01

06.2024

10:07

VIDEO | United alistas Vapruse ning sai esimese kõrgliiga võidu Männikul

Reedel, 31. mail jätkus A. Le Coq Premium liiga 14. voor. FC Nõmme United teenis teise kõrgliiga võidu, kui kodusel Männiku staadionil alistati 2:1 Pärnu JK Vaprus.

Mängu esimene ohtlik võimalus tekkis 12. minutil külalistel, kui Kevin Kauber pääses mööda vasakut äärt Unitedi karistusaalasse, kuid tema otsajoone lähistel sooritatud löögi tõrjus Marko Meerits. Kuigi Unitedil oli esimene poolaeg mitmeid poolvõimalusi ja löögiüritusi, mis suurt ohtu Ott Nõmme väravale ei kujutanud, siis kolmveerandtunni lõpus läksid võõrustajad siiski kohtumist juhtima. Jevgeni Demidovi pealelöök võttis meeskonnakaaslasest Mykhailo Plokhotniukist rikošeti, mille tulemusena maandus pall Vapruse väravas.

Teise poolaja alguses suurendas United eduseisu, kui Kaspar Rõõmussaare läbisöödu realiseeris 49. minutil väravaks Karl Läänelaid, kes lõi palli väravavaht Nõmme jalge vahelt võrku. Unitedi kaheväravaline eduseis ei püsinud kaua, kui Enrico Veensalu 59. minuti väravast vähenes pärnakate kaotusseis minimaalseks. Vasakult äärelt parema jala vabaks mänginud Veensalu saatis madala löögi tagumise posti kõrvale, milleni Meerits ei ulatunud. 62. minutil oli õhus Vapruse viigivärav, kui Mathias Villota saatis Unitedi karistusalast teele kavala löögi esiposti suunas, kuid Meertis oli valvel ja tõrjus selle nurgalöögiks. Esimesel üleminutil oli Unitedi ääremängijal Henri Leokesel võimalus mäng ära otsustada, kuid tema vasturünnaku järel tehtud vasaku jala löök pärnakate karistusalast läks veidi väravast mööda.

2:1 tulemusega sai United klubi ajaloo teise võidu kõrgliigas ning esimese võidu Männiku staadionil. Vaprus pidi leppima hooaja seitsmenda kaotusega. Liigatabelis on United endiselt üheksa punktiga viimasel real, kuid vahe üheksandal kohal oleva JK Narva Transiga on ühe enama mängu juures vaid kolm punkti. Vaprus jätkab 13 punktiga seitsmendal kohal.

Mängu tipphetked:

Enrico Veensalu intervjuu:

Karl Läänelaiu intervjuu:

FC Nõmme Unitedi mängijad teist kõrgliiga võitu tähistamas. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee