01

09.2024

22:51

VIDEO | United ja Kuressaare leppisid omavahel taas viiki, Paide pikendas Kalju vastu võiduseeriat, Kalev sai Tainio peatreeneri ajastu esimese võidu

A. Le Coq Premium liigas lõppes pühapäeval, 1. septembril 26. voor. FC Nõmme United ja FC Kuressaare tegid kell 14.30 Männiku staadionil alanud kohtumises 2:2 viigi, Paide Linnameeskond alistas kell 17.00 Hiiu kunstmurustaadionil alanud kohtumises 4:2 Nõmme Kalju FC ning JK Tallinna Kalev oli kell 19.00 Kadrioru staadionil alanud kohtumises 1:0 parem Pärnu JK Vaprusest.

FC Nõmme United – FC Kuressaare

Saarlastel oli juba esimesel minutil hea võimalus mängu juhtima asuda, kuid Marko Meeritsaga silmitsi pääsenud Joonas Soomre ei saanud palli raamide vahele. 21. minutil proovis Unitedi väravalukku avada Märten Pajunurm, aga tema karistuslöök lendas veidi üle värava. Unitedi esimene märkimisväärne olukord sündis 24. minutil, kui Aleksandr Altebergi kauglöök läks Pajunurme rikošetist napilt väravast mööda.

Kuressaare asus kohtumist 26. minutil juhtima, kui esmalt lahtise palli korjanud Meerits koperdas värava ees ning pillas mänguvahendi õnnetult väravasse. Saarlastel olid esimesel poolajal veel paar head võimalust: 31. minutil läks Pavel Dõmovi löök Unitedi mängija puutest üle värava ning järgnenud nurgalöögist ei olnud Pajunurm kaugel, et pall otse väravasse saata.

Teisel poolajal oli United aktiivsem kui esimesel kolmveerandtunnil. Nii Ousman Ceesay kui Murad Velijevi löök pani Kaur Kivila tõrjetööd tegema. 53. minutil jõudis kodumeeskond viigiväravani, kui Ceesay suunas Oleksandr Musolitini karistuslöögi peaga võrku. 65. minutil oli Velijev lähedal, et United juhtima viia, aga tema üritus maandus lõpuks värava kõrval. Nõmmekad jõudsid kuus minutit hiljem taas sihile, kui Henri Leoke realiseeris täpse vasaku jala löögiga Unitedi vasturünnaku. Tema sooritus maandus vasakus ristnurgas ning viis võõrustajad kohtumist juhtima.

Kaotusseisu jäänud saarlased otsisid mängu lõpus viigiväravat: 79. minutil proovis Rasmus Saar eemalt jalga, aga Meerits tõrjus äärekaitsja kauglöögi. Neli minutit hiljem mängis Pajunurm Mattias Männilaane Meeritsaga silmitsi, aga Unitedi väravavaht tegi korraliku tõrje. 84. minutil oli Leokesel võimalus mängu saatus otsustada, aga tema löök tabas Kuressaare värava latti.

Veel ühe võimaluse saanud Kuressaare viigistas 88. minutil mänguseisu, kui Meerits oli hädas Karl Rudolf Õiguse tsenderduse püüdmisega ja Männilaan lükkas lahtise palli meetrilt väravasse. Unitedil oli pärast saarlaste viigiväravat kaks võimalust, et kolm punkti siiski endale saada, kuid 90. minutil tõrjus Kivila Facundo Stefanazzi ürituse ning teisel üleminutil püüdis Kevin Mätase löögi.

Võimalusterohke mäng lõppes tulemusega 2:2. Meeskondade hooaja esimesed kaks omavahelist kohtumist lõppesid samuti viigiga. United sai tabelisse teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda viigi, Kuressaare jõudis esimese meeskonnana kahekohalise arvu viikideni, lisades enda kontole hooaja kümnenda viigipunkti. United jätkab tabelis 14 punktiga kümnendal kohal, saarlased on 25 punktiga seitsmendad.

Mängu tipphetked:

Henri Leokese intervjuu:

Märten Pajunurme intervjuu:

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond

Liigatabeli teise ja neljanda meeskonna omavaheline kohtumine kujunes mänguvooru väravaterohkeimaks. Külalised olid juba üheksandaks minutiks kaheväravalises eduseisus, mõlema tabamuse autor oli Paide tipuründaja Abdoulie Ceesay. Esimese, kuuendal minutil sündinud värava puhul suunas ta peaga võrku Henrik Ojamaa tsenderduse, kolm minutit hiljem realiseeris gambialane Dimitri Jepihhini eeltöö. 37. minutil suurendas Jepihhin Paide eduseisu, kui tema tugev ja täpne löök karistusala tagant maandus esiposti kõrval.

