04

07.2022

17:44

VIDEOD | Esikolmik võttis võidud, Pärnus purustati hooaja publikurekord

Premium Liigas peeti 19. vooru raames viis kohtumist. Levadia tõusis tagasi võidusoonele, Pärnus toimunud kohtumisele käis aga kaasa elamas selle hooaja suurim arv jalgpallihuvilisi.

Vooru esimene mäng toimus A. Le Coq Arenal, kus Tallinna FCI Levadia võõrustas JK Tallinna Kalevit. Levadia võidunälg oli suur ning platsil oli seda näha, kui palliga mängu domineerides jõuti juba 13. minutil Zakaria Beglarashvili jalast avaväravani. Riietusruumi sai kodumeeskond minna kaheväravalise eduga, sest 45. minutil mängija pikali tõmbamise eest teenitud penalti lõi liiga tippväravakütt Belgarashvili tugevalt värava alumisse nurka. Teise poolaja alguses pääses Kalev kontrasse, kus Ats Purje keeras end meisterlikult kaitsja pealt maha ning virutas tõelise pommlöögi otse tagumisse ristnurka. Tagasitulekut sellest väravast aga ei sündinud, sest 57. minutil skooris Mark Oliver Roosnupp vasakult äärelt saadetud tsenderdusest ning kohtumine lõppeski seisul 3:1 FCI Levadiale.

Mängu järel andsid Levadia peatreenerid Vladimir Vassiljev ja Marko Savic teada, et praeguses ametis enam ei jätkata ning meeskonda tüürib hooaja lõpuni senine U21 võistkonna treener Ivan Stojkovic.

Laupäeval kell 17 anti Narvas avavile JK Narva Transi ja Paide Linnameeskonna kohtumisele. 29-kraadise suveilmaga toimunud kohtumise esimene poolaeg kulges üpriski võrdselt, vähesed lubavad olukorrad tekkisid mõlemal võistkonnal. Teise poolaja algusest oli möödunud kuus minutit, kui Narva kiiper Aleksei Matrossov sai nurgalöögijärgses olukorras särada lühikese aja jooksul tehtud kahe tõrjega. 78. minutil asus Arseni Kovaltšuk vasakult äärelt Paide kasti driblama, Hindrek Ojamaa tõmbas aga ründaja karistusalas maha ning Trans teenis olukorrast penalti. Üheteistkümnelt meetrilt asus lööki sooritama Narva keskkaitsja ning edukaim väravakütt Denys Dedechko, kelle jalg ei vääratanud. Paide viigiväravat tuli oodata normaalaja viimase minutini, kui gambialane Deabeas nurgalöögist saadetud palli kuuelt meetrilt lati alla põrutas. 92. minutil tormas uue hingamise leidnud Paide vastase karistusalasse, kus avavärava autor Dedechko Robi Saarmat takistades penalti põhjustas ning teise kollase kaardiga mängust lahkuma pidi. Üheteist-meetri löögil Deabeas ebaõnnestus ning lõi palli Narva väravavahile otse kätte. Nii jäigi mängu lõpptulemuseks 1:1.

Teises laupäevases kohtumises mängisid EJL TNTK väljakul Tallinna JK Legion ning Tallinna FC Flora. Külla sõitnud tabeliliider võttis koheselt initsiatiivi enda kätte ning suutis juba esimese kümne minutil jooksul mitu korda vastase väravale ohtu tekitada. Esimesel kolmveerandtunnil oligi domineerivamaks pooleks Flora, kellele valmistas aga raskusi Legioni väravavahi Ivans Baturinsi ületamine ning värava raamide tabamine. Teisest poolajast oli mängitud üheksa minutit, kui FC Flora sihile jõudis ning juhtima asus. 54. minuti värava autoriks sel hooajal Premium Liigas juba kuus korda võrku sahistanud Danil Kuraksin. Peale avaväravat õnnestus Legionil paari minuti jooksul mitmeid kordi headelt kohtadelt löögile jõuda, kuid Flora kiiper Karl-Romet Nõmm näitas taset ning hoidis värava puutumatuna. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning lõppskooriks jäi Tallinna JK Legion 0:1 Tallinna FC Flora.

Vooru neljandas kohtumises võõrustas Pärnu JK Vaprus kohalikul Rannastaadionil Tartu JK Tammekat. Eelmisel nädalal Pärnus toimunud Baltimaade suurim noorte jalgpalliturniir Summer Cup meelitas tribüünile lisaks tavavaatajatele hulgaliselt noori jalgpallureid. Nii põrmustati selle hooaja senine publikurekord (1401), uueks numbriks sai 1978.

Mängu alustas selgelt paremini Tammeka, kui 9. minutiks oli Reio Laabus juba kauglöögiga posti tabanud. 11. minutil teenisid tartlased ohtliku koha pealt karistuslöögi, mida asus toimetama Henri Välja. Teravalt värava peale mängitud palli ei suutnud kastis võitlejatest keegi tabada, nii leidis see tee värava tagumisse nurka ning 1:0 oligi tõsiasi. Tammeka jätkas kohtumist kerge initsiatiiviga ning 31. minutil õnnestus Henri Väljal murda paremalt äärelt Pärnu karistusalasse. Suurepärase positsioneerimise tulemusena ei jäänud Sander Sinilaiul üle muud, kui Välja selja tagant maha võtta. Vea teenija läks karistuslööki ise sooritama, kuid Pärnu noor väravavaht Ott Nõmm oli sellel korral ülesannete kõrgusel ning tõrjus paremasse nurka sihitud löögi. Riietusruumist väljusid särtsakamalt pärnakad, kes suutsid Tammeka survele vahelduseks ise poolkiire rünnaku tekitada, mille tulemusena Ronaldo Tiismaa 48. minutil mänguseisu viigistas. Kohtumise 92. minutil kerkis Pärnu karistusalas esiti penalti hõng, kui Patrick Genro Veelma komistas Enrico Veensalu jala otsa, ent peakohtunik Joonas Jaanovitsi hinnangul kukkus Tammeka ründaja liiga lihtsalt, üritamata kontakti vältida. Tulemusena teenis Veelma olukorrast teise kollase kaardi ning Tammeka veetis mängu viimased hetked vähemuses. Kokkuvõttes lepiti 1:1 viiki.

19. vooru viimases kohtumises võõrustas Nõmme Kalju FC Sportland Arenal FC Kuressaaret. Viimastes voorudes südikaid esitusi näidanud Kuressaare jõudis korduvalt ohtlike olukordadeni ning 30. minutil viis Mattias Männilaan saarlased karistuslöögijärgsest segadusest juhtima. Kaljule mõjus see äratuskellana ning üha enam hakati vastase väravat ohustama, kuid realiseerimine valmistas koduvõistkonnale raskuseid. 76. minutil saatis Nõmmet lõpuks edu, kui Alex Matthias Tamme vastu tehti karistusalas viga ning penaltiteenija realiseeris olukorra. Viigivärav andis Kaljule veelgi jõudu juurde: 81. minutil asuti Igor Subbotini jalast mängu juhtima. Mängu lõpus viis Kuressaare suuremad jõud ette, et viigipunkti päästa, ent tänu sellele pääses Aleksandr Volkov suures üksinduses vastase värava poole jooksu ning üks-ühele olukorras ründaja ei vääratanud. Lõppseisuks jäi 3:1 Nõmme Kaljule.