24

07.2023

15:28

VIDEO | Trans üllatas võõrsil Florat, Tammeka viigistas koduväljakul Levadiaga

Premium liiga 21. vooru mängudes alistas JK Narva Trans FC Flora, Paide Linnameeskond naasis võidulainele, viigipunktid jagasid Tallinna JK Kalev ja Pärnu JK Vaprus ning Tartu JK Tammeka ja Tallinna FCI Levadia.

JK Tallinna Kalev mängis koduväljakul maha eduseisu, kui Pärnu JK Vaprusega lepiti 1:1 viiki. Võitlusliku kohtumise avapoolaeg lõppes Kadrioru staadionil väravateta viigiga. Teist poolaega alustas Kalev teravamalt, minnes 48. minutil kohtumist juhtima. Kalevi eest oma debüütmängu teinud Ragnar Klavan leidis hea sööduga Taavi Jürisoo, kes olukorra 1:0 lahendas. Vaprus jõudis viigiväravani 80. minutil, kui Kevin Kauberi löök lendas Sander Kapperi puutest väravasse. 21 mängu järel asub Kalev tabelis 4. kohal olles kokku kogunud 29 punkti. Vaprus jätkab tabelis 30 punktiga 3. kohal.

Vaata kohtumise tipphetki:

Nõmme Kalju FC naasis tagasi võidulainele, kui koduväljakul oldi tulemusega 1:0 paremad Harju JK Laagrist. Avapoolajal mängu kontrollinud Kalju asus kohtumist juhtima 24. minutil Alex Mathias Tamme tabamusest, kes Pavel Marini pika söödu järel olukorra 1:0 lahendas. Kalju järgmine ohtlik olukord Harju värava all leidis aset 69. minutil, kui Marini teele pandud pall põrkas vastase väravavahi jalatõrjest Andre Fortune´ile, kuid kelle löök üle värava lendas. Üsna pea oli Harjul hea võimalus kohtumine viigistada, ent Karel Eerme lähilöök tabas latti. 21 mängu järel on Kalju teeninud tabelisse 27 punkti, mis annab neile tabelis 5. positsiooni. Harju jätkab sama arvu mängudega tabeli viimasel real.

Premium liiga pühapäevases avamängus alistas Paide Linnameeskond võõrsil FC Kuressaare tulemusega 4:0. Paide avas skoori Kuressaare linnastaadionil 34. minutil, kui oma Premium liiga debebüütvärava vormistas Dehninio Muringen. Vähem kui 10 minutit hiljem suurendas vahet Herol Riiberg, kes toimetas väravavõrku Siim Lutsu söödu. Teisel poolajal jätkas Paide mängu kontrollimist. Lõplikud kaks võidutabamust sepistasid Sergei Mošnikov ja vahetusest mängu sekkunud Mechini Gomis. Esmalt tegi 73. minutil Mošnikov hea eeltöö, mille tulemusel vormistas Gomis Paide 3. eduvärava. 84. minutil andis Mošnikov kannaga efektse söödu, mille tulemusel pääses Gomis jooksma ning väravavahiga silmitsi olles lahendas olukorra 4:0. Võidu toel tõusis Paide tabelis 25 punktiga 6. kohale. FC Kuressaare, kellel on mängitud üks kohtumine vähem, langes tabelis sama kogutud punktiarvuga seitsmendale kohale.

Tartu JK Tammeka mängis sel hooajal teist korda viiki tabeliliidri Tallinna FCI Levadiaga. Tartu Tamme staadionil lõi Levadia küll võimalusi, ent Tammeka kaitseliin jäi möödapääsmatuks. Paaril korral käis pall ka Tammeka latis. Võõrustava meeskonna parima momendi tekitas Giacomo Uggeri, kelle löök lendas üle värava. Seega lepiti lõpuvile kõlades 0:0 viigiga. Tammeka, kel on üks mäng vähem peetud, jätkab tabelis 9. kohal, olles 20 mängu järel teeninud 17 punkti. Pärast 21 mängu asub Levadia 48 punktiga liidripositsioonil, edestades tabeli teisel kohal paiknevat Florat ühe silmaga.

Vooru suurima üllatuse sepistas A. Le Coq Arenal JK Narva Trans, kes alistas valitseva meistri Tallinna FC Flora tulemusega 4:1. Trans asus kohtumist juhtima juba mängu 6. minutil, kui Daniil Tarassenkovi pikale söödule jõudis esimesena jaole Tristan Koskor. Vaid 13 minutit hiljem vormistas teist Premium liiga kohtumist mänginud Matvii Burenko oma debüütvärava. 34. minutil oli Tarassenkov taas tegudel andes resultatiivse söödu Deniss Poljakovile, kes suurendas Transi edu kolmeväravaliseks. Vaheajale siirduti seisul 3:0. 69. minutil tõi Konstantin Vassiljev Flora mängu tagasi, ent vaid neli minutit hiljem realiseeris Koskor penalti ning vormistas sellega kohtumise viimase värava. Mängu 80. minutil teenis Flora ründaja punase kaardi jättes tagaajaja rollis olnud võõrustajatiimi ühemehelisse vähemusse. Võiduga lõpetas Trans Flora vastu Premium liigas kestnud 8 aastat võitudeta seeria. Flora jätkab 2. kohal, olles kogunud 47 punkti, Trans on 22 silmaga 8. kohal.