11

08.2024

21:47

VIDEO | United lõpetas Tartus kaotuste seeria, Tammeka tõusis taas viiendaks

A. Le Coq Premium liigas mängiti täna selle nädalalõpu viimane 23. vooru kohtumine, kui Tartu Tamme staadionil kõlas kell 17.00 avavile Tartu JK Tammeka ja FC Nõmme Unitedi vahelises kohtumises. Mõlemad võistkonnad pidid 1:1 tulemuse järel leppima viigipunktiga.

Kohtumise alguses oli palli valdavam meeskond United, aga esimene märkimisväärne löögiüritus sündis Tammeka äärekaitsja Mairo Miili jalast, kes saatis karistusala paremast nurgast madala löögi paari meetri jagu Unitedi väravast mööda. 15. minutil sai külaliste karistusalast välisküljega löögile Giacomo Uggeri, aga tartlaste keskväljamehe üritus lendas üle värava. Initsiatiivi endale saanud Tammeka oli taas ohtlik 24. minutil, kui Akaki Gvineria jõudis esimesena Unitedi liini taha jagatud läbisööduni. Kuna Marko Meerits tuli väravast välja ning kattis tartlaste ründaja löögiruumi, siis leidis Gvineria sööduga Patrick Genro Veelma, kes aga ei saanud ühepuutelöögiga palli raamide vahele. Tartlaste viimane ohtlik moment esimesel poolajal tekkis 38. minutil, kui Miili karistuslöögist antud tsenderduse järel jäi pall Unitedi karistusalas lahtiseks. Olukorrale reageeris esimesena Herman Pedmanson, kelle löök maandus Meeritsa käte vahel.

Võõrustajate võimalused üle elanud United nõelas ise 39. minutil, kui Murad Velijev mängis end vasakul äärel mööda Miilist, murdis seejärel kasti ning lõi terava nurga alt palli tagumisse ristnurka, viies Nõmme klubi liigahooaja teisest väravast 1:0 juhtima.

Teine kolmveerandtund algas võrdlemisi rahulikult ning kumbki meeskond esialgu ohtlikke momente ei tekitanud. Kaotusseisus olnud Tammeka oli otsivam pool, kuid esimene mainimist väärt üritus tuli hoopis Unitedilt, kui samal minutil vahetusest sekkunud Henri Leoke, lõi 71. minutil Karl Gustav Kokka söödust palli Tammeka värava tagumisest postist mõne meetri jagu mööda.

Minut hiljem tekkis ka Tammekal teise poolaja esimene ohtlik olukord, kui Veelma mängis end mitmest vastasest oskuslikult mööda ning seejärel saatis postipõrkest palli Unitedi väravavõrku. Veelma sai tabamusega kirja hooaja kolmanda värava. 80. minutil oli Tammeka lähedal, et asuda kohtumist juhtima, kui Olawale Tanimowo murdis mööda vasakut äärt palliga kasti ning läks ka löögile, kuid seekord põrkas mänguvahend postipuute järel väravast eemale.

Teisel üleminutil oli Unitedil hea võimalus sõita koju kolme punkitga, kuid Kevin Mätas lõi Bruno Vainu eeltöö järel oma nõrgema, vasaku jalaga palli esipostist veidi mööda.

1:1 tulemuse järel sai Tammeka tabelisse hooaja seitsmenda ning United kuuenda viigi. Tartlased said kahe kaotuse järel taas punktilisa ning tõusid 25 silmaga tagasi viiendale reale. United lõpetas viigipunktiga viis mängu kestnud kaotuste seeria, kuid tabelis on nad endiselt 12 punktiga kümnendal kohal. Lähim konkurent JK Tallinna Kalev on kaheksa punkti kaugusel.

Mängu tipphetked:

Unitedi peatreener Martin Klaseni intervjuu:

Tammeka peatreener Marti Pähna intervjuu:

Pildil Tammeka ääreründaja Olawale Tanimowo (vasakul) ja Unitedi äärekaitsja Karl Läänelaid (paremal) palli pärast võitlemas. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee