07

03.2019

09:00

Betsafe saaliliigas selgus eile õhtul neljas poolfinalist, kui Viimsi FC Smsraha alistas otsustavas mängus Sillamäe FC NPM Silmeti 8:4. Seeria avamängu kindlalt võitnud Viimsi kaotas võõrsilmängu 2:0 eduseisust 2:3 ning pidi eile korduvalt välja tulema kaotusseisust, et oma paremus maksma panna.

Kui seeria avamängus polnud mängu võitjas kahtlust juba esimestest minutitest (Viimsi võitis lõpuks 11:2), siis teises mängus jäi FC Smsraha vastasele 2:0 eduseisust alla 2:3 ning eile õhtul leiti end 25. mintutil koduväljakul taas 3:4 kaotusseisust.

Sillamäe läks juba avapoolajal kahel korral juhtima, kui mängu esimese värava eest hoolitses neljandal minutil Gennadi Zhukov ning pärast Artur Bõstrovi vastust 12. minuti keskel viis Zhukov külalised 16. minutil taas ühe väravaga juhtima. Poolajasireeniks oli mänguseis 2:2 viigis, sest 18. minuti lõpus tegi skoori Artur Makarov.

23. minuti keskel viis Jevgeni Merkurjev Viimsi esmakordselt juhtima, kuid Sillamäel oli kiire vastus olemas – 24. minuti alguses vormistas Gennadi Zhukov oma kübaratriki ja poolteist minutit hiljem asus Ida-Virumaa meeskond matši juba kolmandat korda juhtima, kui täpne oli Igor Pavlov.

26. minuti alguses teenis Viimsi penalti ning sealt algas kodumeeskonna jaoks otsustsavaks saanud kaks minutit. 101 sekundi jooksul sahistati võrku lausa neljal korral – pärast Merkurjevi penaltit oli samal minutil täpne Ervin Stüf, 27. minutil sai Merkurjev kirja oma kübaratriki ning Artur Bõstrov suurendas sama minuti lõpus Viimsi eduseisu 7:4-le. Mängu viimase tabamuse eest hoolitses 29. minuti lõpus Sergei Kostin.

Viimsi läheb poolfinaalseerias vastamisi põhiturniiril teise koha saavutanud ja Viimsit ühe punktiga edestanud Tallinna SK Augur Enematiga. Jalgpalliliit teatab seeria mänguajad esimesel võimalusel.

Teises poolfinaalseeria kohtub tiitlikaitsja Tallinna FC Cosmos Tartu Ravens Futsal EMÜ SK-ga. Esimene mäng toimub põhiturniiri võitnud Cosmose koduväljakul, kui Viimsi Kooli Spordikompleksis pannakse pall mängu 9. märtsil kell 19.15. Kahe võiduni peetava seeria teine kohtumine peetakse laupäeval, 16. märtsil kell 16.00 Tartus EMÜ Spordihoones. Vajadusel toimub kolmas mäng laupäeval, 23. märtsil algusega kell 19:15 Viimsi Kooli Spordikompleksis. Poolfinaale näitab otsepildis Õhtuleht.ee.