03

12.2023

21:31

VIDEO | Viimsi võitles välja viigi, kuid Premium liiga koha säilitas Tammeka

Premium liiga üleminekumängude korduskohtumises mängisid Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK 1:1 viiki, kuid koondskooriga 6:1 säilitas koha kõrgliigas Tammeka.

Avamängus kindla 5:0 võidu kirja saanud Tammeka jäi 20. minutil Gregor Lehtmetsa tabamusest tagaajaja rolli. Pausile siirduti Viimsi 1:0 eduseisul. Tammekal õnnestus vastaste kaitseliin lahti muukida 70. minutil, kui Patrick Genro Veelma söödu järgselt pääses löögile Ahmed Adebayo Basher. Järelejäänud ajaga kumbki meeskond enam väravavahi seljatagust ei ohustanud ning väljakult lahkuti viigitulemusega.

Viimased kaks hooaega Tammekat esindanud Sander Puri jaoks oli tegemist karjääri viimase mänguga. Aastate jooksul mitmetes kodu- ja välismaa klubides mänginud Puri tegi debüüdi Eesti kõrgliigas 2003. aastal Tallinna FC Levadia ridades. Tema arvele kogunes kõrgliigas 227 mängu ja 42 väravat. Eesti koondist esindas Puri 92 mängus, lüües kokku neli väravat.

Tartu JK Tammeka jätkab 2024. aasta hooajal võistlemist A. Le Coq Premium liigas, Viimsi Esiliigas.