08

10.2023

20:17

VIDEO | Veenvalt võitnud Paide kindlustas kolmandat kohta

Premium liigas pandi täna, 8. oktoobril punkt 31. mänguvoorule, mille tulemusena jõudis Paide Linnameeskond pronksiheitluses kahe lähima jälitaja ees kahepunktilise eduni. Ainsana parandas oma positsiooni tabelis JK Narva Trans, kes kerkis seitsmendale reale.

Voor algas tõelise põnevusmänguga, kus kaks pronksiheitluses osalevat meeskonda Nõmme Kalju FC ja Pärnu JK Vaprus leppisid 1:1 viiki. Vaprus asus mängu juhtima 39. minutil, kui käega mängu eest määratud penaltilöögi realiseeris Henri Välja. Vapruse üheväravaline eduseis püsis tablool kogu ülejäänud normaalaja vältel, kuniks seitsmendal üleminutil tõi Kalju tabloole viigiseisu: Nikita Komissarovi karistuslöögist suunas palli võrku Ioannis Tsivelekidis.

Kalju ja Vaprus jätkavad tabelis kõrvuti vastavalt neljandal ja viiendal kohal ning on mõlemad teeninud 43 punkti.

JK Tallinna Kalev lasi eduseisu käest ning pidi tunnistama Tallinna FCI Levadia 2:1 paremust. Avapoolajal jäi mõlemal meeskonnal täpsusest puudu ning väravavõrgud sahisesid vaid teisel kolmveerandtunnil. Mängu asus 62. minutil juhtima Kalev, kui käega mängu eest määratud penaltilöögi saatis võrku Tristan Toomas Teeväli. Juhtseis püsis aga tablool vaid veidi üle kümne minuti: 75. minutil viigistas karistuslöögist seisu De Moura ning neli minutit hiljem oli täpne Felipe Felicio.

Viienda järjestikuse võiduga jätkab Levadia 69 puntkiga tabelis liidrikohal. 40 punkti teeninud Kalev asub kuuendal real.

JK Narva Trans pani koduväljakul oma paremuse maksma, kui Tartu JK Tammeka alistati 2:0. Mängu saatus otsustati avapoolajal sündinud väravatega. Juhtseis saavutati 10. minutil, kui Tristan Koskor saatis võrku Tammeka väravavahi tõrje järel lahtiseks jäänud palli. Koskori jaoks oli tegemist hooaja 13. väravaga, mille tulemusena tõusis ta väravaküttide edetabeli ainuliidriks. Kaheksa minutit hiljem sündis kohtumise teine ja ühtlasi viimane värav, kui jala sai valgeks Harlin Suarez.

Võidu järel kerkis Trans tabelis koha võrra: 35 punktiga asutakse nüüd seitsmendal real. Tammeka paikneb üleminekumängudele viival eelviimasel kohal ning edestab tabeli punast laternat kolme punktiga.

Tallinna FC Flora ei andnud koduväljakul FC Kuressaarele võimalustki ning lahkus platsilt neljandat mängu järjest kolme võidupunktiga. Vastasele avaldati survet juba avaminutitel, ent juhtima asuti 33. minutil, kui Kristo Hussari eeltööst sai jala valgeks Konstantin Vassiljev. Kaheväravalise edu tõi võimsa kauglöögiga 59. minutil tabloole Michael Lilander ning 3:0 lõppseisu vormistas 20 minutit hiljem Nikita Mihhailov.

Tallinna FC Flora on võrdsetel punktidel tabeliliidri Levadiaga, ent omavahelised mängud paigutavad Flora teisele reale. Kaotuse järel langes Kuressaare tabelis kaheksandale kohale.

Vooru suurima võidu teenis Paide Linnameeskond, kes alistas Harju JK Laagri 4:0. Paide lõi kummalgi poolajal kaks väravat. Skoor avati 26. minutil, kui täpne oli Bubacarr Tambedou ning 38. minutil lõi meeskonna teise värava ETV2 stuudio poolt mängu parimaks valitud Daniel Luts. 3:0 seisu tõi 76. minutil tabloole Sergei Mošnikov ning lõppseisu vormistas kuus minutit hiljem vahetusest sekkunud Siim Luts.

Varasemalt Kalju ja Vaprusega võrdsetel punktidel olnud Paide edestab nüüd lähimaid jälitajaid kahe punktiga ning asub kolmandal kohal. Harju JK jätkab viimasel tabelireal, üleminekumängudele viiv üheksas koht jääb kolme punkti kaugusele.

Täna peeti kohtumisi ka Esiliigas, kus FC Nõmme United kindlustas viis vooru enne hooaja lõppu liigavõidu ning seeläbi järgmiseks hooajaks koha Premium Liigas.