23

05.2024

23:54

VIDEO | Unitedi esimene kodumäng Männikul lõppes kaotusega, Vaprus ja Tammeka tegid Pärnus viigi

A. Le Coq Premium liiga 12. voor lõppes täna kahe kohtumisega. JK Narva Trans alistas 3:1 FC Nõmme Unitedi, Pärnu JK Vaprus leppis 1:1 viiki Tartu JK Tammekaga.

Kell 18.00 võõrustas Nõmme United esimest korda Premium liiga kodumängu Männiku staadionil. Külalisvõistkond Trans läks kohtumist juhtima 27. minutil, kui Unitedi parema ääre mängijad Murad Velijev ja Karl Läänelaid ei olnud üksteisega ühel lainel ning kaotasid palli Denis Poliakovile. Transi poolkaitsja söötis sügavalt palli Unitedi karistusalasse Landry Kaborele, kes leidis karistusala joonelt valveta jäänud Zakaria Beglarishvili. Kogenud mängumees tantsis mööda Jakub Lukast ning saatis 27. minutil palli tagumise posti kõrvale väravasse. Unitedi parim esimese poolaja võimalus oli Marko Meeritsa 11. minuti pikk sööt Transi väljakupoolele, mis ei jõudnud küll omadeni kohale, kuid võttis Narva meeskonna väravavaht Aleksei Matrossovi ees niivõrd tugeva põrke, et Matrossov pidi tegema korraliku sirutuse, vältimaks palli kukkumist üle tema Transi väravasse.

Kuigi kodumeeskond oli teisel kolmveerandtunnil rohkem mängus sees, siis 60. minutil valas külma duši Unitedi meeste krae vahele Leonardo Rolon, kes viis külalised kahe väravaga juhtima. Taaskord sai Unitedi meeste eksimuse järel pall Poliakovini, kes söötis selle Beglarishvilile. Tema nägi liina taha sööstvat Kaboret, kelle söödu järel pani Rolon palli Meeritsale püüdmatult Unitedi esimese posti suunas väravavõrku. 71. minutil sai Kabore kahe väravasöödu kõrvale kirja ka värava, kui ta mängis otsajoone lähistel mööda kahest vastasest ning saatis tugeva löögiga palli kolmandat korda Unitedi väravasse. 74. minutil oli väravavõimalus võõrustajatel, kui Trevor Hindi kaval sööt maandus Jevgeni Demidovi pea kohal, kuid endise Transi mängija löök lõpetas värava katusel. Viis minutit hiljem sai Demidov siiski oma värava kätte, kui Bruno Vain suunas palli nurgalöögist tagumisse posti ning valveta jäänud Unitedi ründaja rammis selle paarilt meetrilt väravasse.

Vaatamata Demidovi väravale teenis Trans 3:1 tulemusega hooaja teise võidu ning kasvatas vahe üheksanda kaotuse saanud Unitediga neljapunktiseks. 12. vooru järel on Narva võistkonnal üheksa ning Nõmme meeskonnal viis silma, mis annab tabelis vastavalt üheksanda ja kümnenda koha.

Mängu tipphetked:

Zakaria Beglarishvili intervjuu:

Marko Meeritsa intervjuu:

Premium liiga 12. voorule tõmbasid joone alla kell 20.00 Pärnu Rannastaadionil alanud kohtumises Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka. Esimene ohtlik olukord tekkis kodumeeskonnal, kui Henri Välja läbisöödu tulemusena pääses löögile Sander Kapper, kes tabas Richard Alandi rikošetist Tammeka värava posti. Tammeka esimese poolaja parim võimalus tekkis 40. minutil, kui Olawale Tanimowo läbisööt leidis liini taha sööstnud Herman Pedmansoni. Vapruse väravavaht Ott Nõmmega silmitsi pääsenud poolkaitsja suunas palli vastu Nõmme, kuid sealt põrkas mänguvahend uuesti vastu Pedmansoni ning õnneliku juhuse abil läksid tartlased esimese poolaja lõpus kohtumist juhtima.

Teist kolmveerandtundi mängis Vaprus võrreldes esimesega selgelt särtsakamalt. 52. minutil sai Mathias Villota nurgalöögi järel löögile, kuid Tammeka mehed jõudsid üritusele jala vahele panna. Neli minutit hiljem oli mänguseis viigis, kui Kapper mängis paremal äärel efektselt üle Mihkel Sepa ning leidis sööduga Tammeka karistusalast vabaks jäänud Henri Välja. Vapruse poolkaitsja lõi latipõrkest palli väravasse ning sai kirja oma hooaja esimese tabamuse. Viigiseisul oli nii Vaprusel kui Tammekal lubavaid olukordi mäng enda kasuks kallutada, kuid kohtumise jooksul ei suutnud kumbki meeskond rohkem väravaid lüüa.

1:1 tulemusega lõppenud mängust sai Vaprus hooaja kolmanda ning Tammeka neljanda viigipunkti. 12. vooru järel on pärnakad 12 punktiga seitsmendal ning ühe punkti enam kogunud tartlased kuuendal real.

Herman Pedmansoni intervjuu:

Sander Kapperi intervjuu:

Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka leppisid sedapuhku omavahel viiki. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee