30

10.2023

11:37

VIDEO | Viimsi JK tõusis tabelis teisele positsioonile

Pühapäeval, 29. oktoobril mängitud Esiliiga 33. voorus tõusis teisele kohale Viimsi JK.

Päeva avakohtumises võttis Paide Linnameeskond U21 revanši läinud nädala sees saadud kaotuse eest Tallinna FC Flora U21 vastu, kui võõrsil võeti magus 2:1 võit. Kohtumises Sportland Arenal haaras Paide duubelmeeskond edu juba mängu seitsmendal minutil Dimitri Jepihhini tabamusest. Teisel poolajal kasvatas Paide U21 edu Sander Soo. Kodumeeskonna auvärava eest kandis 86. minutil hoolt Mait Eenmaa. Paide duubelmeeskond paikneb kaheksandal positsioonil, jäädes koht eespool paiknevast Elvast maha kahe silmaga. Flora U21 langes tabelis 66 silmaga kolmandale positsioonile, jäädes tabeli teisest Viimsi JK-st maha kahe punktiga.

FC Tallinn seljatas koduväljakul tabeliliidri FC Nõmme Unitedi vastu kaotusseisu ning viigistas kohtumise 2:2. Unitedi viis mängu 10. minutil juhtima Esiliiga suurim väravakütt Egert Õunapuu. Üheksa minutit hiljem tõi viigiseisu Kirill Nesterov, kes realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Viigiseisul mindi ka vaheajale. Unitedil kulus teisest poolajast veerandtund, et lahti muukida FC Tallinna kaitseliin ja suurendada edu üheväravaliseks – 61. minutil pääses terava läbisöödu tulemusel löögile Henri Leoke, kes olukorra 2:1 lahendas. Võõrustaval meeskonnal oli siiski üks samm veel varuks – 79. minutil pääses löögile Nesterov tuues kohtumise lõppseisuks 2:2. 46 silmaga jätkab FC Tallinn tabelis viiendal positsioonil.

Viimsi JK alistas koduväljakul Tallinna FCI Levadia U21 tulemusega 2:0 ning tõusis võidupunktide toel teisele positsioonile. Mängu mõlemad väravad toimetas penaltist võrku Gregor Lehtmets. Viimsi edestab lähimat konkurenti Tallinna FC Flora duubelmeeskonda kahe silmaga. FCI Levadia U21 jätkab tabelis 56 punktiga neljandal kohal.

FC Elva oli kodus parem JK Tabasalust tulemusega 3:0. Elva otsustas mängu saatuse juba avapoolajal: Elva linnastaadionil peetud kohtumises asus kodumeeskond juhtima neljandal mänguminutil, kui täpne oli Anti Ivaste. 34. minutil duubeldas edu penalti realiseerinud Remi Kõivik ning võidutabamuse sooritas 40. minutil Henri Härm. Kui Elva võitleb liigas seitsmenda koha eest, mis kindlustab pääsemist üleminekumängudest, siis JK Tabasalu heitleb tabelis 46 silmaga viienda koha eest.

Mänguvoorule pani punkti järgmisel hooajal Esiliiga B-s jätkavate Ida-Virumaa FC Alliance ja Tallinna JK Legioni omavaheline heitlus, millest väljus võitjana Legion, kes alistas vastase 4:3. Avapoolajal leppisid meeskonnad 1:1 viigiga, kui Legioni eest oli täpne Dmytro Samborskyi ja kodumeeskonna eest Konstantin Pavlov. 50. minutil asus Alliance küll Arkadi Butenko tabamusest juhtima, ent pikalt eduseisu nautida ei saanud. 64. minutil viigistas seisu Martin Eensalu, 81. ja 83. minutil lisasid Legioni eest väravad Andre Balta ja Ivan Sorokin. Kuigi Grigori Mitsuk lõi kodumeeskonna poolt mängu normaalaja esimesel lisaminutil ühe tagasi, ei jätkunud meeskonnal aega viigivärava löömiseks.

Esiliiga 34. vooru mängud mängitakse neljapäeval, 2. novembril.