01

08.2022

14:36

VIDEOD | Dramaatiline lõpp tõi Florale Saaremaalt võidupunktid

Premium liiga 21. mänguvoorus peeti viis kohtumist. FC Flora lahkus Saaremaalt üleminutite väravast 3:2 võiduga.

Kuressaares peetud mängus läks Flora 22. minutil läbi Rauno Alliku juhtima ning suutis enda eduseisu pikalt kaitsta. Mängu lõppfaasis läksid aga asjad lahtisemaks ning Kuressaare viigistas 72. minutil Michael Schjønning-Larseni kauglöögist mänguseisu. Viik ei püsinud tablool aga kaua, kui juba 75. minutil viis Sergei Zenjovi pealöök Flora uuesti juhtima. Kuressaare ei andnud alla ning 84. minutil viigistas Joonas Soomre jällegi mänguseisu. Viimane sõna jäi aga Florale, kellel oli teisel lisaminutil kasutada karistuslöök, mille Markus Poom teravalt kasti tsenderdas ja Henrik Pürg peaga vastaste võrku suunas.

Pärnu Vapruse ja Nõmme Kalju vaheline kohtumine osutus palju rohkem ühepoolsemaks vastasseisuks. Kalju suutis esimese pooltunniga mängu saatuse ära otsustada. Esmalt skooris mängu kolmandal ja kuuendal minutil Alex Matthias Tamm, mis halvas täielikult Vapruse mängurütmi. 3:0 lõppseis tuli tabloole juba 30. minutil, kui penaltipunktilt oli täpne Aleksandr Volkov.

Tallinna Kalevi ja Narva Transi mängus toimus tõeline väravatesadu. Ats Purje suutis Kalevi juba neljandal minutil juhtima viia. Transil ei kulunud vastamiseks kaua, kui kaheksandal minutil realiseeris penalti Denys Dedechko. Purje sai kirja enda mängu teise värava 27. minutil, kui lükkas värava eest sisse Vadim Mihhailovi peaga antud söödu. Ka sellele suutis Trans vastata, kui 43. minutil tõi viigiseisu tabloole Jevgeni Demidov. 2:2 viigiseisul läksid meeskonnad poolajapausile. Sealt naastes võttis aga mänguohjad enda kätte Kalev. Tristan Toomas Teevälja, Ats Purje ja Hannes Anieri väravatest võttis Kalev lõpuks 5:2 võidu.

Tiheda euromängude graafiku vahel võõrustas Paide koduväljakul Tammekat. Külalistele palju võimalusi ei jäetud, kui poolajapausile mindi Bubacarr Tambedou ning Ebrima Singhatehi väravatest 2:0 eduseisus. 72. minutil lõi tõelise iluvärava Kaimar Saag, kui kogenud ründaja kannaga palli väravasse suunas. Saagi värav tegi lõppseisuks 3:0 ja võimaldas Paidel kolm punkti tabelisse kirjutada.

Levadial läks Legioni mahamurdmiseks korralikult aega - mängu esimene värav sündis alles 72. minutil läbi Robert Kirsi meisterlikkuse. Omapoolse panuse lõppseisu vormistamiseks andsid ka Mark Oliver Roosnupp ning Levadia uus keskkaitsja Bourama Fomba, kes sai debüütmängus kirja enda esimese Premium liiga värava. Mäng lõppes Levadia 3:0 võiduga.

Hetkel hoiab Flora tabelis 59 punktiga liidrikohta. Talle järgnevad Levadia, Kalju ja Paide vastavalt 54, 43 ja 36 punktiga. Viiendat positsiooni hoiab kindlalt 28 punktiga Kuressaare, temast jääb omakord seitsme punktiga maha Narva Trans. Tabeli alumises otsas hoiab Tammeka 18 punktiga seitsmendat, Kalev 15 punktiga kaheksandat, Legion kümne punktiga üheksandat ja Vaprus kaheksa punktiga viimast kohta.

Järgmised Premium liiga mängud toimuvad 5., 6. ja 7. augustil.