23

05.2023

14:05

VIDEO | Vooru suurima võidu teenis tabeliliider

Möödunud nädalavahetusel peeti Esiliigas 13. vooru kohtumised, kus suurima võidu sai tabeliliider FC Nõmme United, võidukalt lahkusid väljakult ka Viimsi JK, Tallinna FC Flora U21, Tallinna FCI Levadia U21 ja JK Tabasalu.

Laupäeval, 20. mail peeti neli kohtumist. Vooru esimeses mängus alistas Viimsi JK koduväljakul Ida-Virumaa FC Alliance'i 3:1. Viimsi viis 9. minutil penaltist juhtima Gregor Lehtmets, 19. minutil duubeldas eduseisu Sander Tovstik. Teisel poolajal oli penaltipunktilt taas täpne Lehtmets. Alliance´i ainsa värava eest kandis hoolt Iraklii Torinava. Hooaja seitsmenda võidu teeninud Viimsi asub tabelis 24 punktiga teisel kohal, Alliance jätkab kuue punktiga tabeli viimasel positsioonil.

Vaata Viimsi JK - Ida-Virumaa FC Alliance kohtumise tipphetki:

Vooru suurima võidu sai tabeliliider FC Nõmme United, kes alistas võõrsil Tallinna JK Legioni 6:0. Kübaratrikiga sai kohtumises hakkama Egert Õunapuu, sihile jõudsid ka Aleksandr Altberg, Steven Salmistu ja Jevgeni Demidov. Suureskoorilise tulemuseni on United sel hooajal jõudnud veel kahel korral, kui aprillis oldi võõrsil seisuga 6:3 paremad Tallinna FC Flora duubelmeeskonnast ning maikuu alguses alistati tulemusega 5:0 Tallinna FCI Levadia U21. United jätkab tabelis liidrina, Legion, kes pidi vastu võtma järjekordse kaotuse, asub tabelis eelviimasel real.

Vaata Tallinna JK Legion - FC Nõmme United kohtumise tipphetki:

Tallinna FC Flora U21 oli võõrsil parem Paide Linnameeskonna duublist seisuga 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 46. minutil vahetusest mängu sekkunud Mait Eenmaa, kel kulus värava löömiseks vaid minut. Teisel poolajal pani Paide küll mitmel korral proovile vastasmeeskonna puuriluku, ent Kristen Lapa jäi murdmata. Flora asub 23 punktiga tabelis kolmandal kohal, Paide jätkab 11 punktiga kaheksandal real.

Vaata Paide Linnameeskond U21 - Tallinna FC Flora U21 kohtumise tipphetki:

Mängupäeva viimases kohtumises alistas Tallinna FCI Levadia U21 võõrsil FC Tallinna tulemusega 3:1. Avapoolaeg lõppes Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil tänu Daniel Lutsu ja Kirill Nesterovi tabamustele 1:1 viigiga. Teisel poolajal astus Levadia U21 aga sammukese edasi - kuue minutiga toimetasid pallid väravasse Daniel Luts ja Maksim Laskov. Levadia duubelmeeskond asub 20 punktiga tabelis neljandal kohal, Tallinn 17 punktiga kuuendal positsioonil.

Vaata FC Tallinn - Tallinna FCI Levadia U21 kohtumise tipphetki:

Mänguvoorule pani punkti tabelinaabrite FC Elva ja JK Tabasalu vastasseis, kus jäi peale viimane seisuga 3:2. Tabasalu asus kohtumist võõrsil juhtima 40. minutil Jaagup Lutsu väravast. 49. minutil suurendas eduseisu Sigvard Suppi ning kolmanda värava eest kandis hoolt 69. minutil Mikk Meresmaa. Elva pääses minut hiljem Märten Subka omaväravast küll mängu tagasi ning 89. minutil lisas Elva poolt tabamuse juurde Veiko Kütt, ent rohkemaks sel korral suutelised ei oldud. Tabasalu asub 18 kogutud punktiga tabelis viiendal kohal, Elva, kel punkt vähem, asub seitsmendal kohal.