10.2023

12:43

VIDEO | United kindlustas Esiliiga tiitli, heitlus hõbe- ja pronksmedalite eest jätkub

Esiliiga 32. voor pani neli vooru enne liigahooaja lõppu mitme meeskonna jaoks asjad paika – liigatiitli kindlustas FC Nõmme United, Viimsi JK tõusis teisele reale, Esiliiga B-sse langevad Tallinna JK Legion ja Ida-Virumaa FC Alliance.

Paide Linnameeskond U21 teenis vooru avamängus hooaja üheksanda võidu, kui koduväljakul alistati FC Tallinn tulemusega 1:0. Varasemates omavahelistes mängudes FC Tallinna paremust tunnistanud Paide U21 asus kohtumist juhtima mängu 31. minutil, kui penaltipunktilt oli täpne Siim Aer. Paide U21 jätkab tabelis 32 punktiga kaheksandal real, jäädes FC Elvast maha kahe punktiga. FC Tallinn on sama arv mängudega kogunud 45 silma, mis paigutab nad kuuendale positsioonile.

Tallinna FC Flora duubelmeeskond oli võõrsil 4:1 üle FC Elvast. Külalismeeskond tegi kohtumise esimese kümne minutiga asjad selgeks – avavärava eest kandis hoolt Tristan Pajo, 2:0 tabamuse lisas Tony Varjund. Elva lõi 12. minutil Henri Härma poolt küll ühe tagasi, ent kuus minutit enne avapoolaja lõppu sahistas Mait Eenmaa võõrustava meeskonna väravat. 58. minutil lõi kohtumise lõppvärava Bruno Vain. Ülejäänud ajaga ei õnnestunud Elval kaotusseisu vähendada ning kohtumine lõpps seisul 4:1. Võiduga jätkab Flora duubelmeeskond tabeli kolmandal real, Elva on tabelis seitsmes.

FC Nõmme United alistas võõrsil tulemusega 3:0 Ida-Virumaa FC Alliance'i ning kindlustas Esiliiga tiitli. Unitedi viis avapoolajal juhtima Aleksander Ševedovski, kes lõi Jevgeni Demovidovi söötudest kaks väravat. Avapoolajal jäi Alliance platsil arvulisse vähemusse, kui kahe kollase kaardi järel pidi platsilt lahkuma Jean Marie Wadjonre Amadou. Mängu lõppseisu vormistas Tristan Vendelini söödust Demidov. Neli minutit enne normaalaja lõppu jäi Alliance juba kahemehelisse vähemusse: väljakult lahkus punase kaardi teeninud Paulo Vitor Roberto Silva De Oliveira. Võidu toel kindlustas United Esiliiga tiitli, sest vahe lähima jälitaja Viimsi JK meeskonna ees on 15 silma. Viimasel real paiknev Alliance langeb Esiliigast Esiliiga B-sse, sest kaheksas tabelirida, mis viib üleminekumängudele, jääb punktiliselt püüdmatuks.

Viimsi JK alistas võõrsil JK Tabasalu tulemusega 4:0 ning tõusis tagasi tabeli teisele positsioonile. Viimsi haaras edu 33. minutil Gregor Lehtmetsa penaltist. Teisel poolajal oli korra täpne Oskar Mägi ning kahel korral sahistas võrku vahetusest mängu sekkunud Oliver Vaks. Viimsi tõusis tabelis mööda lähimast konkurendist Tallinna FC Flora U21-st, ent Flora duubelmeeskonnal on üks mäng varuks. Tabasalul on 32 mängu järel punkte 46, mis paigutab nad liigatabelis viiendale kohale.

Tallinna FCI Levadia U21 alistas kodus kindlalt Tallinna JK Legion tulemusega 4:0. Avapoolajal läks Levadia duubelmeeskond Maksimilian Skvortsovi tabamusest juhtima. Teisel poolajal löödi Legioni väravasse veel kolm vastuseta tabamust: 59. minutil duubeldas seisu Romeo Aan, 80. minutil suurendas seisu penaltist Artur Sakarias ning 4:0 seisu vormistas teisel üleminutil Artur Voilenko. Neli vooru enne Esiliiga hooaja lõppu on Legioni saatus selge, laual olevate punktidega jääb kaheksandal real olev Paide Linnameeskonna U21 püüdmatusse kaugusesse, mis tähendab, et Legion jätkab järgmisel hooajal Esiliiga B-s. Levadia U21 asub 56 punktiga neljandal tabelireal.