09

08.2021

00:35

VIDEO│Ajax teenis viigimängus Tammekaga esimese punkti

Naiste Meistriliiga 14. voorus oli võidukas tabeli esikolmik: FC Flora, Saku Sporting ja Tallinna Kalev. Lasnamäe Ajax avas oma punktiarve, kui Tartu Tammekaga tehti 1:1 viik.

Ajaxil õnnestus koduväljakul kohtumist juhtima minna 59. minutil, kui Liisi Kalinina karistuslöök maandus lati all. Tammeka suutis mänguseisu viigistada 73. minutil, kui Eva-Maria Niit saatis väravavahist tagasipõrkunud palli võrku. Ajaxi jaoks oli tegemist esimese punktiga sel hooajal ja liigatabelis hoitakse kaheksandat kohta. Tammeka on 14 vooruga kogunud 11 punkti, millega paiknetakse seitsmendal positsioonil.

Tabeliliider FC Flora võõrustas laupäeval Põlva Lootost ning teenis koduväljakul 4:0 võidu. Kübaratriki sai kirja Getter Saar, ühe tabamuse lisas Mari Liis Lillemäe. Floral on 14 voorust kirjas 40 punkti, Lootos hoiab 16 punktiga viiendat kohta.

Saku Sporting sai koduväljakul samuti kirja võidupunktid, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati 4:1. Mängu esimene tabamus sündis avapoolaja lõpus, kui Saku asus juhtima ühendnaiskonna omaväravast. Teisel poolajal tegid koduvõistkonna eest skoori ka Riin Satsi ja kahel korral Katriin Saulus. Ühendnaiskonna auvärava autoriks oli Katarina Põldur, kes realiseeris 87. minutil penalti.

Pärnus pidasid põneva kohtumise Vaprus ja Tallinna Kalev, kui külalistel õnnestus teenida 1:0 võit. Mängu ainsa värava autoriks oli 15. minutil Emma Treiberg. Kalev jätkab kindlalt kolmandal kohal ning tänu võidule suurendati vahe Vaprusega 11 punktile. Kalev on kogunud 30 punkti, Vaprusel on kirjas 19 punkti.