07

11.2023

14:11

VIDEO | Viimsi kindlustas Esiliigas hõbemedali

Esiliiga 35. voor pani voor enne hooaja lõppu paika suurema osa positsioonidest tabelis. Medalinõudlejatest kindlustas teise koha Viimsi JK, kui lähim konkurent Tallinna FC Flora U21 alistus kodumurul liigavõitja Nõmme Unitedile.

Mänguvoor sai alguse Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil, kus tabelinaabrite mõõduvõtus alistas JK Tabasalu tulemusega 2:1 FC Tallinna. Külalismeeskond asus mängu juhtima viiendal minutil, kui Alan Nahki kauglöök maandus Artjom Jakovlevi selja taha. Avapoolaja lõpul viigistas Vladislav Tšurilkin seisu 1:1. Teisest poolajast oli mängitud veerandtund, kui Tabasalu võidutabamuse eest kandis hoolt Jaagup Luts. Meeskondade omavahelised mängud jagunesid sel hooajal võrdselt: kahel korral sai võidurõõmu nautida FC Tallinn ning kahel korral lahkus väljakult võitjana Tabasalu. Võidu toel kerkis Tabasalu tabelis ühe positsiooni võrra kõrgemale ning möödus FC Tallinnast – 52 punktiga paikneb Tabasalu viiendal, 49 silmaga on FC Tallinn kuuendal kohal.

Tipphetked:

Paide Linnameeskond U21 alistas koduväljakul tulemusega 3:1 liigas teise koha teeninud Viimsi JK. Paide U21 tegi koduväljakul asjad kiirelt selgeks avapoolajal, kui Kristjan Peldi ja Kristofer Pihi väravatest 2:0 juhtima asuti. Enne avapoolaja lõppu toimetas Gregor Lehtmets Viimsi poolt ühe tagasi, ent lõplik sõna jäi avapoolaja lõpul Sten Jakob Viidasele, kes avapoolaja esimesel lisaminutil Paide U21 üle 3:1 võidu sepistas. Rohkem väravaid Paide kunstmurustaadionil ei löödud. 38 punktiga asub Paide duubelmeeskond kaheksandal tabelireal, Viimsi JK kindlustas tabelis hõbemedali koha, mis viib nad Premium liiga üleminekumängudele.

Tipphetked:

FC Elva oli võõrsil tulemusega 4:1 parem Tallinna JK Legionist. Sportland Arenal algas kohtumine väravaterohkelt, kui esimese veerandtunniga nägi juba kolme väravat. Kaks esimest tabamust said Elva eest kirja Ruuben Jaagant ja Jasper Reilson, millele Legion vastas Vsevolod Pochekutovi tabamusest 2:1. Teisel poolajal aga rauges vastaste ramm, mille tulemusel sai Elva veel kahel korral võrku sahistada – 50. minutil oli täpne Jürgen Kuresoo ning 86. minutil Karl-Ernst Saal. 40 punktiga asub Elva tabelis seitsmendal real, edestades lähimat konkurenti Paide Linnameeskond U21-te kahe silmaga. Legion asub 21 punktiga eelviimasel kohal, edestades punast laternat Ida-Virumaa FC Alliance'i ühe punktiga.

Tipphetked:

Vähemuses lõpetanud FC Nõmme United alistas koduväljakul Tallinna FC Flora U21 tulemusega 3:2. Kohtumist oli mängitud kaks minutit, kui Markus Riisenberg viis Unitedi 1:0 juhtima, kümme minutit hiljem lisas ühe juurde Babou Cham. Teisel poolajal lõi Flora U21 poolt ühe tagasi Tony Varjund. Vaid kaks minutit hiljem suurendas Unitedi edu Esiliiga suurim väravakütt Egert Õunapuu. Kuigi Mait Eenmaa lõi 86. minutil ühe tagasi, ei jaganud viigiväravaks Flora duublil enam rammu. Kaotuse tulemusel langeti Esiliigas hõbemedali konkurentsist. Tänavuse hooaja lõpetab Flora duubelmeeskond pronksmedaliga.

Tipphetked:

Tallinna FCI Levadia U21 mängis maha eduseisu tabeli punase laterna Ida-Virumaa FC Alliance'i vastu, tasuks 2:2 viik. Maarjamäe kunstmurustaadionil viis 28. minutil Levadia duubli juhtima Patrik Kristal. 1:0 eduseisult mindi vaheajale. 51. minutil lõi Alliance meeskonna eest ühe tagasi Vadim Velikanov, millele seitse minutit hiljem vastas viigiväravaga Jevgeni Gurtšioglujants, kes realiseeris 11 meetri karistuslöögi. 74. minutil toimetas külalismeeskonna poolt palli Levadia U21 võrku Mihhail Orlov. Viis minutit enne normaalaja lõppu jättis Reino Urlihi punase kaardi tõttu kodumeeskonna platsil vähemusse. Tänavusel hooajal on Levadia U21 kindlustanud endale Esiliigas neljanda kohta, Ida-Virumaa FC Alliance jätkab uuel hooajal Esiliiga B-s.