28

07.2023

21:43

VIDEO | Vähemuses mänginud Vaprus võttis Flora vastu viigipunkti

Tiitlikaitsja Tallinna FC Flora jäi Premium liiga 23. vooru eelkohtumises koduväljakul hätta vähemuses mänginud Pärnu JK Vaprusega, kelle vastu saadi kirja 1:1 viik.

Avapoolaega alustas FC Flora kohe tormiliselt omades mitmeid ohtlikke võimalusi, kuid millest ühtegi ära ei vormistatud. Kohtumist oli mängitud 21. minutit, kui Vaprus jäi Reimo Madissoo teenitud punase kaardi tõttu vähemusse. Hoolimata sellest, et Flora oli aktiivsem meeskond, jäi Vapruse kaitse endale kindlaks ning nii suunduti pausile väravateta viigiga.

51. minutil sai Flora oma tahtmise, kui täpne oli Märten Kuusk. Vaprus jõudis viigiväravani 77. minutil, kui Kevin Aloe kauglöök maandus posti kõrval väravas.  Järelejäänud aja omas Flora mitut head võimalust, ent Vapruse kaitsemüür püsis südikalt omal kohal. Lõpuvile kõlades lepiti 1:1 viigiga.

Vapruse jaoks tähendas viigipunkt esimest teenitud punkti kümnest omavahelisest kohtumisest. Viik tabelis kohti ei muutnud. Flora jätkab teisel kohal, olles 22 mängu järel teeninud 48 punkti. Vaprus 31 punktiga kolmandal positsioonil.