13

07.2024

20:00

VIDEO | Vaprus suurendas tabelilõpu heitluses vahet Unitediga, Trans ja Kalju mängisid Narvas viiki

A. Le Coq Premium liiga jätkus täna 19. vooru kohtumistega, kui Pärnu JK Vaprus alistas 2:0 FC Nõmme Unitedi ja JK Narva Trans ning Nõmme Kalju FC leppisid omavahel 2:2 viiki.

Pärnu rannastaadionil toimunud kohtumise esimene pooltund möödus üsna rahulikult, sest kumbki meeskond ei tekitanud väga häid väravamomente. 28. minutil mängis Vapruse ääreründaja Sander Kapper end osavalt löögile, kuid tema üritus Unitedi karistusalast läks väravast mööda. Kaks minutit hiljem proovis Marko Meeritsat üle mängida pärnakate teine ääreründaja Enrico Veensalu, kuid Unitedi väravavaht püüdis tema löögi. 33. minutil oli Magnus Villota nurgalöögist lähedal mänguskoori avamisele, kuid Meerits korjas alumisest nurgast tema jalaga suunatud löögi. Unitedi poolaja parim võimalus sündis minut hiljem, kui Kaspar Rõõmussaare tsenderdust pääses peaga suunama Jevgeni Demidov, kuid Nõmme meeskonna ründaja üritus kukkus väravast mööda. 39. minutil läks kodumeeskond mängu nurgalöögist juhtima, kui Veensalu leidis taas Villota, kes seekord mängis Meeritsa üle ja viis pärnakad eduseisu. Ka vaheajale läks Vaprus eduseisust.

Ka teisel poolajal tekkisid paremad võimalused kodumeeskonnal, kui juba uue kolmveerandtunni esimesel minutil sai Veensalu vasaku jalaga keerutada palli Unitedi värava suunas, kuid löök läks veidi raamist mööda. 60. minutil ei jäänud Kevin Kauberil palju puudu, et lüüa karistuslöögist pärnakate mängu teine värav, kuid ka tema sooritus ei maandunud raamide vahel. 85. minutil jäi Unitedil napilt puudu hilisest viigiväravast, kui vahetusest sekkunud Facundo Stefanazzi saatis Karl Läänelaiu karistuslöögi mõnelt meetrilt üle värava. Mängu lõpus riske võttes viigiväravat otsinud United pidi aga teisel üleminutil hoopis ise palli võrgust välja korjama, kui Vapruse noored mängijad Matthias Limberg ja Tristan Pajo tulid Mihkel Järvistelt palli võites kahekesi vasturünnakule. Limberg söötis mänguvahendi Pajole, kes saatis mõnelt meetrilt palli väravasse ja lõi sellega oma esimese värava Pärnu klubi särgis. Kuigi Stefanazzi oli mängu lõpus veel korra lähedal, et lüüa käärlöögist Unitedi auvärav, siis tema üritus läks latipuutest üle värava.

Vaprus sai 2:0 tulemusega hooaja viienda võidu ning tõusis 19 punktiga kaheksandale kohale. Vahe kümnendal kohal püsiva Unitediga kasvas kaheksale punktile. Pärnakad tegid hooaja neljanda nullimängu. Nõmme klubi pidi vastu võtma hooaja 12. kaotuse

Mängu tipphetked:

Randin Rande intervjuu:

Silver Alex Keldri intervjuu:

Narva Kreenholmi staadionil alustas kohtumist paremini külalisvõistkond. Nende esimene ohtlik moment oli juba seitsmendal minutil, kui Aleksei Matrossov tõrjus Daniil Tarassenkovi löögi enda ette, kuid Pavel Marin lõi selle mõnelt meetrilt üle värava. 16. minutil lasi Marin vasakult äärelt mõõdetud palli Transi karistusala viiekasti joonele, kust Nikita Komissarov kõksas mänguvahendi Transi väravavõrku. Kalju eduseis püsis tablool vaid kuus minutit, misjärel viigistas Taaniel Usta kohtumise mänguseisu. Zakaria Beglarishvili saatis vasakult äärelt palli karistusalasse, kust Shalva Burjanadze lõi palli peaga posti, sealt põrkas kera vastu Henri Perki ja lõpuks toksas Usta lahtise palli väravasse. Vaheaja eel läksid võõrustajad ka mängu juhtima, kui lahti mängitud nurgalöögi järel pääses karistusala tagant löögile German Šlein, kes vajutas tugeva ja terava löögiga palli postipõrkest Pergi selja taha. Esimese poolaja viimane võimalus oli Kaspar Pauril, kuid tema löök Transi karistusalast läks üle värava.

Teise poolaja märkimisväärsed sündmused leidsid aset kolmveerandtunni keskel, kui esmalt sai Sergo Kukhianidze Aleksandr Nikolajevile tehtud vea eest teise kollase kaardi, jättes kodumeeskonna vähemusse. Neli minutit hiljem viigistasid külalised mänguseisu, kui Tarassenkovi tsenderdus vasakult ääre otsajoone lähedalt leidis üles Mihhail Orlovi pea, kes sai kirja oma Premium liiga karjääri esimese värava. 88. minutil oli Kalju lähedal, et sõita Narvast koju kolme punktiga, kuid vahetusmeeste Artur Šarnini ja Koki Hayashi kombineerimine kulmineerus viimase madala löögiga, mis tabas posti.

2:2 viigiga sai Trans tabelisse hooaja viienda ja Kalju seitsmenda viigi. Piirilinlastele oli see teine järjestikune 2:2 viik, ühtlasi on nad neli mängu järjest võiduta. Kalju viimasest seitsmest mängust neli on lõppenud viigiga. Trans jätkab liigatabelis 20 punktiga seitsmendal kohal, Kalju on 37 punktiga teisel real.