06

08.2023

14:34

VIDEO | Ühendnaiskond teenis hooaja esimese võidu, Tabasalu naasis punktidele

Naiste Meistriliiga 12. voorus noppisid kolm punkti Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse ja Viljandi Tuleviku ühendnaiskond. Viigipunktid jagasid omavahel Tabasalu ja Sporting ning Tammeka ja Viimsi.

Tabasalu Arenal peetud vooru avakohtumises suutis võõrustajanaiskond tulla kahel korral välja kaotusseisust ning viigistada tabelis teisel kohal oleva Saku Sportinguga 2:2. Sporting asus kohtumist juhtima 16. minutil, kui Kristina Bannikova teele saadetud pall Tabasalu mängijast omaväravasse lendas. Tabasalu end taolisest eksimusest häirida ei lasknud ning minuti pärast jõuti Sportingu värava all löögile. Anne-Grethe Pajuviidik sättis karistusalas palli endale jalale ning virutas nahkkera värava ristnurka – tasuks 1:1. Esimesel poolajal skooris veel Sportingu poolt Triin Satsi ning vaheajale mindi külalisnaiskonna 2:1 eduseisus. Mängu otsustava ja oma hooaja esimese täpse tabamuse vormistas 66. minutil Evelyn Šilina, kes nurgalöögi järgselt nahkkera väravasse saatis. Viigiga lõpetas Tabasalu enda punktide põua ning jätkab 15 punktiga tabelis viiendal real. Sporting, kes on kogunud 13 vooru järel 29 silma, jätkab teisel kohal.

Vaata mängu tipphetki siit:

Tabasalu värvavavaht Karina Kork ütles pärast kohtumist Soccernet TV-le, et naiskonda aitas viigitulemuseni võitlusvaim. „Läksime lõpuni välja. Vaheajaks olime 1:2 taga, aga uskusime ise ja olime valmis kõik mängu panema,” ütles Kork. „Arvan, et üks punkt sellise mänguseeria lõpuks on meie jaoks väga väärtuslik ja see, et see tuleb Saku vastu, kes on tabelis meist eespool, annab meile rohkem enesekindlust, et meis on sisu ja suudame mängida,” lisas puurilukk.

Sportingu kaitsja Grete Dauti sõnul olid rünnakud loogilised ja hästi välja mängitud, kuid kastis olid asjad paigast ära. „Mäng muutus veidi kaootiliseks – see oli selline üleminekust üleminekusse. Me ei suutnud palli säilitada ja sealt sai Tabasalu oma teravad momendid," ütles Daut.

2:2 viigiga leppisid ka Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul vastamisi läinud Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK. Gerli Israeli 15. minuti täpsest tabamusest juhtima asunud Viimsi sai eduseisu nautida vähem kui pool tundi. Esimese poolaja lõpus sahistas väravavõrku Liisa Merisalu, saates naiskonnad riietusruumi 1:1 viigiseisul. 88. minutil viis Merisalu Tammeka ka üheväravalisse eduseisu, kuid omapoolse vastuse andis neljandal üleminutil Karoly Kasuk, kes mängu 2:2 lõpptulemuse vormistas. Võrdselt jaotatud punktid tabelis muudatusi ei toonud – Tammeka jätkab neljandana, olles kogunud 18 silma. Viimsi on 14 punktiga kuues.

Laupäeval, 5. augustil võttis Tallinna FC Flora Lilleküla harjutusväljakul poolesaja pealtvaataja ees 5:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle. Kodunaiskond asus kohtumist juhtima 9. minutil, kui jala sai valgeks Lisette Tammik. Kalevi kaitsjate ja värava lukk sai uuesti lahti muugitud alles 52. minutil, kui oma hooaja 15. tabamuse saatis võrku Kristina Teern. Teern skooris ka 81. minutil, kui mängu viimase värava vormistas. Teisel poolajal skoorisid veel Anastasia Ivanova ja Mari Liis Lillemäe. Flora jätkab pärast 13. võitu tabeli liidripositsioonil, olles kogunud maksimumpunktid. Lähimat jälitajat Saku Sportingut edestatakse kümne punktiga. Kalev, kellel on üks mäng varuks, hoiab 21 silmaga kolmandat kohta.

Vooru viimases kohtumises üllatas Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond Põlva FC Lootost, kui mängu viiendal üleminutil penalti realiseeriti ning tabloole 1:0 kirjutati. Penaltit realiseerima läinud Anna-Liisa Joandi toimetas palli kindlalt võrku ning tänu täpsele tabamusele kirjutas ühendnaiskond enda nime taha selle hooaja esimese võidu. Varasemalt oli naiskonnal kirjas viigipunkt Viimsi JK vastu. Nii Põlva Lootos kui ühendnaiskond on teeninud 4 punkti, mis paigutab nad vastavalt seitsmendale ja kaheksandale postisioonile. Lootosel on veel üks kohtumine varuks.

Naiste Meistriliiga jätkub 13. voorudega, mis peetakse 11.–13. augustini.