30

06.2022

14:09

VIDEOD | Levadia kaotas punkte, Flora ei andnud Pärnule võimalust

Premium liigas peeti kahe päeva jooksul viis kohtumist, Kuressaare näpistas teist vooru järjest suuri.

Vooru avakohtumine toimus teisipäeval Saaremaal, kus FC Kuressaare võõrustas Tallinna FCI Levadiat. Väljakuperemehed alustasid mängu ootamatu survega, kui Levadiat esimestel minutitel palavusest hoolimata kõrgelt pressima hakati. 15. minutil tegi Zakaria Beglarashvili siiski oma ära ning viis suurepärase kauglöögiga Levadia juhtima. Pealinlaste eduseis jäi aga  üürikeseks, kui viis minutit hiljem kordas Sander Laht eelmises mänguvoorus tehtut ning virutas kaaslase söödu otse õhust vastase väravasse. Edasi kulges mäng Levadia taktikepi all. Saarlastel avanes 73. minutil võimalus kontrarünnakule, kuid võidujooksus pallile murdis Levadia väravavaht Vallner Kuressaare ründaja punase kaardi vääriliselt maha. Nii jäi valitsev meister viimaseks veerandtunniks platsile kümnekesi. Rohkem kummagi võistkonna võrk ei sahisenud ning koju mindi 1:1 seisu ning viigipunktidega.

Teises teisipäevases duellis kohtusid Kadrioru staadionil JK Tallinna Kalev ning Nõmme Kalju FC. Mäng algas tormiliselt, kui kõigest 45 sekundi möödudes viis Maksim Gussev külalised juhtima. Veerandtunni möödudes duubeldas Yohan Mannone Kalju edu, skoorides nurgalöögi segaduses. Järgneva tunni aja jooksul oli mõlemal meeskonnal suurepäraseid võimalusi mänguskoori muuta, kuid väravasuudel seisnud Stiven Raiderit ning Sergei Lepmetsa üle mängida ei suudetud. 54. minutil oli Kaljul kasutada penalti, mille Alex Matthias Tamm posti lõi. 75. minutil jõudis kätte aeg vigade paranduseks, kui Tamm realiseeris hea läbisöödu ning lõi lõppskooriks 3:0.

Mänguvoor jätkus kolmapäeval, kui Tartus kohtusid Tammeka ning Narva Trans. Tabelinaabrite heitlus kujunes oodatult võrdseks, võimalusi esines mõlemal poolel, kuid väravaluku muukimine esitas võistkondadele probleeme. Esimese poolaja lisaminutil päästis Artjom Škinjov piirilinlased halvimast suurepärase väravajoonelt klaarimisega. 59. minutil sai Sander Puri kaitsjate eest jooksu ning mängis palli värava all seisvale Kevin Mätasele, kes selle külma kõhuga lati põrkest sisse virutas. Viimase pooltunni jooksul oli mõlemal võistkonnal veel mitmeid suurepäraseid väravavõimalusi, kuid raamidesse ei suudetud lööke toimetada ning nii jäigi kohtumise lõppseisuks 1:0 Tartu Tammeka kasuks

Kolmapäeval peeti üks kohtumine meie rahvusstaadionil, kui omavahel võtsid mõõtu tabeli liider, FC Flora ning viimane, Pärnu Vaprus. Mäng algas ootuspäraselt, Flora võttis koheselt ohjad enda kätte ning 15. minutiks oldigi juba 2:0 Markus Poomi ning Danil Kuraksini väravatest juhtimas. 39. minutil suutis Pärnu kaotusseisu minimaalseks muuta, kui hooaja esimese tabamuse sai kirja Ronaldo Tiismaa. Mängu kulgu see värav siiski ei muutnud. Kümme minutit pärast teise poolaja algust oli Flora poolt resultatiivne Ken Kallaste, 66. minutil Rauno Alliku ning 73. minutil skooris söötu blokeerida üritanud Martin Kase omavärava. Mõned minutid enne normaalaja lõppu lõi Martin Miller mängu lõppseisuks 6:1.

Vooru telemängus võttis Tallinna JK Legion Sportland Arenal vastu Paide Linnameeskonna. Paide jaoks ei kulgenud mängu algus planeeritult, kui kontrolli mängu üle ei suudetud korralikult enese kätte haarata. Seega otsustas peatreener Karel Voolaid juba 37. minutil kaks vahetust teha. Enne kui vangerdused jõudsid efekti näitama hakata, teenis Kaimar Saag aga võitlusesse hilinemisega teise kollase kaardi ning nii jäi Paide 38. minutil ühemehelisse vähemusse. Legion suutis olukorda hästi ära kasutada ning esimese poolaja viiendal lisaminutil realiseeris Markus Vaherna latist tulnud tagasipõrkuva palli, tehes seisuks 1:0. Teist poolaega alustas Paide teravamalt, jõudes juba esimestel minutitel korduvalt ohtlikute olukordadeni. 66. minutil saatis Robi Saarma vastase värava ees täpse palli otse Siim Lutsu jalale, kes seadis jalule viigi. Kaheksa minutit hiljem pääses vastase karistusalas esmalt löögile Kristofer Piht, kes tõrjutud palli seejärel Saarmale löögile andis. Paide ründaja skooris külmavereliselt ning lõppseisuna võitis Paide kohtumise 2:1.