Kalju vähendas teise poolaja alguses kaotusseisu kaheväravaliseks, kui Marin võitis Predrag Medici eksimusest Paide karistusala ees palli ning lõi selle külalismeeskonna võrku. Paidel oli aga seejärel kaks järjestikust võimalust kolmeväravaline eduseis taastada, kuid Henri Perk tõrjus Patrik Kristali ürituse 15 meetrilt ning Ceesay paarkümmend sekundit hiljem ei saanud Ceesay palli mõnelt meetrilt raami. Järvakad jõudsid neljanda väravani 62. minutil, kui Robi Saarma madal löök karistusala tagant veeres Pergi käte vahelt väravasse.

67. minutil oli Ceesay lähedal kübaratrikile, kui tal oli 25 meetrilt võimalus lüüa pall tühja väravasse, aga tema üritus läks üle värava. Mängu lõpus olid ohtlikumad momendid Paide värava all: kui Guilherme Carvalho ja Alex Matthias Tamm ei jõudnud vastavalt 77. ja 80. minutil sihile, siis 85. minutil lõi Tamm penaltist Kalju mängu teise värava. Ta lõi enda teenitud 11 meetri karistuslöögi paremasse allnurka ning sai kirja hooaja 20. värava Premium liigas. Kaljul oli veel võimalus ka viiendal üleminutil, et vähendada kaotusseis minimaalseks, kuid siis klaaris Michael Lilander palli väravajoonelt.

Kuue väravaga kohtumise lõpuvile järel olid tablool Paide 4:2 võidunumbrid. Keskeestlased said viienda järjestikuse ning hooaja 15. liigavõidu. Kalju pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja neljanda kaotusega. Paidet ja Kalju lahutab 26. vooru järel kaks punkti. Nõmmekad on 49 punktiga teised ning järvakad 47 punktiga neljandad. Nende vahele mahub Tallinna FC Flora, kes on 48 punktiga kolmas.

Henri Pergi intervjuu:

Michael Lilanderi intervjuu:

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare

Kohtumine Kadriorus ei pakkunud esimesel poolajal eriti palju võimalusi. Üritavam pool oli Vaprus, kes jõudis rohkem Kalevi karistusalasseja vastase värava alla, kuid eriti ohtlikke olukordi nad tekitada ei suutnud. Pärnakate esimese poolaja parimad võimalused tulid Mathias Villota jalast, kelle 15. minuti kauglöök ja 40. minuti löök Kalevi karistusalast lendasid üle värava. 34. minutil pääses Kristjan Kask peaga suunama Sander Kapperi tsenderdust, kuid see üritus läks paari meetri jagu väravast mööda. Kalev ei teinud esimesel poolajal ühtegi pealelööki ning nende ründemäng jäi 45 minuti jooksul hambutuks.

Kalev läks teise poolaja alguses kohtumist juhtima, kui Ats Purje sai 49. minutil kirja kalevlaste esimese pealelöögi ja see maandus Vapruse väravas. 39–aastane ründaja suunas peaga võrku Aleksander Švedovski nurgalöögi ning sai kirja hooaja üheksanda värava. Vaatamata kaotusseisu jäämisele otsisid pärnakad viigiväravat ning nad olid sellele lähedal 56. minutil, kui Oskari Forsman tõrjus Enrico Veensalu löögi Kase jala ette, aga Vapruse poolkaitsja lükkas palli paarilt meetrilt väravast mööda. 65. minutil oli Stanislav Baranov lähedal, et suurendada Kalevi eduseisu, aga tema madal löök karistusala tagant lendas napilt väravast mööda.

78. minutil jäi Vaprusel taas veidi puudu. et mänguseis viigistada: Martin Käose sööt leidis Kevin Kauberi, aga pärnakate ründaja välisküljega tehtud suunamisele vastas Forsman hiilgava tõrjega. 85. minutil proovis Kauber Forsmani eemalt üle mängida, aga tema kauglöök läks pisut raamist mööda. Vaprus sai lisaminutitel kaks head võimalst, et mänguseis viigistada, kuid esmalt ei ulatanud Silver Alex Kelder palli värava eest suunama ning mängu viimases olukorras tabas Kauber karistusala paremalt küljelt terava nurga alt Kalevi värava ristlatti.

Kalev sai tulemusega 1:0 oma esimese võidu Teemu Tainio peatreeneri ajastul. Kalev sai Vapruse alistamisega hooaja kuuendad kolm punkti ning lõpetas kuuemängulise liigavõiduta seeria. Vaprus pidi leppima neljanda järjestikuse ning hooaja 14. kaotusega. Kalev tõusis võiduga Vaprusest mööda: tallinlased on 25 punktiga kaheksandad, punkti vähem kogunud pärnakad langesid üheksandale reale.

Magnus Villota intervjuu:

Kristofer Käidi intervjuu:

Paide Linnameeskond on võitnud viimased viis liigakohtumist. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee