22

08.2021

14:57

VIDEO | Ühendnaiskond alistas Meistriliiga tabelinaabri Lootose

Nädalavahetusel mängiti naiste Meistriliigas 16. vooru kohtumisi ning võidupunktid lisasid oma arvele ühendnaiskond, Sporting ja Kalev.

Vooru avamängus teenis JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond neist tabelirea võrra kõrgemal asuva Põlva FC Lootose üle 3:2 võidu. Kohtumise väravatearve avas 42. minutil Lootos, kui naiskonna kapten Ave-Lii Laas leidis läbisööduga ründaja Kärt Hüdsi, kes palli kindlalt ristnurka saatis. Teise poolaja alguses tõi ühendnaiskond tabloole viigiseisu: keskkaitsja Sandra Liir purjetas Lootose kasti ning sooritas tervaga nurga alt pealelöögi, mis maandus ka väravasse. Kuigi 64. minutil viis Laas Lootose taas juhtima, siis mängu viimase kümne minutiga võtsid Viljandi neiud oma. 80. minutil saatis Lootose puuriluku tõrje järel lahtiseks jäänud palli võrku Teisi Toomsalu ning kaks minutit hiljem pääses kasti lähistelt löögile Teele Toomsalu. 3:2 võidu järel vähendas ühendnaiskond tabelis vahe Lootosega neljale punktile.

Kohtumise tipphetked:

Laupäeval, 21. augustil võõrustas Saku Sporting tabeli neljandat naiskonda Pärnu JK Vaprust ning teenis 1:0 võidu. Kohtumise ainus värav sündis 47. minutil, kui resultatiivne oli Sportingu äärekaitsja Elise Kreuz. Võidu järel tõusis Sporting 42 punktiga tabeliliidriks, Vaprus jätkab 22 punktiga neljandal kohal.

Tabeli kolmas naiskond JK Tallinna Kalev sai kolm võidupunkti ilma mänguta, sest Lasnamäe FC Ajax andis neile loobumisvõidu.

16. voorus on mängimata veel Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora vaheline kohtumine, mis peetakse 8. septembril kell 19.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul.