06

05.2019

10:10

VIDEOD: 9. vooru keskses kohtumises alistas Nõmme Kalju 2:1 FCI Levadia

Premium liigas sai eilsega peetud esimene ring, pärast mida jätkab ainsa klubina täiseduga Tallinna FC Flora.

Flora alistas reedeõhtuses kohtumises kindlalt 6:0 Tallinna Kalevi, kahe väravaga sai maha Herol Riiberg, ühe lisasid Gert Kams, Märten Kuusk, Frank Liivak ja Erik Sorga - neist viimasele oli see hooaja 10. tabamuseks, mis tõstis Sorga hetkel ka liiga parimate väravaküttide edetabeli tippu.

Teises reedeses kohtumises tegid Tartu Tammeka ja FC Kuressaare 1:1 viigi. Kuigi Sander Kapper viis tartlased varakult juhtima, suutis Maarek Suursaar 27. minutil viigistada ja sellel seisul kohtumine ka lõppes.

Laupäeva esimeses mängus teenis võrdlemisi kindla võidu Paide Linnameeskond, kes alistas koduplatsil 2:0 Maardu Linnameeskonna, Paide väravad kirjutati Andre Järva ja Henri Välja nimele.

Laupäeva lõpetuseks teenis üllatusliku kaotuse peatreenerit vahetanud Narva Trans, kes Valeri Bondarenko käe all 0:1 Viljandi Tulevikule alla jäi. Mulkide võiduvärava lõi 43. minutil Kaimar Saag.

9. voorule tõmmati joon alla pühapäeval, kui keskses kohtumises läksid vastamisi Nõmme Kalju ja FCI Levadia. Levadial oli 27. minutil oivaline võimalus juhtima minna, kuid Ievgeni Budniku penalti suutis Vitali Teleš altnurgast ära tuua. 9 minutit hiljem sahises võrk hoopis teisel pool, kui skoori tegi Peeter Klein. 58. minutil viis Kaspar Paur nõmmekad juba 2:0 juhtima ning kuigi 71. minutil lõi Nikita Andreev külaliste poolelt ühe tagasi, teenis Kalju koduplatsil väärt 2:1 võidu. 9 vooruga on valitsev meister kogunud nüüd 15 punkti ja paikneb seeläbi 4. kohal, Levadia hoiab 21 silmaga 2. positsiooni, liider Flora on kogunud 27 punkti.

Mängu protokollide ja tabeliseisuga saad tutvuda siin.