04

09.2023

14:56

VIDEO | Tuline derbi tüüris viigisadamasse

Premium liiga 26. voorust väljusid võitjana JK Narva Trans, Pärnu JK Vaprus ja Paide Linnameeskond. Tuline derbi Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia vahel lõppes viigiga, viigisadamasse tüürisid ka FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka.

JK Narva Trans lõpetas Premium liiga 26. vooru avakohtumises JK Tallinna Kalevi müstilise viie mängu pikkuseks veninud viigiseeria, kui koduväljakul alistati vastased tulemusega 2:1. Trans asus kodusel Kreenholmi staadionil juhtima 37. minutil, kui Reginaldi söödu järel vormistas liiga debüütvärava Harlin Jose Suarez Torres. Kodumeeskonna teine värav leidis aset 64. minutil, kui 30 meetrilt virutas Maksim Maksimkin palli ristnurka. Vadim Mihhailov lõi Kalevi poolt 79. minutil küll ühe värava tagasi, ent viigiväravaks kalevlastel rammu ei jagunud. Tänavusel hooajal on kõik kolm omavahelist kohtumist kallutanud enda kasuks Trans, kes on kohtumised võitnud koondtulemusega 5:2. Liigatabelis on Trans kogunud 32 punkti, mis paigutab nad kaheksandale positsioonile. Kalevil on sama arv mängudega üks punkt rohkem ning tabelis ollakse kuuendal kohal.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Pärnu JK Vaprus lõpetas võõrsil viie mängu pikkuseks veninud võiduta seeria, kui tulemusega 4:0 oldi paremad Harju JK Laagrist. Laagri kunstmurustaadionil viis Vapruse juhtima 15. minutil Henri Välja. Kolm minutit enne avapoolaja lõppu suurendas edu Kevin Kauber. Teise poolaja alguses pääses Harju mängu sisse, luues ohtlikke olukordi, ent väravani ei jõutud. 55. minutil nõelas vastast uuesti Kauber, kes toimetas Sander Kapperi löögist tagasipõrganud palli postide vahele. Kirsi sättis tordile 72. minutil Välja, kes pani teele kauni kauglöögi väljaku keskelt. Vaprus tõusis 36 punktiga kolmandale positsioonile. Harju jätkab 15 silmaga viimasel kohal.

Laupäevasele mängupäevale pani punkti FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka 1:1 tulemusega lõppenud madin. Avapoolaeg kulges võrdseks – kord oli initsiatiiv Kuressaare, kord Tammeka käes. Veerandtunni järel haaras edu Kuressaare, kui paremal äärel leidis Mairo Miili tsenderdus Sten Reinkordi, kes palli seitsmelt meetrilt võrku suunas. Mõned minutit hiljem oli Reinkortil hea võimalus edu suurendada, ent teele pandud löök tabas latti. Tammeka pingutused viisid meeskonna eduni 40. minutil, kui Kevin Mätase tabamus kohtumise 1:1 viigistas. Tammekal tekkis parim võimalus kohtumist juhtima minna 71. minutil, ent Ahmed Adebayo Basheri penalti tõrjus Magnus Karofeld. Nii lõppes kohtumine Kuressaare linnastaadionil tulemusega 1:1. Kuressaare jätkab 32 punktiga seitsmendal, Tammeka 21 silmaga üheksandal kohal.

Paide Linnameeskond alistas koduväljakul külla sõitnud Nõmme Kalju FC tulemusega 2:0 ning tõusis tabelis neljandale kohale. Paide asus mängu juhtima 11. minutil, kui oma liiga debüütvärava vormistas Thomas Agyepong. Avapoolajal avanes Kaljul mitu head võimalust kohtumine viigistada, ent omad võimalused jäeti kasutamata. Paide vormistas võiduvärava 71. minutil, kui Sergei Mošnikovi hea eeltöö tulemusel lõi 2:0 tabamuse Karl Mööl. Punktide toel tõusis Paide tabelis 36 punktiga neljandale kohale, Kalju langes viiendaks.

Premium liiga voor sai lõppakordi tulise derbiga, kui Kadrioru staadionil läksid vastamisi tabeliliider Tallinna FC Flora ja lähim konkurent Tallinna FCI Levadia. Viigisadamasse tüürinud kohtumise avavärava sepistas Konstantin Vassiljev 36. minutil 11 meetri karistuslöögist. Viigiväravaga vastas 42. minutil Felipe Felicio Silva Reis, kes Mark Oliver Roosnupu söödu väravasse toimetas. Levadia 2:1 eduvärava vormistas 59. minutil Bourama Fomba söödu järel Guy Merlin Mollo Bessala. Flora viigitabamuse realiseeris 83. minutil Sergei Zenjov, kes Vassiljevi karistuslöögi järel palli peaga väravasse suunas. Mängu lõpus proovisid meeskonnad haarata küll eduseisu, ent lõpuvile kõlades tuli jagada 2:2 tulemusega viigipunktid. Meeskondi lahutab tabelis kaks punkti.

Premium liiga naaseb 27. vooru kohtumistega järgmisel nädalal pärast koondisemänge.