphetked:

JK Tallinna Kalevi kapten Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Premium liiga debüütvärava löönud Priit Peedo intervjuu:

Zakaria Beglarishvili (vasakul) realiseeritud penaltit meeskonnakaaslastega tähistamas. Foto: Sergei Stepanov