01

08.2021

20:00

VIDEO | Tulevik teenis väravaterohkes mängus võidu, Paide viigistas Floraga

Eile, 31. juulil peeti Premium liigas kaks kohtumist, kui Tulevik alistas Tammeka seisuga 3:2 ning Paide ja Flora mängisid välja väravateta viigi.

Kaheksaväravalises Viljandi JK Tuleviku ja Tartu JK Tammeka vahelises kohtumises avasid skoori 29. minutil viljandlased, kui Abubakir Muydinov võitis Tammeka kaitseliini survestamise järel palli ning saatis selle tartlaste väravavõrku. 35. minutil tekkis ohtlik olukord Tuleviku kastis ning jala sai valgeks Andre Paju, kes viis mängu viigiseisu. Kaks minutit hiljem realiseeris Arc-En-Ciel Mintongo Mpal peaga Herol Riibergi poolt kasti toimetatud karistuslöögi. Enne vaheaega viis Tulevik end 3:1 eduseisu, kui kauglöögi saatis Tammeka väravavõrku Kaimar Saag.

52. minutil võeti kastis maha Tuleviku avavärava autor Muydinov ning Saag realiseeris kindlalt selle tulemusel määratud penalti. Mõned minutid hiljem vähendas Tammeka oma kaotusseisu, kui Kevin Mätas saatis palli latipõrkest võrku. 77. minutil vormistas Kaimar Saag kübaratriki ning kuigi kohtumise viimase värava sai Tammeka poolelt kirja Marko Lipp, siis lõpuvile järel näitas tabloo Tulevikule 5:3 võitu.

Kohtumise järel asub Tulevik liigatabelis 17 punktiga seitsmendal kohal, Tammeka 13 punkti paigutab meeskonna üheksandale kohale.

Eile mängiti ka esikolmiku tabelinaabrite lahing, kui vastamisi läksid teisel kohal asuv Flora ja kolmandat kohta hoidev Paide. Sarnaselt juunikuu lõpus peetud 3:3 kohtumisega said meeskonnad omavahelisest mängust kirja viigipunkti, ent sel korral väravaid ei löödud. Kohtumise üks kõige ohtlikumaid olukordi tekkis juba kolmandal minutil, kui Siim Luts saatis ülepealöögist palli värava poole teele, ent see tabas posti ning Flora suutis olukorra klaarida.

Kohtumise järel jätkavad meeskonnad liigatabelis endistel kohtadel: Flora on 40 punktiga teine, Paide 36 punktiga kolmas.