11

05.2024

20:51

VIDEO | Vaprus alistas viimase minuti väravast Flora, Kuressaare pidupäev lõppes viigiga

A. Le Coq Premium liiga kümnes voor algas Tallinna FC Flora ja Pärnu Vapruse vahelise kohtumisega, kus pärnakad teenisid üleminutite väravast magusa 1:0 võidu. FC Kuressaare leppis klubi 27. sünnipäeval 0:0 viiki Tartu JK Tammekaga.

Kell 14.30 A. Le Coq Arenal alanud mängu esimene märkimisväärne võimalus tekkis 28. minutil, kui Vapruse ääreründaja Enrico Veensalu murdis mööda vasakut äärt karistusalasse, kuid Kristen Lapa tõrjus tema löögi. Jätkuolukorras blokeeris Marco Lukka Henri Välja ürituse. Flora esimese poolaja parim võimalus tekkis 34. minuti nurgalöögist, kui Vladislav Kreida tsenderdus leidis Erko Jonne Tõugjase, kelle pealöök tabas latti. 42. minutil proovis Kreida ise kaugelt õnne, kuid tema löök läks veidi üle Ott Nõmme värava.

Teise poolaja alguses oli Kevin Kauberil läbisöödu järel suurepärane šanss külalised juhtima viia, kuid Lapa hiilgas 56. minutil hea tõrjega. Paar minutit hiljem hargnes Vapruse rünnak mööda paremat äärt, mille tulemusena sai Sander Kapper löögile, kuid Lapa püüdis tema madala, esimesse nurka suunatud ürituse. Flora jäi lõpuminutiteks vähemusse, kui Vladislav Kreida sai 82. minutil Virgo Vallikule tehtud vea eest teise kollase kaardi ning pidi väljakult lahkuma. Neli minutit hiljem läks Vallik terava nurga alt Vapruse võiduväravat otsima, kuid tabas palliga esiposti eeskujulikult katnud Lapat. Pärnakad said üleminutitel siiski võiduvärava kätte, kui nurgalöögi järel Flora karistusalas lahtiseks jäänud palli pani võrku Vallik, kes lõi oma hooaja esimese värava kõrgliigas.

Neljanda üleminuti väravast teenis Vaprus ka 1:0 võidu, mis oli pärnakate hooaja kolmas võit. Ühtlasi oli tegu Pärnu Vapruse klubi ajaloo esimese võiduga 15–kordse Eesti meistri üle. Flora sai kirja hooaja kolmanda kaotuse. Tänase mängu järel on Vaprusel 11 ning Floral 19 punkti.

Mängu tipphetked:

Norbert Hurda intervjuu:

Virgo Valliku intervjuu:

Algusega kell 17.00 võõrustas FC Kuressaare kohalikul linnastaadionil Tartu JK Tammekat. Esimesed ohtlikud võimalused tekkisid külalisvõistkonnale, kuid nii Olawale Tanimowo 31. kui Patrick Genro Veelma 32. minuti üritused tõrjus Kuressaare väravavaht Kaur Kivila. Poolajapausi eel oli Eugenio Bracelli akrobaatiline käärlöök lähedal mänguskoori avamisele, kuid kaarega värava suunas teel olnud pall maandus värava taga.

53. minutil tekkis ärev olukord Tammeka värava all, kui Siim Aeru tsenderdus paremalt äärelt läks niivõrd värava peale, et Richard Aland oli raskustes palli väravast eemal hoidmisega. Kuigi pall käis vastu posti, suutis Aland viigiseisu säilitada. 71. minutil üritas taaskord Tammeka, kui Dominic Laaneotsa kauglöök lõppes Kivila tõrjega. Viis minutit hiljem tuli Tammeka taas suurte jõududega Kuressaare värava suunas, kuid rünnaku lõppedes ebaõnnestus Tanimowo löök, mis maandus Kivila käte vahel. Mängu viimane tähelepanuväärsem moment sündis 87. minutil, kui Mattias Männilaan kerkis kõrgeimale Tammeka karistusalas olnud lahtise pallini, kuid seekord püüdis Aland palli.

Võimalustevaese kohtumise järel said mõlemad meeskonnad 0:0 viigiga kirja hooaja kolmanda viigi, jätkates kümne mängu järel 12 punktiga. Kuressaare on võrdse arvu punktide juures viiendal ning Tammeka kuuendal real.