19

06.2024

01:49

VIDEO | Vaprus võitis üleminuti tabamusest Paidet, Kalju lõpetas Kalevi vastu võiduta seeria

A. Le Coq Premium liigas mängiti teisipäeval, 18. juunil kaks 16. vooru kohtumist. Pärnu JK Vaprus alistas 1:0 Paide Linnameeskonna ning Nõmme Kalju FC sai 2:0 jagu JK Tallinna Kalevist.

Kell 18.00 Paide linnastaadionil alanud kohtumises olid esimesed head võimalused külalisvõistkonna ründajal Kevin Kauberil, kuid 11. minutil ei saanud ta palli raamidesse ning 18. minutil tegi Ebrima Jarju korraliku tõrje. 39. minutil lõi Vapruse ründaja Virgo Vallik ka palli väravasse, kuid videokohtunike abiga tunnistati tabamus määrustevastaseks. Paide esimese poolaja parim võimalus tekkis Robi Saarma esimese üleminuti kasti toimetatud karistuslöögist, mille Gerdo Juhkam suunas värava suunas ja Ott Nõmm pidi tõrjuma. Mängu otsustav hetk sündis teise poolaja esimesel üleminutil, kui Kevin Aloe nurgalöögi suunas Vapruse kapten Magnus Villota peaga väravasse.

Dramaatilise 1:0 võiduga sai Vaprus tabelisse hooaja neljandad võidupunktid, ühtlasi lõpetati Paide alistamisega viiemänguline võiduta seeria. Paide sai hooaja kaheksanda liigakaotuse, neist pooled on tulnud viimases viies mängus. Vaprus tõusis liigatabelis 16 punktiga kaheksandale kohale, Paide jätkab 28 punktiga neljandal real.

Mängu tipphetked:

Ivan Stojkovici intervjuu:

Magnus Villota intervjuu:

Samaaegselt kohtusid Hiiu kunstmurustaadionil Nõmme Kalju FC ja JK Tallinna Kalev. Kalju läks kohtumist juba 7. minutil juhtima, kui Alex Matthias Tamme paremalt äärelt tulnud tsenderdus leidis üles valveta jäänud Promise Davidi, kes suunas peaga palli võrku. 35. minutil oli David taas ohtlik, kuid seekord tõrjus Kalevi väravavaht Oskari Forsman tema tugeva vasaku jala löögi. Kolm minutit hiljem päästis Soome väravavaht taas kalevlasi, kui tegi ühe käe reaktsioonitõrje Pavel Marini lähilöögi vastu. Teise poolaja alguses lõi David 55. minutil nii enda kui Kalju mängu teise värava. Nurgalöögi järel sai David kaks korda järjest löögile. Kui esimese ürituse suutis Forsman tõrjuda, siis teisel korral lõi 22-aastane Kanada ründaja palli meetrilt väravasse. Mängu lõpus oli Tamm lähedal Kalju kolmandale väravale, kuid tema löök tabas latti. Kalevi kohtumise parim võimalus sündis üleminutite karistuslöögist, mille kombinatsiooni tulemusena nõudis Hugo Palutaja löök Henri Pergilt tõrjet.

Kalju kontrolli all kulgenud kohtumine lõppes 2:0 tulemusega. Sellega pani kodumeeskond punkti kolmemängulisele võiduta seeriale, kirjutades tabelisse hooaja üheksandad kolm punkti. Kalev sai neljanda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotuse. Kalju tõusis praeguse seisuga 32 punktiga teisele kohale, Kalev jätkub 16 punktiga seitsmendal real.

Kaspar Lauri intervjuu:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Pärnu JK Vapruse mängijad tähistamas võitu Paide Linnameeskonna üle. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee